۰۲۱۷۴۶۳۴
معبد بزرگی در هند که از یک تکه صخره تراشیده شده است

معبد بزرگی در هند که از یک تکه صخره تراشیده شده است

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

معبدی در هند که قرار است عجایب هفتگانه را به عجایب هشتگانه تبدیل کند!همان طور که می دانید در دنیا 7 شگفتی وجود دارد که با نام عجایب هفتگانه جهان شناخته می شوند. بعضی از مشهورترین اماکن دیدنی که جزء عجایب هفتگانه جهان هستند، کولوسئوم ایتالیا، دیوار بزرگ چین و استون هنج انگلیس هستند که هر کدامشان به دلیلی جزئی از عجایب هفتگانه دنیا شده اند. اما یک شباهت در میان آن ها وجود دارد و آن شباهت این است که همه آن ها تاریخی هستند و در سال هایی ساخته شده اند که به اندازه چند هزار سال از پیشرفت تکنولوژی دور بوده اند. در این میان یک جاذبه گردشگری عجیب در هند وجود دارد که خیلی از باستان شناسان تلاش دارند، آن را به عنوان هشتمین شگفتی دنیا ثبت کنند و به نوعی عجایب هفتگانه را به عجایب هشتگانه تبدیل کنند! البته این باستان شناسان پر بیراه هم نمی گویند و به نظر حق چنین ساختمان عجیبی در هند هست که جزء شگفتی های دنیا مطرح شود. این ساختمانی که از آن حرف می زنیم، یکی از جالب ترین معابد هند است که فقط از یک تکه صخره بزرگ تراشیده شده است و اتفاقا زمان ساخت آن هم به دورانی بر می گردد که هیچ تکنولوژی و ابزار خاصی در اختیار سازندگانش نبوده است و از این جهت شباهت زیادی به عجایب هفتگانه دنیا دارد. با زیما سفر همراه باشید تا شما را با جذاب ترین معبد  تور هند  آشنا کنیم.

 

معبد صخره ای کایلاسا

 

داستان ساخت معبد صخره ای کایلاسا چیست؟

 

بدون شک یکی از جذاب ترین اماکن دیدنی دنیا، معبد کایلاسا است که مربوط به آیین هندو است و به عبادت خدایی به نام شیوا اختصاص داده شده است. معبد کایلاسا در غارهای الورا در ایالت ماهاراشترا هند و در نزدیکی اورنگ آباد واقع شده است. معبد کایلاسا به عنوان یکی از عجیب ترین معابد صخره ای دنیا حدودا 1300 سال پیش ساخته شده است و از یک صخره عظیم تراشیده شده است. تصورش را بکنید که معبدی به این زیبایی با این همه جزئیات خاص، در واقع یک اثر حکاکی است و تمامی جزئیاتش و تمامی محیط داخلیش از یک تکه صخره تراشیده شده اند. این را هم به جذابیت و شگفتی آن اضافه کنید که ساخت آن کمتر از 18 سال به طول انجامیده است! در صورتی که از چنین ساختمانی با در نظر گرفتن ابزارآلات آن زمان و همین طور نحوه ساختش، انتظار می رود که حداقل صدها سال روی آن کار شده باشد.

 

معبد صخره ای کایلاسا

 

معبد کایلاسا چه مفهومی در آیین هندو دارد؟

 

معبد کایلاسا که تماما از صخره تراشیده شده است، نشان دهنده نبوغ بشریت است و به عنوان سمبلی از کوه کایلاش ساخته شده است. جالب است که بدانید بر طبق آیین هندو، خدای شیوا در کوهی به نام کایلاش زندگی می کند و به همین دلیل این معبد را به عنوان سمبل آن کوه ساخته اند. جالب است که بدانید معبد کایلاسا شانزدهمین ساختمان از مجموع 34 ساختمانی است که در دنیا با چنین فرمی ساخته شده اند و عجیب ترین ساختمان صخره ای دنیا به حساب می آید.

معبد صخره ای کایلاسا در هند چگونه ساخته شده است؟

 

معبد صخره ای کایلاسا در قرن 8 میلادی ساخته شده است و مسلما در آن زمان ابزار آلات پیشرفته ای برای ساخت و کنده کاری این معبد از درون یک صخره عظیم وجود نداشته است. به همین دلیل است که این معبد را از شگفتی های دنیا در هند می شناسند و سوالی که برای همگان مطرح شده است و هیچ کس پاسخش را نمی داند، این است که چگونه بشر توانسته که در آن سال ها بدون ابزار پیشرفته چنین معبدی را بسازد. دانشمندان با تحقیق روی معبد کایلاسا به این نتیجه رسیده اند که ساخت این معبد تماما با ابزارآلاتی شبیه به چکش، اسکنه و کلنگ انجام شده است و همین باعث شگفت انگیز شدن معبد کایلاسا به عنوان یکی از عجایب هشتگانه جهان می شود! جالب تر اینکه قانونا باید چندین تن سنگ از این صخره استخراج شده باشد تا درون معبد خالی شود و امکان ورود به آن ممکن شود. همین مسئله هم باعث جذاب تر شدن این معبد صخره ای در هند شده است. حالا تصورش را بکنید که بدون هیچ ابزار مدرنی و بدون هیچ گونه تکنولوژی، این کارها تماما با دست انجام شده است و به همین خاطر است که معبد کایلاسا را به عنوان یکی از عجیب ترین معابد دنیا می شناسند.

 

معبد صخره ای کایلاسا

 

نظر مردم دنیا در مورد ساخت معبد صخره ای کایلاسا چیست؟

 

البته یک سری از افراد در این میان بر این باورند که معبد کایلاسا و دیگر ساختمان های عجیب و غریب دنیا با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ساخته شده اند. در واقع آن ها معتقدند که وجود این معبد صخره ای در هند و دیگر عجایب هفتگانه دنیا سندی بر این هستند که مردم جهان در گذشته از آنچه ما فکرش را می کنیم، پیشرفته تر بوده اند و ما اطلاعات درستی از تاریخ و فناوری های پیشینیانمان نداریم!

 

معبد صخره ای کایلاسا

 

با این حساب احتمالا شما هم با باستان شناسان هم عقیده باشید و شما هم قبول داشته باشید که چنین معبدی با چنین عظمتی حقش است که در لیست عجایب هشتگانه دنیا قرار بگیرد! در پایان لازم به ذکر است که برای رزرو  تور ارزان هند  می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید و خودتان شخصا از هند، کشور شگفتی ها دیدن کنید.

۳۱ شهریور ۱۳۹۸

نظرات کاربران

 • مریم شکوری

  07 خرداد 1400 - 12:40

  پاسخ

  باسلام
  به نظر من
  مردمان این قسمت از سرزمین هند وحتی گاهی قسمتهایی دیگر از جهان که بناهای عظیمی ساخته شده که دور از ذهن بشری هست وبرای بشریت قابل درک وفهم نیست
  انقدر پاک ورها بودن که از سه قلمرو گذشتن ونیازی به هیچ ابزار بشری نداشتن، با قدرتهای فوق طبیعی که
  با
  ( تزکیه بر اساس اصول افرینش)
  به دست آوردن این بنا را ساختن
  قدرتهای فوق طبیعی نیازی به ابزار بشری ندارد
  هر چند بشریت نمی تواند درک کند
  باید به این درجه از کمال رسید

  • نجار

   20 خرداد 1400 - 02:08

   پاسخ

   با شما موافقم درین موردی که فرمودین مطلب خوندم اما قابل درک نیس واقعا ولی یک نکته ی دیگه اصولا کسانی که به این درجه میرسند از قدرتشون بصورتی که نمادین و قابل روئت باشه استفاده نمیکنند