۰۲۱۷۴۶۳۴
کلاهبرداری های رایج در پوکت از توریستان

کلاهبرداری های رایج در پوکت از توریستان

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه ما می دانیم که در هر شهر توریستی، یک سری از توریستان اسیر حقه ها و کلاهبرداری می شوند! اما بهتر است که شما به عنوان یک توریست در هر شهر یا کشور جدیدی، هوشمندانه عمل کنید و حواستان به کلاهبرداری های رایج در سفر باشد. این مسئله در مورد جزیره پوکت نیز صدق می کند و به هر حال در پوکت هم مثل هر شهر توریستی دیگری در دنیا، یک سری کلاهبرداری ها از توریستان اتفاق می افتد و یک سری حقه ها در پوکت نیز وجود دارد. اما برای اینکه شما یکی دیگر از افراد گول خورده نباشید زیما سفر این حقه ها در پوکت را برای شما روشن نموده تا هوشیارانه عمل کنید. در ادامه شما را با کلاهبرداری های رایج در پوکت از توریستان بی اطلاع آشنا می کنیم تا با علم کافی و با خیال راحت با تور پوکت سفر کنید.

 

 

کلاهبرداری از توریستان پوکت در بازی جت اسکی

 

این کلاهبرداری از قدیم الایام در پوکت معمول بوده است و تا حدی پیش رفته و متداول شده که حتی نظر رسانه های جهانی نیز به آن جلب شده است!اما با این حال هر روز و هر روز، توریستان بابت جت اسکی در پوکت پول پرداخت می کنند و باز هم باعث می شوند تا مردم پوکت حقه شان را سر توریستان اعمال کنند! داستان از این قرار است که شما به عنوان توریست یک جت اسکی در یکی از سواحل پوکت اجاره می کنید، با خیال راحت بازی می کنید و وقتی زمانتان تمام می شود، می خواهید که جت اسکیتان را تحویل بدهید. تا اینجای کار همه چیز عادی و مرتب است. اما به محض اینکه بخواهید جت اسکی را تحویل مسئولش دهید، او تظاهر می کند که شما به بدنه جت اسکی آسیب رسانده اید و از شما تقاضای جریمه می کند! در حالی که بدنه جت اسکی ها از قبل خراب شده است، ولی صاحب جت اسکی این مسئله را قبول نمی کند. حتی گاهی به پلیس هم زنگ می زنند، اما متاسفانه بعضی از پلیس های پوکت نیز در این ماجرا شریک هستند و آن ها نیز رای را بر پرداخت جریمه می دهند! به نظرتان عادلانه نیست؟! پس بهتر است که اصلا در پوکت سوار جت اسکی نشوید! این تنها راه حل برای در امان ماندن از این حقه در تور تایلند است! جالب است که بدانید همین حقه را در مورد اجاره موتورسیکلت نیز سر توریستان پیاده می کنند. به همین خاطر بهتر است که قبل از اجاره موتورسیکلت در پوکت، از همه زوایای موتور عکس بگیرید تا بعدا شما را مجبور به پرداخت خسارت نکنند!

 

 

کلاهبرداری از توریستان پوکت در مورد برنده شدن جایزه

 

هر کسی در پوکت آرزو می کند که ای کاش زمان تعطیلاتش هیچ وقت تمام نمی شد! این آرزوییست که معمولا شامل حال همه توریستان می شود و دلیلش هم تفریحاتی است که در  تور پوکت  تجربه شان می کنند. هر کسی دوست دارد که از دقیقه دقیقه اقامتش در پوکت استفاده کند و حتی یک دقیقه اش را هم از دست ندهد! در این میان یک سری از کلاهبرداران در پوکت،  مخصوصا در مناطق پاتونگ، کاتا و کارون باعث اتلاف وقت توریستان می شوند. قضیه از این قرار است که چند نفر در قالب یک گروه نزد توریستان می روند و از آن ها می خواهند که یک نظرسنجی را برایشان پر کنند. این مسئله را هم مطرح می کنند که در قبالش ممکن است که جایزه برنده شوید و مشکل اینجاست که شما همیشه این جایزه را می برید! بعد هم به شما می گویند که برای دریافت جایزه تان باید در یک سمینار 90 دقیقه ای شرکت کنید که در آن سمینار تبلیغات انجام می شود. این تبلیغات معمولا برای اجاره خانه هایی است که شما می توانید به صورت شریکی با توریستان دیگر آن را اجاره کنید و برای مثال یک هفته در هر سال آن را برای اقامت خودتان در پوکت اجاره کنید. ممکن است هم این تبلیغ برای یک مکان تفریحی یا هر جای دیگری در پوکت باشد. جالب است که بدانید مبالغی که برای اجاره خانه در پوکت به شما پیشنهاد می دهند، به قدری پایین است که مسلما شما هم به عنوان توریست در برابر اجاره آن وسوسه می شوید و با خودتان فکر می کنید که مبلغش خیلی می ارزد و شما می توانید با اجاره آن سالی یک بار به پوکت سفر کنید. در نهایت هم اگر بخواهید آن خانه را برای خودتان اجاره کنید، یک قرارداد بی ارزش به شما می دهند که در واقع قرارداد تقلبی است! جایزه ای هم که به شما می دهند، معمولا بلیطی است که به درد هیچ جایی نمی خورد! با همه این ها، اگر کسی در پوکت چنین داستان هایی را برایتان تعریف کرد و هر جایزه ای که به شما پیشنهاد داد، بهتر است که گولش را نخورید و خیلی ساده از همان اول فرم نظرسنجی را پر نکنید! به همین سادگی!

 

 

کلاهبرداری از توریستان پوکت در مینی ون

 

هر کسی با رسیدن به فرودگاه پوکت، به دنبال این است که با کمترین کرایه ممکن به هتلش برسد. مینی ون ها معمولا کرایه کمتری از تاکسی ها می خواهند و به همین خاطر خیلی از توریستان تصمیم می گیرند که با مینی ون به هتلشان بروند. اما مشکل اینجاست که خیلی از این مینی ون ها و حتی تاکسی ها فرودگاه پوکت، در میان مسیر در مقابل یک آژانس گردشگری توقف می کنند و عنوان می کنند که هتل شما پر شده است و یا اصلا بسته شده است! در این صورت در آژانس گردشگری مورد نظر به شما پیشنهاد می دهند که در هتل دیگری در پوکت اقامت داشته باشید. در واقع راننده های تاکسی از آن آژانس های گردشگری کمیسیون دریافت می کنند و داستانشان در مورد بسته شدن هتل یا هر چیزی دیگری، تماما دروغ است! پس اگر مینی ون یا تاکسی شما در میان راه توقف کرد، اصلا به حرف هایش گوش ندهید و اصرار کنید که شما را در جلوی درب هتل خودتان پیاده کند!

 

 

کلاهبرداری از توریستان در خرید زیورآلات

 

در طول سال های متمادی، این کلاهبرداری بیشتر از هر کلاهبرداری دیگری در پوکت مورد شکایت واقع شده است. در پوکت به کرات پیش می آید که راننده های تاکسی به توریستان پیشنهاد می دهند که از یک فروشگاه طلافروشی خاص برای خودتان طلا و جواهرات بخرید و به شما عنوان می کنند که بعدا می توانید این زیورآلات را با قیمت های بسیار بالاتر در کشور خودتان به فروش برسانید و یک مبلغ ارزان را برای خرید زیورآلات در پوکت پیشنهاد می دهند. اگر هم بتوانند شما را قانع کنند و به آن طلافروشی مورد نظرشان ببرند، از صاحب طلافروشی کمیسیون دریافت می کنند. اما مشکل اینجاست که این جواهرات تقلبی هستند و یا ارزش پولی که شما در ازایشان پرداخت می کنید را ندارند. این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که کلاهبرداران در این زمینه معمولا موفق می شوند و دلیلش هم این است که سعی می کنند توریستان را وسوسه کنند و بر روی حرص و طعم توریستان کار می کنند! پس بهتر است که اصلا به حرف راننده های تاکسی پوکت در این زمینه ها گوش ندهید و اگر جواهر شناس نیستید، اصلا به این توجه نکنید که با خرید این جواهرات از پوکت و فروششان در کشور خودتان، چقدر سود نصیبتان می شود!

 

 

چند نکته دیگر برای در امان ماندن از کلاهبرداری های مردم پوکت

 

در پوکت یادتان باشد که قبل از سوار شدن به توک توک ها (سه چرخه ها) بر سر مبلغ کرایه با راننده توافق کنید تا مجبور نشوید چند برابر کرایه را پرداخت کنید.

اگر به کافه های پوکت رفتید، هزینه هر نوشیدنی و یا سفارش خود را جدا جدا پرداخت کنید. چراکه در غیر این صورت ممکن است در انتهای کار مبلغ بسیار بیشتری را از شما درخواست کنند و قبول نکنند که چه تعداد سفارش داشته اید!

اگر در پوکت موتورسیکلت اجاره کردید، حتما آن را قفل کنید. شاید باورتان نشود، اما خیلی از کسانی که در پوکت موتورسیکلت اجاره می دهند، خودشان موتورسیکلت را از شما می دزدند و بعد هم خسارتش را از شما دریافت می کنند.

هیچ وقت پاسپورت خودتان را برای اجاره ماشین یا هر چیز دیگری گرو نگذارید و به جایش فتوکپی پاسپورتتان را ارائه کنید. بر اساس قانون تایلند شما در هر صورتی باید پاسپوورتتان را به همراه خود داشته باشید.

با همه این ها، همیشه هم توریستان پوکت مورد تهاجم کلاهبرداران قرار نمی گیرند، اما به هر حال بهتر است که در پوکت هم مثل هر شهر توریستی دیگری تمام حواستان را جمع کنید. اگر به نظرتان یک مسئله ای در پوکت کلاهبرداری بود، احتمال اینکه واقعا کلاهبرداری باشد بسیار زیاد است و بهتر است که در هر صورت مواظب کلاهبرداران پوکت باشید. این را هم بهتر است که بدانید شماره پلیس توریستان در پوکت 1155 است و در مواقع ضروری می توانید با آن تماس بگیرید.

 

۰۵ شهریور ۱۳۹۸

نظرات کاربران

  • ناصر خسروبیگی .اراک

    07 شهریور 1398 - 14:04

    پاسخ

    مرسی واقعا دستت درد نکنه که اطلاع رسانی کردید بخصوص تو جت اسکی و موتور سیکلت .ب همه موارد .تشکر ویژه بازهم دستت درد نکنه دمتون گرم .ای وال