۰۲۱۷۴۶۳۴
جشنواره‌ میانه‌ پاییز در گوانجو

جشنواره‌ میانه‌ پاییز در گوانجو

جشنواره میانه ی پاییز در گوانجو

اگر می خواهید به جشنواره ی میانه ی پاییز  تور گوانجو  بروید، شاید خواندن راهنمای زیر برای آشنایی با سنت و رسوم جشن و بهترین مکان ها برای برگذاری جشن خالی از لطف نباشد.

سنت های جالب در جشنواره میانه پاییز گوانجو

اصلی ترین آداب و رسوم جشنواره ی میانه ی پاییز در تور گوانجو شامل فانوس های آویزان، خوردن حلزون های رودخانه، عبادت ماه و حمام کردن در مهتاب است.

فانوس های آویزان

همه ی خانواده ها با فرارسیدن جشنواره ی پاییز، با استفاده از چوب های بامبو برای خودشان فانوس درست می کنند.

فانوس ها به شکل های مختلف، از جمله حیوانات، میوه ها و حشرات ساخته می شوند. شب ها داخل فانوس ها شمع روشن می کنند و فانوس های کوچکتر نیز به فانوس اصلی وصل می شوند. سپس رشته های فانوس را به یک چوب بلند بامبو مقابل درب خانه یا درختی در همان نزدیکی وصل می کنند.

اعتقاد بر این است که این کار برای خانواده شانس و خوشبختی به همراه می آورد. گفته می شود ارتفاع فانوس ها تعیین کننده میزان شانس و خوشبختی خانواده است؛ بنابراین فانوس ها هرچه بالاتر، خانواده خوش شانس تر و خوشبخت تر.

خوردن حلزون های رودخانه

حلزون های رودخانه به طور سنتی از دیرباز وعده ی غذایی جدایی ناپذیر برای شام در جشنواره پاییزه ی گوانجو بوده است. برای از بین بردن بوی ناخوشایند حلزون ها، آنها را معمولا با گیاهان دارویی می پزند. اعتقاد بر این است که خوردن حلزون های رودخانه در جشنواره ی میانه ی پاییز نور چشم را زیاد می کند.

پرستش ماه

در مناطق چائوژو (Chaozhou) و شانتو (Shantou) در استان گوانگدونگ (Guangdong)، زنان و کودکان در شب جشنواره ی میانه ی پاییز، ماه را عبادت می کنند.

وقتی شب می رسد، آنها بر روی یک میز عود ورشن می کند و میوه های تازه روی آن می گذارد. در هنگام پرستش ماه، دعا می کنند و از ماه می خواهند آرزوهایشان را برآورده کند.

حمام در مهتاب

در روزهای گذشته، زنان در دانگوان (Dongguan) اعتقاد داشتند که ماه می تواند عشق زندگی شان را به آنها برساند. خانواده هایی که دختران یا پسران جوان مجرد داشتند، زیر نور ماه عود روشن و حمام می کردند تا ماه آنها را به عشق شان برساند.

سنت ها بر این است که زنان اگر در شب جشنواره ی میانه ی پاییز، بی صدا زیر نور ماه حمام کنند، ممکن است باردار شوند. در بعضی از مناطق، در شب های جشنواره ی پاییزه، برخی از زنانی که مدت ها از ازدواج شان می گذشت اما همچنان باردار نشده بودند، از خانه هایشان بیرون می رفتند و در مهتاب حمام می کردند و آروز می کردند که بچه دار شوند. به این مراسم «حمام ماه» گفته می شد.

بهترین مکان ها برای جشن گرفتن در جشنواره ی میانه ی پاییز در گوانجو

بهترین فصل برای بازدید از گوانجو پاییز است، با آفتاب ملایم در روز و آسمان صاف در شب برای لذت بردن از تماشای ماه و ستارگان.

این جشنواره یک جشن خانوادگی است و معمولا همه ی خانواده ها از خانه های خود بیرون می آیند و به جشن و پایکوبی می پردازند. در شب، همه تا دیروقت بیدار می مانند و خوراکی می خورند و به ماه نگاه می کنند. اگر شما هم دوست دارید در این مراسم شرکت کنید، از چند نفر از دوستان تان بخواهید با شما همراه شوند و سپس به یکی از مکان های مناسب بروید و از تماشای ماه لذت ببرید.

قایق سواری در رودخانه مروارید

رودخانه مروارید سومین رودخانه ی بلند در چین، بعد از رودخانه یانگ تسه و رودخانه زرد است. این رودخانه از داخل شهر گوانجو می گذرد و بسیاری از جاذبه های معروف این شهر در امتداد رودخانه قرار دارند.

شب ها چراغ های هر دو طرف رودخانه روشن می شود و همراه با ماه که با نور خود در آسمان خودنمایی می کند، منظره زیبایی درست می کنند. قایق های پر از مسافرهای شاد و خندان، به آرامی غرب تا شرق رودخانه مروارید را طی می کنند. در قایق ها با کیک و چای از مسافرین پذیرایی می شود.

بار رز گاردن (Rose Garden)

بار رز گاردن، در جزیره شمیان (Shamian)، مجاور هتل وایت سوان (White Swan) است. این بار محیطی دلپذیر دارد که در میان درختان سبز در امتداد رودخانه مروارید محاصره شده است. ساختمان های تاریخی سبک های فرانسوی و بریتانیایی در نزدیکی این بار، یک حس قدیمی و عجیب به آن داده است. جزیره شمیان در دهه ۱۹۲۰ مستعمره فرانسه و بریتانیا بوده است.

انواع غذاهای سبک غربی در بار سرو می شود. منظره شب در امتداد رودخانه مروارید بسیار دیدنی است.

محل: خیابان Datong 7، جزیره ارشا (Ersha)، منطقه Yuexiu

Linjiang Tiantai هتل وایت سوان

جشن گرفتن جشنواره ی میانه ی پاییز در فضایی همراه با موسیقی سنتی چینی، حس و حالی بسیار سنتی به چشن شما خواهد بخشید. رسم براین بوده است که هنگام تماشای ماه، به موسیقی سنتی چینی گوش داده شود یا سازهای سنتی چینی نواخته شود.

در هتل وایت ساوان، سازهای سنتی چینی نواخته می شود. به علاوه Tiantai، منظره ای عالی از مناظر شبح رودخانه مروارید ارائه می دهد.

باغ یونتای (Yuntai)، کوه بایون (Baiyun یا ابر سفید)

باغ یونتای در ورودی کوه ابر سفید واقع شده است. این مکان مناسب افرادی است که آرامش را ترجیح می دهند. بیش از ۲۰۰ نوع گل در باغ کاشته شده است. تماشای باغ و استشمام عطر گل ها واقعا فوق العاده است.

رستوران الکس فرانس وسترن

این رستوران گرد با دکوراسیون به سبک سنتی فرانسه، در طبقه ی بالای (طبقه ی ۲۳) هتل پرل ریور (Pearl River) قرار دارد و به رودخانه مروارید و جزیره ارشا مشرف است. این رستوران متخصص در غذاهای معتبر فرانسوی و غذای کاخ فرانسه است.

پارک Yuexiu و پارک فرهنگی

در جشنواره ها، فعالیت های فرهنگی معمولا در این دو پارک برگزار می شوند. رایج ترین جشن های سال های گذشته، نمایشگاه فانوس بوده است. در جشنواره ی میانه ی پاییز، پارک ها تا نیمه شب باز هستند.

با تشکر از همراهان زیما سفر پارس، امیدواریم مطلب تهیه شده درباره  تور گوانجو  برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

از تور های زیما سفر پارس دیدن فرمایید ، آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس ارائه کننده  تور گوانجو  ، تور ارزان گوانجو و تور لحظه آخری گوانجو می باشد.

۱۴ فروردین ۱۳۹۷