۰۲۱۷۴۶۳۴
7 جاذبه گردشگری که باید در سلجوک کوش آداسی از آن ها بازدید کنید

7 جاذبه گردشگری که باید در سلجوک کوش آداسی از آن ها بازدید کنید

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

7 جاذبه گردشگری که باید در سلجوک کوش آداسی از آن ها بازدید کنید

 

سلجوک شهری است که فقط 20 دقیقه با کوش آداسی فاصله دارد و خیلی از اماکن دیدنی کوش آداسی در آن واقع شده اند. مسلما اولین کاری که باید در سلجوک انجام دهید،این است که از شهر باستانی افسوس دیدن کنید. شهر باستانی افسوس یکی از مهمترین  جاذبه های گردشگری کوش آداسی  است که در سلجوک واقع شده است و باستان شناسان و تاریخ شناسان در طول این همه سال توانسته اند که به سختی یک سری اماکن تاریخی را در آن بازسازی کنند که از جمله آن ها میت وان به کتابخانه سلسوس، خانه های رومی و آمفی تئاتر بزرگ آن اشاره کرد. درست است که شهر باستانی افسوس مهمترین جاذبه توریستی سلجوک کوش آداسی است، اما این بدین معنی نیست که مکان دیدنی دیگری در سلجوک وجود ندارد. تعداد زیادی از توریستان کوش آداسی به سلجوک می روند تا از شهر باستانی افسوس دیدن کنند، اما خیلی زود آنجا را ترک می کنند و فرصت دیدن باقی اماکن دیدنی سلجوک کوش آداسی را از خودشان می گیرند. در واقع اگر بخواهند از همه اماکن دیدنی سلجوک کوش آداسی دیدن کنند، باید حداقل سه روز در سلجوک اقامت داشته باشند. در هر صورت ما در ادامه جالب ترین جاذبه های گردشگری سلجوک کوش آداسی را به جز شهر باستانی افسوس به شما معرفی می کنیم تا شما بتوانید گلچینی از آن ها را برای خودتان انتخاب کنید و در تور کوش آداسی از آن ها بازدید کنید.

 

خانه مریم مقدس در سلجوک کوش آداسی

 

این خانه محل سکونت احتمالی مریم مقدس است و تا به حال هیچ تاییدی از سمت پاپ صورت نگرفته تا مشخص شود که حتما این خانه متعلق به مریم مقدس بوده است و جایی بوده که او روزهای آخر عمرش را در آن سپری کرده است. اما این عدم تایید رسمی باعث نمی شود که هزاران زائری که هر ساله از این خانه کوچک و سنگی بازدید می کنند، از این کار صرف نظر کنند. به هر حال این احتمال می رود که این خانه کوچک محل سکونت واقعی مریم مقدس بوده باشد و بازدید از آن تجربه جالبی است.

 

 

 

غار هفت خفته (غار اصحاب کهف)

 

نام غار اصحاب کهف در کتاب مقدس و قرآن آمده است و به همین دلیل غار اصحاب کهف در سلجوک کوش آداسی یک مکان مذهبی به حساب می آید. اگرچه هیچ تایید رسمی به این منظور که حتما این غار در سلجوک کوش آداسی همان غار واقعی اصحاب کهف است، انجام نشده است و مشخص نیست که این غار همان غاری باشد که هفت نفر در آن خوابیده اند و صدها سال بعد از خواب بیدار شده اند. به هر حال این مکان به عنوان یک مکان مذهبی از مهمترین جاذبه های گردشگری سلجوک کوش آداسی به حساب می آید و به هیچ عنوان نباید بازدید از آن را در  آفر تور کوش آداسی  از دست بدهید. یک رستوران نیز در نزدیکی این غار وجود دارد که انواع غذاهای ترکی در آن سرو می شود و می توانید بعد از بازدیدتان از غار هفت خفته، یک ناهار خوشمزه نیز در آن میل کنید.

 

 

کلیسای سنت جان

 

گفته می شود که این کلیسا جایی است که مزار سنت جان در آن واقع شده است. سنت جان یکی از مشهورترین کشیش های مسیحی بود که سال های آخر عمرش را در شهر باستانی افسوس در کوش آداسی گذرانده است. لازم به ذکر است که کتاب مقدس مسیحیان به دو قسمت عهد قدیم و جدید تقسیم شده است و نام این کلیسا در کتاب مقدس عهد جدید آمده است و از این نظر ارزش مذهبی بالایی دارد.

 

 

مسجد عیسی بی

 

کمی پایین تر از جاده کلیسای سنت جان، یک مسجد به نام عیسی بی وجود دارد که قدمتش به قرن 14 میلادی باز می گردد و معماری فوق العاده بی نظیری دارد. این مسجد در طول روز به جز ساعات فریضه نماز به روی عموم باز است و شما می توانید از آن بازدید داشته باشید. برای بازدید از مسجد عیسی بی در سلجوک کوش آداسی به 30 دقیقه زمان نیاز دارید و حیف است که فرصت دیدن این مسجد ارزشمند را در  تور کوش آداسی ارزان  از دست بدهید.

 

 

معبد آرتمیس

 

معبد آرتمیس یکی از عجایب هفتگانه جهان باستانی به حساب می آید و زمانی یک سازه بزرگ بوده است و اهالی شهر باستانی افسوس در آن عبادت می کرده اند. اما متاسفانه به جز یک تک ستون و یک سری بخش های کوچک دیگر، از معبد آرتمیس چیزی باقی نمانده است. اما  انتظار و اشتیاق باستان شناسان برای گرفتن بودجه و ادامه حفاری و پیدا کردن بخش های دیگر معبد آرتمیس بسیار زیاد است و با همه این اوصاف، باز هم ارزشش را دارد که زمانی از اقامتتان در کوش آداسی را به بازدید از این مکان تاریخی اختصاص دهید.

 

 

ساحل پاموکاک

 

دوستداران تفریحات ساحلی می توانند از سلجوک 3 کیلومتری را با اتوبوس طی کنند تا به ساحل پاموک برسند. این ساحل با شن های طلایی رنگش و منظره بسیار جذابش یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری سلجوک کوش آداسی است که به هیچ عنوان نباید فرصت بازدید از آن را از خودتان بگیرید. یک سری رستوران نیز در نزدیکی ساحل پاموکاک ساخته شده اند که شما می توانید یک وعده غذای خوشمزه در آن ها میل کنید.

 

 

روستای سیرینج

 

گذشته از همه جاذبه های گردشگری سلجوک کوش آداسی، یک روستای زیبا در ارتفاعات تپه های سلجوک وجود دارد که بازدید از آن حتما برایتان جالب خواهد بود. خانه های روستای سیرینج خانه هایی بازسازی شده هستند که سبک معماری یونانی به خوبی در آن ها دیده می شود و یک سری رستوران های محلی در آن وجود دارد که انواع غذاهای سنتی ترکی را با بهترین طعم و مزه ممکن سرو می کنند. بعد از گشت و گذار در این روستای زیبا می توانید در خیابان های آن قدم بزنید و از فروشگاه های آن سوغاتی هایی نظیر صابون و روغن زیتون خریداری کنید.

 

 

اگر شما هم مشتاق بازدید از سلجوک کوش آداسی شده اید، می توانید برای رزرو  تور ارزان کوش آداسی  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۰۳ مرداد ۱۳۹۸

نظرات کاربران