۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره غار اصحاب کهف در کوش آداسی

همه چیز درباره غار اصحاب کهف در کوش آداسی

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه چیز درباره غار اصحاب کهف در کوش آداسی

 

در تور کوش آداسی می توانید از غار معروف اصحاب کهف بازدید داشته باشید!

 

احتمالا شما هم تا به حال نام اصحاب کهف به گوشتان خورده باشد و حکایت ها و داستان های جالبی در مورد آن ها شنیده باشید. همیشه این روایت جذاب بوده است و فکر خیلی از مردم مسلمان و مسیحی را مشغول کرده است و احتمالا شما هم تا به حال این روایت را چندین و چند بار به طرق مختلف شنیده باشید. اما از این داستان جذاب که بگذریم، مسئله وقتی جالب تر می شود که شما با سفر به ترکیه و همراهی با  تور کوش آداسی  می توانید از غار اصحاب کهف بازدید داشته باشید! در ادامه شما را بیشتر با غار اصحاب کهف آشنا می کنیم...

 

 

درباره غار اصحاب کهف در کوش آداسی

 

اول بهتر است که نگاهی به داستان های مربوط به غار اصحاب کهف بیندازیم. هم در قرآن و هم در کتاب مقدس مسیحیان، داستان اصحاب کهف آورده شده است. همان داستان مردانی مسیحی که دینشان مقبول حاکمان دورانشان نبوده و بر اساس وحی آسمانی به غاری پناه می برند و بعد از 309 سال از خواب بیدار می شوند و اصلا متوجه نمی شوند که چه مدت خواب بوده اند. آن ها در نزدیکی شهر افسوس قدم می زنند و می بینند که مذهبشان چه قدر خوب پذیرفته شده است و همگان به این دین روی آورده اند! البته در مذهب مسیحیت تعداد سالی که اصحاب کهف در غار خفته بودند، 250 سال ذکر شده است. به هر حال از این که بگذریم، جالب است که بدانید وقتی این مردان به مرگ طبیعی از دنیا می روند، در همان غاری که در آن خفته بودند، به خاک سپرده می شوند. بر اساس کتاب های تاریخی، این غار در افسوس در نزدیکی شهر کوش آداسی در مقطعی از زمان به مکانی مذهبی تبدیل شد، اما بعد از چندین و چند سال از آن ویرانه هایی به جا ماند. تا اینکه در سال 1927 حفاری هایی انجام شد و این غار دوباره به روی عموم باز شد.

 

 

بازدید از غار اصحاب کهف

 

امروزه غاری که با نام غار اصحاب کهف شناخته می شود، بقایای یک کلیساست که در صخره حفاری شده است. در دیوارهای کناری این کلیسا، یک سری تو رفتگی طاق دار وجود دارد و در بخش انتهایی غار محلی برای محراب وجود دارد. جالب است که بدانید کتیبه ای که متعلق به اصحاب کهف است، بر روی دیوارهای این غار پیدا شده است. یک نکته دیگر اینکه در این غار و غارهای کناریش صدها گور از قرن 5 و 6 میلادی کشف شده است و داستان های بسیار زیادی در مورد آن ها وجود دارد.

اما مهمترین کشفی که باستان شناسان در غار اصحاب کهف کوش آداسی داشته اند، گنجینه ای بوده است که شامل کلکسیونی از ظروف سفالی است که برای تولید نور از آن ها استفاده می شده است و قدمتشان به قرن 4 و 5 میلادی بر می گردد. جالب است که بدانید این ظروف سفالی نقش های جالبی از شخصیت های مهم مذهبی مثل آدم و حوا و ابراهیم و اسحاق دارند و بعضی دیگر نشانه هایی از زندگی روزمره و ماهیگیری دارند. حتی تصاویری از زمان های بت پرستان نیز دیده می شود که نشانگر معبدهای باستانی هستند.

 

 

نکاتی کاربردی برای بازدید از غار اصحاب کهف در کوش آداسی

 

جلوی غار اصحاب کهف کوش آداسی نرده کشی شده است و دروازه اش در بیشتر مواقع بسته است. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید، احتمالا نگهبانش در همان طرف ها باشد و بتواند دروازه غار اصحاب کهف را برایتان باز کند. در غیر این صورت باید خودتان سعی کنید که از نرده های آن عبور کنید و وارد غار اصحاب کهف شوید.

در نزدیکی غار اصحاب کهف کوش آداسی یک رستوران وجود دارد که در آن غذاهای ترکی خانگی سرو می شود و شما می توانید بعد از بازدید از غار اصحاب کهف به آن مراجعه کنید، روی نیمکت های آن که بر روی قالیچه های زیبا تعبیه شده اند، بنشینید و یک وعده غذای سنتی لذیذ میل کنید و خستگی روزتان را از تن بیرون کنید.

 

 

راه های دسترسی به غار اصحاب کهف کوش آداسی

 

اول از همه شما باید با تور ارزان کوش آداسی به ترکیه سفر کنید. سپس از آنجا باید به سلچوک بروید و از شهر باستانی افسوس عبور کنید. در آنجا می توانید تابلوهایی با عنوان غار اصحاب کهف را ببینید. این غار در دامنه کوه پاناییر در فاصله 1.5 کیلومتری افسوس واقع شده است. یک پارکینگ در فاصله 200 متری غار اصحاب کهف کوش آداسی وجود دارد که باید از آنجا تا غار را پیاده روی کنید و خودتان را برای رو به رو شدن با محلی که یکی از جذاب ترین روایت های طول تاریخ در مورد آن گفته می شود، آماده کنید.

 

 

مطمئن باشید که بازدید از غار اصحاب کهف یکی از جالب ترین تجربه هایی خواهد بود که در  تور کوش آداسی ارزان  می توانید کسب کنید و این تجربه را تا عمر دارید، فراموش نخواهید کرد. در هر صورت اگر شما هم تصمیمتان را برای سفر به کوش آداسی و بازدید از غار اصحاب کهف کوش آداسی و دیگر جاذبه های گردشگری کوش آداسی گرفته اید، می توانید برای رزرو تور ارزان کوش آداسی با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید و از  آفرهای لحظه آخری تور کوش آداسی  بهره ببرید.

۱۰ مرداد ۱۳۹۸

نظرات کاربران