۰۲۱۷۴۶۳۴
چه زمانی سفر به مالزی ارزان و هوای مالزی خوب است؟

چه زمانی سفر به مالزی ارزان و هوای مالزی خوب است؟

اگر شما هم مثل خیلی از توریستان دیگری که قصد سفر به مالزی را دارند، برایتان سوال پیش آمده که چه زمانی برای سفر به مالزی بهتر است؟ چه زمانی سفر به مالزی ارزان تر است و چه زمانی را باید برای سفر به مالزی انتخاب کنید، دقیقا همان مطلبی که به دنبالش بودید را پیدا کرده اید! زیما سفر در ادامه به شما جواب این سوالات را می گوییم. اما قبل از هر چیزی باید بدانید اینکه چه زمانی برای سفر به مالزی بهتر است، بستگی به سه مسئله مختلف دارد. اینکه شما به کدام قسمت مالزی می خواهید سفر کنید، اینکه چه تفریحاتی می خواهید در سفرتان داشته باشید و اینکه بودجه سفرتان به مالزی به چه اندازه است.

 

 

درباره آب و هوای مالزی

 

مالزی در سراسر سال آب و هوای گرم و مرطوبی دارد. همان طور که می دانید مالزی یک شبه جزیره است که هم بخش غربی و هم بخش شرقی آن ساحلی هستند و شرایط آب و هوایی بخش غربی و شرقی مالزی کاملا با هم متفاوت هستند. ساحل غربی مالزی فصل بارانی را در بین ماه های آپریل تا اکتبر (اواسط فروردین تا اواسط آبان) تجربه می کند. اما معمولا باران های این منطقه از مالزی مختصر هستند و باعث بهتر شدن آب و هوا و کمتر شدن رطوبت هوا می شوند. در حالی که شرایط در سواحل شرقی مالزی متفاوت است. در بخش شرقی مالزی از نوامبر تا فوریه (اواسط آبان تا اواسط اسفند) فصل بارانی سال به شمار می آید. در سواحل شرقی مالزی به نسبت سواحل غربی مالزی باران های شدیدتری می بارد و بیشتر سواحل و  هتل های مالزی در بخش شرقی در طول این فصل بسته می شوند و دوباره در ماه مارچ (اواسط اسفند) باز می شوند.

از نظر دمای هوای مالزی هم باید بگوییم که دمای هوا در مناطقی که ارتفاع مشابهی با سطح دریا دارند، در سراسر سال بین 21 تا 32 درجه سانتیگراد است. اما در مناطق مرتفع تر، هوای مالزی خنک تر است و دمای چنین مناطقی بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد متغیر است.

 

 

بهترین زمان سفر به مالزی چه زمانی است؟

 

اگر شما می خواهید به سواحل غربی مالزی سفر کنید (چه در بخش های مرتفع و چه در بخش های کم ارتفاع)، ماه های نوامبر تا مارچ (اواسط آبان تا اواسط فروردین) بهترین زمان سفر به مالزی برای شما است. چراکه در طول این ماه ها هم آب و هوای خشکی در انتظارتان است و باران های چندانی را تجربه نخواهید کرد و هم هزینه های سفرتان به مالزی با تور مالزی  چندان زیاد نخواهد شد. اگر هم می خواهید که به سواحل شرقی مالزی بروید، باید ماه ها آپریل تا سپتامبر (اواسط فروردین تا اواسط مهر) را برای سفر به مالزی انتخاب کنید تا آب و هوای خوب مالزی نصیبتان شود. اگر هم بودجه سفرتان به مالزی خیلی محدود است، بهتر است که ماه های مارچ (اواسط اسفند تا اواسط فروردین)، می (اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد) و آگست (اواسط مرداد تا اواسط شهریور) را برای سفر به مالزی انتخاب کنید. چراکه این ماه ها ارزان ترین ماه های سفر به مالزی به شمار می آیند.

 

 

 بازدید از جاذبه های گردشگری مالزی

ماه های نوامبر تا مارچ (اواسط آبان تا اواسط فروردین) بهترین زمان سفر به مالزی برای گشت و گذار و بازدید از جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می آید. چراکه کوالالامپور در غرب مالزی واقع شده است و اتفاقا بیشتر اماکن دیدنی مالزی در شهر کوالالامپور واقع شده اند. در این ماه ها می توانید کمترین بارش باران را در کوالالامپور تجربه کنید. کافی است که در این ماه ها به کوالالامپور سفر کنید تا بتوانید تمام زمان اقامتتان در تور کوالالامپور را به گشت و گذار در خیابان های مالزی و بازدید از جاذبه های گردشگری کوالالامپور سپری کنید و از بارش باران هم در امان باشید. می توانید از برج های دوقلوی پتروناس یا غارهای باتو دیدن کنید و هر لحظه بیشتر محو زیبایی های کوالالامپور شوید.

 

 

استفاده از سواحل مالزی و تجربه تفریحات ساحلی

 

شما می توانید در هر زمانی از سال از سواحل مالزی استفاده کنید، اما باید انتظار مواجه شدن با باران های روزانه را داشته باشید. بهترین زمان استفاده از سواحل شرقی مالزی ماه های بین مارچ تا سپتامبر (اواسط اسفند تا اواسط مهر) و بهترین زمان استفاده از سواحل غربی مالزی ماه های بین نوامبر تا آگست (اواسط آبان تا اواسط شهریور) است. چراکه باران های سنگین سواحل غربی مالزی بین ماه های سپتامبر تا اکتبر (اواسط شهریور تا اواسط آبان) اتفاق می افتد.

 

 

تجربه اسنورکلینگ و غواصی در مالزی

 

عموم بهترین اماکن غواصی مالزی در شرق مالزی واقع شده اند و بنابراین می توان گفت که بهترین زمان بازدید از این مناطق ماه های بین آپریل و سپتامبر (اواسط فروردین تا اواسط مهر) است. فصل بارانی این منطقه از مالزی مربوط به ماه های بین اکتبر تا مارچ (اواسط مهر تا اواسط فروردین) می شود و در طول این ماه ها آب های سواحل شرقی مالزی تیره می شوند و شفافیت خودشان را از دست می دهند.جزایر سیپادان، مابول، کاپالای، لانکایان، لایانگ-لایانگ، ماتاکینگ، پوم و سیبوان از بهترین جزایر مالزی برای تجربه غواصی و اسنورکلینگ هستند. اما اگر به هر صورت می خواهید که در سواحل غربی مالزی اسنورکلینگ و غواصی را تجربه کنید، بهتر است که ماه های بین نوامبر تا آگست (اواسط آبان تا اواسط شهریور) را برای سفر به مالزی انتخاب کنید.

 

 

سفر به مالزی برای ماه عسل

 

سواحل شرقی مالزی بهترین مناطق مالزی برای تجربه یک ماه عسل رویایی هستند. شهرهایی که در بخش شرقی مالزی واقع شده اند، در بین ماه های مارچ تا اواسط ماه می (اواسط اسفند تا پایان اردیبهشت) و ماه سپتامبر (اواسط شهریور تا اواسط مهر) سه ویژگی مثبت دارند! در طول این ماه ها آب و هوای شهرهای بخش شرقی مالزی بهتر است و باران کمتری در آن ها می بارد، سفر به این شهرها در طول این ماه ها ارزان تر است و البته خلوت تر هم هستند.

 

 

۲۶ مرداد ۱۳۹۸