۰۲۱۷۴۶۳۴
می دانستید در چین هم شهرهایی مثل ونیز وجود دارد؟

می دانستید در چین هم شهرهایی مثل ونیز وجود دارد؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

می دانستید در چین هم شهرهایی مثل ونیز وجود دارد؟

 

ونیز چین را می شناسید؟

 

10 شهر باستانی در اطراف شهر شانگهای چین وجود دارد که همگی آن ها روی آب هستند و درست مثل ونیز به نظر می آیند. در ادامه این شهرها را به شما معرفی می کنیم. اما قبل از آشنایی با آن ها بهتر است که بدانید بهترین فصل برای بازدید از این شهرها در چین، فصل های پاییز و بهار است و صبح زود و شب ها بهترین زمان برای بازدید از آن ها محسوب می شوند. پس اگر شما هم رویای دیدن ونیز را دارید و دوست دارید که به چین نیز سفر کنید، می توانید با  تور شانگهای  با یک تیر دو نشان بزنید و به هر دو آرزویتان برسید!

 

شهر باستانی نانشون

 

موقعیت مکانی: 1 ساعت نیم فاصله از هانگزو و 2 ساعت فاصله با شانگهای

مدت زمان پیشنهادی برای اقامت: 2 روز

تفریحات: بازدید از ساختمان های باستانی، قایق سواری، قدم زدن، عکاسی

ویژگی ها: شهر آرام و روستا مانند با میراث فرهنگی غنی

شهر باستانی نانشون  به اندازه دیگر شهرهای باستانی روی آب در نزدیکی شانگهای مشهور نشده است و به همین دلیل بکرتر و آرام تر باقی مانده است و ظاهر کلاسیک خود را به خوبی حفظ کرده است. در این شهر می توانید ترکیبی از کانال های آب، پل های زیبا، ساختمان های باستانی و آبراه های بسیار باریک را ببینید. معماری ساختمان های این شهر با دیگر شهرهای آبی شانگهای متفاوت است و ساختمان های آن با ترکیبی از سبک های سنتی چین و معماری غربی ساخته شده اند. با بازدید از این شهر احساس خواهید کرد که به گذشته چین سفر کرده اید. در این شهر باستانی با توریستان زیادی مواجه نخواهید شد، اما تا دلتان بخواهد محلی هایی را خواهید دید که در حال زندگی روزمره، شستن لباس هایشان و یا بازی در کنار آبراه ها هستند.

 

 

شهر روی آب تونگلی

 

موقعیت مکانی: نزدیک به شهر سوژو با فاصله 1 ساعت و نیمه از شانگهای

مدت زمان پیشنهادی برای اقامت: حداقل یک روز

تفریحات: قدم زدن، بازدید از ساختمان های باستانی در میان کانال ها و عکاسی

ویژگی ها: آرامش زیاد

شهر روی آب تونگلی یک شهر باستانی کلاسیک است که به اندازه 30 دقیقه رانندگی با سوژو فاصله دارد. این شهر دقیقا یک نمونه شرقی و کوچک شده از شهر ونیز است و از یک شبکه از کانال ها تشکیل شده است و به 7 جزیره کوچک تقسیم شده است. ارتباط بین این جزیره های کوچک با بیش از 40 پل انجام می شود! این شهر باستانی 33 هکتار مساحت دارد و توسط 5 دریاچه احاطه شده است و یک شهر آبی به تمام معنا است.

 

 

شهر باستانی شیتانگ

 

موقعیت مکانی: در فاصله 1 ساعت و نیمه از شانگای، سوژو و هانگزو

مدت زمان پیشنهادی برای اقامت: حداقل یک روز

ویژگی ها: دارا بودن مناظر زیبا و دیدنی، تعداد زیاد پل و گذرگاه های سرپوشیده.

شهر شیتانگ یک شهر باستانی است که در بین سه شهر شانگهای، هانگزو و سوژو واقع شده است و به خاطر پل های متعددش و آبراه های زیباش شهرت یافته است. شیتانگ تنها شهر شناور روی آب است که تا این حد معماری منحصر به فردی دارد. محیط این شهر شناور روی آب تجاری نیست و محیط بسیار آرامی دارد و برای عکاسی ایده آل است. از تفریحات جذاب در شیتانگ می توان به بازدید از موزه فاستنر، باغ غربی، قایق سواری و ماهیگری با محلی ها و خوردن غذا در قایق اشاره کرد.

 

 

شهر شناور ووژن

 

موقعیت مکانی: فاصله 1 ساعته از هانگزو و 2 ساعته از شانگهای

مدت زمان پیشنهادی برای اقامت: حداقل دو روز

ویژگی ها: یک شهر باستانی که درست مثل نقاشی های چینی می ماند و برای اقامت در شب شهر بسیار جذابی است.

شهر شناور ووژن یکی از مشهورترین شهرهای باستانی در چین است که قدمت آن بیش از 1،000 سال است و روی کانال بزرگ پکن-هانگزو واقع شده است. خانه های باستانی، کارگاه ها و فروشگاه ها در ساحل شرقی کانال واقع شده اند و در ساحل غربی آن انواع ساختمان های مسکونی به سبک قدیمی دیده می شود. اگرچه بعضی از توریستان به تجاری بودن این شهر باستانی و ساختمان های بازسازی شده آن و جمعیت توریستان انتقاد دارند، اما با این حال جذابیت و زیبایی آن غیر قابل انکار نیست.

 

 

 

شهر باستانی ژوجیاجیائو

 

موقعیت مکانی" در منطقه کینگ پو با فاصله یک ساعته از مرکز شانگهای

مدت زمان پیشنهادی برای اقامت: نیم روز

تفریحات: قایق سواری، قدم زدن و عکاسی

ویژگی ها، پر از کانال های آب، پل ها و ساختمان های باستانی است و همیشه مخصوصا در روزهای آخر هفته شلوغ است.

شهر باستانی ژوجیاجیائو یک مقصد توریستی زیبا است که در فاصله نزدیکی با  تور ارزان شانگهای  واقع شده است و تناقض جالبی با حال و هوای مدرن شانگهای دارد. مساحت این شهر باستانی 1.3 کیلومتر مربع است و 36 پل باستانی و اقامتگاه هایی به سبک چینی را در خود جای داده است. دریاچه دیانشان یک دریاچه طبیعی بزرگ است که برای قایق سواری بسیار ایده آل است و فقط 3 کیلومتر با این شهر باستانی فاصله دارد. اما متاسفانه به خاطر توریستی بودنش آرامش و باستانی بودنی که از آن انتظار می رود، تا حد زیادی از بین رفته است.

 

 

شهر باستانی کیبائو

 

موقعیت مکانی: در حومه شانگهای با فاصله نیم ساعته از مرکز شانگهای

مدت زمان پیشنهادی برای اقامت: نیم روز

تفریحات: بازدید از معماری باستانی و خوردن غذاهای محلی

ویژگی ها: نزدیک ترین شهر باستانی به شانگهای است، اما کوچک است و فقط 2 کانال دارد و در روزهای آخر هفته بسیار شلوغ است.

شهر باستانی کیبائو یک شهر باستانی کوچک است و در آن فروشگاه های زیادی وجود دارد که انواع و اقسام سوغاتی های  تور ارزان چین  در آن ها یافت می شود. یک سری از آثار هنری مینیاتوری نیز در گالری هنری حکاکی های مینیاتوری خانواده ژو در این شهر باستانی به نمایش گذاشته می شود که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

 

 

شهر باستانی لوژی

 

موقعیت مکانی: نزدیک به سوژو با فاصله یک ساعت و نیمه از شانگهای

مدت زمان پیشنهادی برای اقامت: حداقل یک روز

ویژگی ها: یک شهر شناور زیبا که آرامش در فضای آن موج می زند و فضای توریستی ندارد و محلی بودن آن حفظ شده است.

شهر باستانی لوژی به شهر سوژو به نسبت شانگهای بسیار نزدیک تر است و شما نیم ساعته می توانید از سوژو به لوژی دسترسی پیدا کنید. این شهر که مساحت آن حدود 1 کیلومتر مربع است، توسط 5 دریاچه احاطه شده است. در این شهر 41 پل باستانی وجود دارد که در سلسله های مختلف چین مثل سونگ، یوان، مینگ و کینگ ساخته شده اند. به همین دلیل است که به شهر باستانی لوژی موزه پل های چینی در  تور لحظه آخری چین  نیز گفته می شود.

خانه های زیادی نیز در شهر باستانی لوژی وجود دارد که در دوران سلسله های مینگ و کینگ ساخته شده اند و بازسازی نیز روی آن ها انجام نشده و به همان حالت اصلی خودشان باقی مانده اند.

 

 

شهر شناور ژوژوانگ

 

موقعیت مکانی: نزدیک به سوژو با فاصله 1 و نیم ساعته از شانگهای

مدت زمان پیشنهادی برای اقامت: حداقل یک روز

تفریحات: قدم زدن، بازدید از معماری باستانی، عکاسی، قایق سواری

ویژگی ها: ژوژوانگ مشهورترین شهر شناور آفر تور چین است و از دیگر شهرهای شناور آن پیشرفته تر است و در روزهای آخر هفته بسیار شلوغ می شود.

شهر ژوژوانگ از میان همه شهرهای شناور چین، شهرت بسیار بیشتری کسب کرده است و بک گراند فرهنگی قوی دارد و البته گوشه کنار آن نیز به خوبی حفاظت شده است. از طرفی این شهر به خاطر هنر مردمی و صنایع دستیش نیز شهرت بسیار زیادی پیدا کرده است. اگرچه بعضی از مردم می گویند که این شهر باستانی بیش از حد تجاری شده است و حالت باستانی خود را از دست داده، اما چشم اندازهای بی نظیرش باعث محبوبیت همیشگی آن هستند و به همین خاطر همیشه طرفداران خاص خودش را دارد.

1،000 خانوار در این شهر قدیمی و درون سکونتگاه های باستانی آن که در سلسله های مینگ و کینگ و دوران جمهوری چین ساخته شده اند زندگی می کنند.  بهترین راه برای بازدید از این شهر باستانی این است که سوار قایق شوید و گشتی در شهر بزنید. یک نکته دیگر اینکه اگر هم عکاس هستید و قصد عکاسی از این شهر باستانی را دارید، بهتر است که دست کم یک شب در این شهر باستانی اقامت کنید و صبح زود برای عکس گرفتن در خلوتی از خواب بیدار شوید.

 

 

شهر باستانی فنگ جینگ

 

موقعیت مکانی: 60 کیلومتر فاصله از شانگهای

مدت زمان پیشنهادی برای اقامت: نیم روز

ویژگی ها: نزدیک به شنانگهای است و از ژوجیاجیائو آرام تر است.

قدمت شهر باستانی فنگ جینگ به بیش از 1،500 سال پیش باز می گردد و پل های قدیمی، ساختمان های باستانی و خیابان های  زیبایی را در خود جای داده است. این شهر ساکنین زیادی دارد که در آن کار می کنند و فقط منبع درآمدشان از توریستان نیست. بازدید از بعضی از خانه های و اماکن دیدنی این شهر شامل هزینه ورودی می شود، اما به طور کلی قدم زدن در شهر و گشت زدن در شهر کاملا رایگان است. شما می توانید در شهر قدم بزنید یا سوار قایق شوید و چند ساعته کل شهر را بگردید. یک عالمه فروشگاه کوچک نیز در شهر فنگ جینگ وجود دارد که حال و هوای جالبی دارند و بازدید از آن ها معمولا برای توریستان جالب است. از این ها که بگذریم، یکی دیگر از دلایل شهرت این شهر باستانی، نقاشی های جذابی است که مردم و کشاورزان این شهر می کشند و آن ها را به توریستان می فروشند.

 

 

شهر شناور جینشی

 

موقعیت مکانی: در 50 کیلومتری سوژو و 100 کیلومتری شانگهای

مدت زمان پیشنهادی برای اقامت: نیم روز

ویژگی ها: یک شهر کوچک است که در آن تعداد زیادی موزه واقع شده است و فضای آرامی دارد.

شهر باستانی جینشی یک شهر کوچک است و مساحتش فقط یک کیلومتر مربع است. در مقایسه با دیگر شهرهای باستانی چین، شهر جینشی به معنای واقعی کلمه باستانی است و سادگی و آرامش در فضای آن موج می زند.

این شهر باستانی با عنوان زادگاه موزه های مردمی چینی شناخته می شود و موزه های بسیار زیادی را در خود جای داده است. در این شهر باستانی می توانید از اولین موزه کاشی های آنتیک و آجرهای چینی دیدن کنید و یا از موزه تولیدات چینی سرخ بازدید کنید. این شهر باستانی با قدمتی بیش از 2،000 سال، اماکن فرهنگی و تاریخی زیادی را در بر گرفته است و ساختمان های آن به واقع دیدنی هستند. از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر جینشی می توان به دربار سلطنتی توگشن، معبد بودایی لوتوس و پل شویتیان اشاره کرد.

 

 

اگر شما هم قصد سفر به چین را دارید، می توانید برای رزرو  تور چین از تهران  و بازدید از این شهرهای باستانی شناور روی آب در چین با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۰۲ مرداد ۱۳۹۸

نظرات کاربران