۰۲۱۷۴۶۳۴
ریزه کاری های خرید در مارماریس که در صورت مطلع نبودن از آن ها،خرید برایتان گران تمام می شود!

ریزه کاری های خرید در مارماریس که در صورت مطلع نبودن از آن ها،خرید برایتان گران تمام می شود!

ریزه کاری های خرید در مارماریس که در صورت مطلع نبودن از آن ها،خرید برایتان گران تمام می شود!

 

همیشه خرید در ترکیه برای توریستان جذاب بوده است و اکثر توریستان زمان زیادی از اقامتشان در ترکیه را به گشت و گذار در مراکز خرید اختصاص می دهند. اگرچه این قاعده بیشتر برای شهرهایی مثل استانبول در ترکیه عنوان می شود، اما این بدین معنی نیست که شما در مقابل مراکز خرید شهرهای دیگر ترکیه مثل مارماریس وسوسه نخواهید شد! به هر حال امکان اینکه شما هم مثل توریستان دیگر حداقل یک روز از اقامتتان در مارماریس را سر از مراکز خرید مارماریس و بازارهای مارماریس در بیاورید، بسیار زیاد است! با این حساب، توصیه ما به شما این است که قبل از سفر به مارماریس، یک سری ریزه کاری ها را در مورد خرید در مارماریس یاد بگیرید تا اگر گذرتان به مراکز خرید مارماریس افتاد، دانش کافی را در این مورد داشته باشید و خرید در مارماریس برایتان گران تمام نشود! شما با بلد بودن چند نکته ساده در مورد خرید در مارماریس، می توانید خریدهایتان را با قیمت بسیار کمتری انجام دهید و لذت بیشتری از خرید در مارماریس ببرید. با ما همراه باشید تا ترفندهای خرید در مارماریس را به شما یاد بدهیم.

 

 

چه زمانی در مارماریس خرید کنیم؟

 

خرید در مارماریس در هر زمانی از سال جذاب است. اما اگر فکرتان این است که خریدهای خود را با نصف مبلغ واقعیشان انجام دهید، بهتر است که بین ماه های مارچ تا می و یا اواخر ماه سپتامبر تا اواخر ماه اکتبر به مارماریس سفر کنید! این ماه ها به عنوان فصل های تخفیف مارماریس شناخته می شوند. قضیه از این قرار است که فروشنده ها در این زمان ها از سال نیاز به این پیدا می کنند تا پول نقد بیشتری داشته باشند و می خواهند به هر قیمتی که شده اجناسشان را به پول تبدیل کنند. آن ها سرمایه شان را برای پرداخت اجاره، مالیات و همین طور خرید اجناس فصل جدید نیاز دارند و بالطبع می خواهند که مشتری های بیشتری داشته باشند و شما را به عنوان مشتری راحت از دست نمی دهند! پس اگر در زمان مناسب در مراکز خرید مارماریس قرار بگیرید، احتمالا خرید بسیار ارزان تری را در مارماریس تجربه می کنید. البته یک نکته در مورد خرید در مارماریس در این ماه ها وجود دارد و آن این است که شما نباید خرید خود را به روزهای آخر این بازه های زمانی موکول کنید تا اجناس با کیفیت تر و زیباتری گیرتان بیاید.

 

 

خرید در مارماریس به صرفه است؟

 

قدیم ترها مارماریس به عنوان یک مقصد جذاب برای انجام خریدهای ارزان شناخته می شد. اما جدیدا خرید در مارماریس آنقدرها هم ارزان نیست! در صورتی خرید در مارماریس برایتان ارزان تمام می شود که سراغ برندهای ترکی بروید. در این صورت هم قیمت اجناس برایتان کمتر خواهد بود، هم اینکه کیفیتشان برایتان قابل قبول خواهد بود و هم اینکه می توانید مطمئن باشید که جنس اورجینال را خریداری کرده اید! چراکه معمولا مدل غیر اورجینال و تقلبی برندهای ترکی در مارماریس پیدا نمی شود، اما ممکن است که اشتباها لباس های برندهای بین المللی غیر اورجینال را با قیمت های بسیار گزاف در مارماریس تهیه کنید.

 

 

ریزه کاری های خرید در مارماریس

 

ساعات کاری فروشگاه های مارماریس معمولا از ساعت 10 صبح تا 10 شب است. البته در ماه های تابستانی سال، معمولا خیلی از فروشگاه ها تا دیرتر از ساعت 10 شب هم باز هستند.

مسئله ای که مشخص است، این است که تورهایی که برای خرید در مارماریس توسط آژانس های گردشگری مارماریس و یا افراد محلی مارماریس برگزار می شوند، از صاحبان فروشگاه ها در قبال خرید شما کمیسیون دریافت می کنند. پس بهتر است که درخواست مردم مارماریس مبنی بر اینکه به شما فروشگاه ها و بازارهای خوب مارماریس را نشان دهند و با هم به خرید بروید را محترمانه رد کنید و خودتان تنهایی به خرید بروید تا خریدتان برایتان ارزان تر تمام شود.

یک پیشنهاد دیگر اینکه حتما اول گشتی در مراکز خرید مارماریس و بازارهای مارماریس بزنید و بعد خرید خودتان را انجام دهید تا قبل از هر چیزی بتوانید قیمت اجناس را با هم مقایسه کنید.

اگر یک وقت فکر کردید که یکی از فروشنده های مارماریس سرتان را کلاه گذاشته است، می توانید با پلیس محلی به شماره 153 تماس بگیرید و شکایت خودتان را اعلام کنید. همچنین می توانید نامه خود را به وزارت صنعت و تجارت ترکیه  به شماره (312) 287 92 40 فکس کنید.

یک مسئله دیگر اینکه برندهای مشهوری مثل رولکس، گوچی، پیر کاردین و تیسوت در مارماریس شعبه دارند، اما شعبه هایشان اصلی نیستند و در واقع هیچ رولکس اورجینالی در مارماریس به فروش نمی رسد. پس بهتر است که دور خرید از چنین برندهایی را در مارماریس خط بکشید! البته اجناسشان کپی های خوبی از این برندها هستند و ظاهرشان خیلی بد نیست، اما به هر حال اورجینال نیستند و بهتر است که از این مسئله مطلع باشید. این را به خاطر داشته باشید که همه برندهای موجود در مارماریس، الزاما اورجینال نیستند و باید حواستان را در این مورد جمع کنید تا بتوانید تجربه خرید بهتری در  تور ارزان مارماریس  داشته باشید.

 

 

نکته مهم و کاربردی در خصوص مالیات خرید در ترکیه

 

یک نکته دیگر اینکه اگر گذرتان به جواهرات فروشی های مارماریس افتاد و دلتان خواست که یکی از آن طلاهای زیبا و فاخر مارماریس را برای خودتان یا عزیزانتان خریداری کنید، بهتر است که اول گشتی در بازارهای مارماریس بزنید و حداقل از چند جواهرات فروشی در مورد طلاها اطلاعات کسب کنید. برای انجام خریدهایی مثل زیورآلات و یا اجناس ارزشمند دیگر از مارماریس، حتما تحقیقات لازم را انجام دهید و از قیمت ها و اصل بودن سنگ های به کار برده شده در آن ها مطمئن شوید. مهمتر از همه اینکه باید یک فرم مالیاتی که به آن به اصطلاح ووچر مالیاتی می گویند را از طلافروشی مد نظرتان تهیه کنید. در این فرم باید اطلاعات دقیق فروشگاه، شماره مالیاتی فروشگاه، اطلاعات پاسپورتی شما به عنوان خریدار و همین طور مبلغ دقیق مالیاتتان ذکر شود و در انتها یک مهر معتبر روی ووچر مالیاتی زده شود. در واقع شما در حین خرید چنین اجناسی باید مالیات را پرداخت کنید، اما از آنجایی که مالیات فقط مختص به شهروندان ترکیه می شود و شما به عنوان توریست می توانید چنین اجناسی را بدون پرداخت مالیات خریداری کنید، باید این فرم را در زمان خرید تهیه کنید تا آن را در زمان برگشت به باجه تکس فری فرودگاه تحویل دهید و مالیات پرداختی خود را پس بگیرید. البته این مسئله در مورد خریدهای دیگرتان نیز صدق می کند و شما می توانید با در دست داشتن فاکتور خریدهای دیگرتان هم از همین باجه مالیات های اضافی پرداختیتان را پس بگیرید.

 

 

در نهایت برای شما خرید خوبی را در  تور لحظه آخری مارماریس  آرزو می کنیم! برای رزرو  تور های لحظه آخری  می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۳۱ مرداد ۱۳۹۸