۰۲۱۷۴۶۳۴
هزینه سفر به تایلند چقدر است؟

هزینه سفر به تایلند چقدر است؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اولین سوالی که بیشتر توریستان قبل از سفر به تایلند با آن مواجه می شوند، این است که هزینه سفر به تایلند چقدر است؟ سفر به تایلند چقدر هزینه در پی دارد و با چه مقدار پول می توان به تایلند سفر کرد؟ متاسفانه باید به شما بگوییم که این سوال را نمی توان به همین سادگی ها جواب داد و جواب آن به متغیرهای مختلفی بستگی دارد. اما به هر حال می توان این متغیرها را بررسی کرد و در مورد هزینه میانگین برای سفر به تایلند صحبت کرد.سفر به تایلند می تواند خیلی هم ارزان باشد! اما به شرطی که شما بدانید که چگونه می توان یک سفر ارزان به تایلند داشت. در واقع اینکه سفرتان به تایلند تا چه اندازه گران یا ارزان تمام شود، بستگی به این دارد که خودتان در زمان اقامتتان چه تفریحاتی را تجربه می کنید، در چه رستوران هایی غذا می خورید و چه هتلی را برای اقامت خود انتخاب می کنید و تا چه اندازه به دنبال تجربه یک سفر لوکس هستید. اگر شما کمی صرفه جو باشید و حواستان به خرج هایتان در تایلند باشد، به راحتی با صرف 25 تا 30 دلار در روز می توانید در تایلند اقامت داشته باشید. اما اگر می خواهید که آنقدرها هم صرفه جو نباشید و حس می کنید که صرفه جویی تا این اندازه کار شما نیست، می توانید دو برابر این هزینه را برای اقامت در تایلند در نظر بگیرید و یک سفر متعادل به تایلند را تجربه کنید. اصلا خوبی تایلند همین است که شما با هر بودجه ای می توانید به تایلند سفر کنید و باز هم از سفر خود به تایلند احساس رضایت داشته باشید. در ادامه نکاتی را در مورد محاسبه هزینه های سفر به تایلند را زیما سفر در اختیار شما قرار میدهد.

 

 

حواستان به هزینه هایی که در تایلند می کنید باشد

 

اینکه هزینه سفرتان با تور تایلند در پایان چه مقدار می شود، کاملا به این بستگی دارد که خودتان چه نوع رفتاری در تایلند دارید و تا چه اندازه حواستان به جیبتان است! مشخص است که هتل های لوکس و رستوران هایی که فقط به توریستان سرویس می دهند، گران تر هستند و مشخص است که هر چقدر به دنبال تفریحات بیشتری باشید، باید هزینه بیشتری خرج کنید.

 

 

این را بدانید که هزینه اقامت در هر کدام از شهرهای تایلند متفاوت است

 

خیلی ساده می توان گفت که هزینه اقامت در جزایر تایلند بیشتر است! دلیلش هم مشخص است. چراکه همه چیز باید با هواپیما یا کشتی به جزایر تایلند برده شود و همین باعث می شود که هزینه اقامت در جزایر تایلند بیشتر از هزینه اقامت در دیگر شهرهای تایلند شود. اما به هر حال جزایر تایلند زیبایی های خاص خودشان را دارند و واقعا ارزش هزینه کردن بیشتر را دارند. جالب است که بدانید شهرهایی مثل چیانگ مای و شهرهای شمالی تایلند از بانکوک و جزایر تایلند ارزان تر هستند. پس اگر بودجه تان برای سفر به تایلند خیلی کم است، می توانید به سفر به چنین شهرهایی فکر کنید. از طرفی هزینه سفر به تایلند بستگی زیادی به این دارد که در کدام منطقه از هر شهر اقامت می کنید. معمولا مناطق محلی هر شهر ارزان تر هستند، ولی مسلما خدمات کمتری نیز در آن ها به توریستان ارائه می شود. به هر حال با دوری از مناطق توریستی شهرهای تایلند می توانید هم در هزینه اقامت و هم در هزینه خورد و خوراک خود به میزان زیادی صرفه جویی کنید.

 

 

زمان سفرتان به تایلند هم در میزان هزینه هایتان تاثیر دارد

 

اگر در زمان های شلوغ و توریستی سال به تایلند سفر کنید، مسلما هزینه های سفرتان به تایلند بیشتر خواهد شد. چراکه آنقدری توریست در تایلند زیاد می شود که صاحبان رستوران ها، هتل ها و اماکن تفریحی تایلند نیازی به کم کردن هزینه هایشان نمی بینند. اما اگر در بین ماه های ژوئن تا اکتبر (اواسط خرداد تا اواسط آبان) به تایلند سفر کنید، مطمنا هزینه های سفر به تایلند برایتان کاهش چشمگیری پیدا می کند. فقط مشکل اینجاست که باید بعضی از روزها بعد از ظهر را در اماکن سربسته بگذرانید تا از طوفان های تایلند در امان باشید. اما همین مسئله است که باعث می شود در این ماه ها سفر به تایلند ارزان باشد. یک نکته دیگر اینکه سفر به تایلند قبل و بعد از فستیوال های اصلی تایلند مثل جشن آب تایلند تا جشن سال نو چینی ها، هزینه بر تر است و قیمت بلیط هواپیما و هتل های تایلند کمی بیشتر از قبل می شود.

 

 

از رنج هزینه های سفر به تایلند مطلع باشید

 

در ادامه به شما رنج قیمتی هر کدام از هزینه های تایلند را می گوییم تا بدانید که باید برای تجربه سفر ارزان به تایلند در کدام موارد صرفه جویی کنید.

رنج قیمتی غذا در تایلند: ارزان

رنج قیمتی بطری آب معدنی در تایلند: ارزان

خدمات خشکویی در تایلند: ارزان

هزینه اقامت در تایلند: متوسط تا گران

هزینه ترددهای زمینی در تایلند: ارزان

هزینه پروازهای داخلی در تایلند: متوسط تا گران

هزینه خرید در تایلند: متوسط

هزینه تفریحات و گشت و گذار در تایلند: گران

هزینه ورودی جاذبه های گردشگری تایلند: متوسط

هزینه استفاده از دستگاه های خودپرداز تایلند (در صورت داشتن حساب ارزی): گران- هر تراکنش در تایلند 200 بات هزینه دارد.

هزینه های پیشبینی نشده در تایلند: ارزان

هزینه اجاره موتورسیکلت در تایلند: ارزان

این را بدانید که با رزرو یک تور لحظه آخری در تایلند می توانید با کمترین هزینه به تایلند سفر کنید

 

 

در پایان اگر آرزوی بازدید از شهر خاصی در تایلند را دارید، اگر همیشه دلتان می خواسته زیبایی های طبیعی پوکت را از نزدیک ببینید، اگر همیشه دوست داشتید به پاتایا سفر کنید و یا اگر همیشه دلتان می خواسته که پایتخت تایلند یعنی بانکوک را از نزدیک ببینید، بهتر است که از آرزوی خود دست نکشید! با یک انتخاب هوشمندانه و رزرو تور ارزان تایلند می توانید ارزان به تایلند سفر کنید و شهر مورد نظرتان را با هر بودجه ای از نزدیک ببینید. 

۲۶ شهریور ۱۳۹۸

نظرات کاربران