۰۲۱۷۴۶۳۴
ریزه کاری های بازدید از پاموکاله در تور ترکیه

ریزه کاری های بازدید از پاموکاله در تور ترکیه

ریزه کاری های بازدید از پاموکاله در تور ترکیه

 

پاموکاله که معنای تحت اللفظی آن در زبان ترکی (قلعه پنبه ای) است، به منطقه ای در ترکیه می گویند که در آن چشمه های آب گرم طبیعی به صورت طبقه طبقه وجود دارد که گذشته از خاصیت های درمانیش، زیبایی بی نظیری هم دارد. احتمالا شما هم تا به حال تصاویر پاموکاله را در صفحات اینستاگرام و یا در وب سایت های گردشگری دیده باشید و یا دست کم نامش به گوشتان خورده باشد، در این صورت احتمالا رویای بازدید از پاموکاله در ذهن شما هم نقش بسته باشد! در این صورت بهتر است که هر چه زودتر برنامه سفر به ترکیه و بازدید از پاموکاله را ترتیب دهید، اما قبل از هر چیزی بهتر است که این مطلب را بخوانید تا با ریزه کاری های بازدید از پاموکاله آشنا شوید! با زیما سفر همراه باشید تا بیشتر با چشمه های آب گرم پاموکاله آشنا شوید.

 

 

درباره پاموکاله

 

پاموکاله منطقه ای در استان دنیزلی در کشور ترکیه است که از قدیم الایام منطقه مشهوری بوده است و از هزاران سال پیش مردم در آن جمع می شدند تا از آب چشمه های پاموکاله استفاده کنند. پاموکاله به مجموعه ای از چشمه های آب گرمی می گویند که به صورت طبقه طبقه روی بستری از سنگ آهک سفید واقع شده اند. در واقع آبی که از چشمه های آب گرم عبور می کند، دارای آهک است و این آهک رفته رفته ته نشین شده است تا ظاهر پاموکاله چنین زیبا شود. جالب است که بدانید در گذشته شهر یونانی-رومی هیراپولیس نیز در این منطقه وجود داشته است که در آن زمان ها، آن را در کنار یکی از استخرهای پاموکاله ساخته بودند و هنوزه که هنوزه شما می توانید در آن استخر شنا کنید و جا پای رومیان باستان بگذارید!

 

 

راه های دسترسی به پاموکاله

 

نزدیک ترین شهر به پاموکاله، شهر دنیزلی است که در فاصله 18 کیلومتری پاموکاله واقع شده است. از ایستگاه اتوبوس دنیزلی به صورت مرتب مینی بوس هایی به مقصد پاموکاله حرکت می کنند و اگر شما در دنیزلی ترکیه اقامت داشته باشید، به راحتی می توانید بازدیدی از پاموکاله هم داشته باشید.

اما خیلی از توریستان ممکن است که اصلا برنامه بازدید از دنیزلی را نداشته باشند، اما دلشان بخواهد که چشمه های آب گرم پاموکاله را برای یک بار هم که شده، از نزدیک ببینند. در این صورت، راه و چاره این است که در  تور کوش آداسی ،  تور آنتالیا  ،  تور مارماریس  یا  تور بدروم  شرکت کنند و از این شهرها سفری کوتاه به پاموکاله داشته باشند.

کوش آداسی حدودا 3 ساعت، آنتالیا و مارماریس 4 ساعت و بدروم 5 ساعت با پاموکاله فاصله دارد. اگر در هر کدام از این شهرها اقامت کنید، می توانید یک ماشین برای خودتان اجاره کنید و به سمت پاموکاله بروید و یا اینکه یک اتوبوس به دنیزلی بگیرید و بعد از آنجا سوار مینی بوس های پاموکاله شوید و مطمئن باشید که ارزشش را دارد که این مسیر چند ساعته را طی کنید و به جایش یکی از جذاب ترین شگفتی های طبیعی ترکیه مقابل دیدگانتان قرار بگیرد!

یک نکته دیگر اینکه 3 ورودی مختلف به پاموکاله وجود دارد. اما ورودی شهر پاموکاله از همه جذاب تر است و زیبایی پاموکاله در قسمت این ورودی از دیگر قسمت های آن بیشتر است.

 

 

چند نکته کاربردی در مورد بازدید از پاموکاله

 

اگر می خواهید بهترین تجربه بازدید از پاموکاله را داشته باشید و فرصت این را پیدا کنید که در استخرهای خلوت پاموکاله شنا کنید، بهتر است که حداقل یک شب را در روستای پاموکاله اقامت کنید تا بتوانید از ساعات خلوتی آن تا روز بعد که دوباره تورهای یکروزه به پاموکاله می رسند، استفاده کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که پاموکاله یکی از جذاب ترین مناطق توریستی ترکیه است و بالطبع شلوغی بسیار زیادی دارد. پس برنامه بازدیدتان از پاموکاله را تا حد امکان به گونه ای ترتیب دهید که صبح هر چه زودتر به پاموکاله برسید.

در پاموکاله اجازه ندارید که با کفش راه بروید. پس حتما یک کیف کوله پشتی همراه خود داشته باشید تا بتوانید کفش هایتان و همین طور حوله تان را در آن قرار دهید.

استخرهای آب گرم تراورتین (آهک سفید) در پاموکاله از 15 آپریل (26 فروردین) تا 2 اکتبر (10 مهر) از ساعت 8 صبح تا 9 شب باز هستند. از طرفی از 3 اکتبر (11 مهر) تا 14 آپریل (25 فروردین) از ساعت 8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر باز هستند. ورودی این استخرهای آب گرم 35 لیره است.

یک استخر آنتیک نیز در پاموکاله وجود دارد که در واقع همان استخر آب گرمی است که از بقایای شهر باستانی هیراپولیس باقی مانده است و حتی در کف آن می توانید ستون های مرمرینی را ببینید که از معبد این شهر به جای مانده اند. این استخر در ماه های بین نوامبر تا مارچ (اواسط آبان تا اواسط فروردین) از ساعت 8 صبح تا 5:30 بعد از ظهر و از ماه آپریل تا اکتبر (اواسط فروردین تا اواسط آبان) از ساعت 8 صبح تا 7:30 بعد از ظهر باز است و ورودی آن هم 33 لیره است. یادتان باشد که برای استفاده از این استخرها حتما حوله شخصیتان را به همراه داشته باشید.

 

 

شما هم می توانید برای رزرو  تور ارزان ترکیه  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید و با رزرو  تور لحظه آخری کوش آداسی  یا هر کدام از شهرهای دیگر ترکیه، از پاموکاله و چشمه های آب گرم آن هم بازدید داشته باشید. به هر حال اگر دوست دارید که از خواص درمانی چشمه های آب گرم پاموکاله استفاده کنید، اگر می خواهید که از یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی ترکیه دیدن کنید و یا اگر می خواهید که جذاب ترین عکس های یادگاری را از سفر به ترکیه داشته باشید، به هیچ وجه نباید فرصت بازدید از پاموکاله را در  تور ترکیه  از خودتان بگیرید.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸