۰۲۱۷۴۶۳۴
عجایب هفتگانه چین

عجایب هفتگانه چین

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

عجایب هفتگانه چین

 

چین یک کشور باستانی است که قدمتش به بیش از 5000 سال می رسد. در طول قرن های متمادی، چین در معرض جنگ های متعددی بوده است و در نهایت به یک کشور قدرتمند تبدیل شده است و امروزه به تاریخ پر فراز و نشیبش می بالد. امروز می خواهیم شما را با عجایب هفتگانه چین آشنا کنیم. عجایبی که وجودشان را مدیون همین تاریخ پر فراز و نشیب چند هزار ساله چین هستند و مطمئنا شما را هم به حیرت وا می دارند.

 

دیوار بزرگ چین

 

دیوار بزرگ چین یکی از سمبل های چین است و قدمتی 2000 ساله دارد. دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه چین است که تماما به دست انسان ساخته شده است و در سال 1987 میلادی به لیست آثار میراث جهانی پیوسته است. دیوار بزرگ چین در شمال چین واقع شده است و مجموع طول آن به 6700 کیلومتر می رسد. هدف از ساخت دیوار بزرگ چین به عنوان یکی از عجایب هفتگانه چین این بوده است که از تهاجم دشمن ها جلوگیری شود و در واقع یکی از استحکامات نظامی چین بوده است. دیوار بزرگ چین به قدری سازه بزرگی است که به راحتی می توان عنوان یکی از عجایب هفتگانه چین را به آن داد. مطمئنا شما هم با سفر به پکن با  تور چین پاییز 98  و بازدید از دیوار بزرگ چین با ما هم عقیده می شوید و با تماشای عظمت این دیوار متحیر می شوید.

 

 

 

شهر ممنوعه

 

شهر ممنوعه که به آن کاخ موزه سلطنتی نیز می گویند، در قلب شهر پکن واقع شده است. مجموعه این کاخ، زمانی در سلسله های مینگ و کینگ، محل اقامت پادشاهان پین بوده است و تاریخی 500 ساله دارد و در طول تاریخ محل زندگی 24 امپراطور بوده است. اگر برایتان سوال پیش آمده که چرا یک مجموعه کاخ باید در لیست عجایب هفتگانه چین جای بگیرد، باید از شما بپرسیم که در چه کشور دیگری به جز چین می توانید کاخی را پیدا کنید که مساحتش به 218،000 متر مربع برسد و 9،999 اتاق را در خودش جای داده باشد؟ شهر ممنوعه بزرگترین مجموعه کاخی در جهان است و با دیواری به ارتفاع 3 متر احاطه شده است. در این دیوار 4 برج دیدبانی وجود دارد و 4 دروازه بزرگ ورودی آن را تشکیل می دهند.

 

 

لشکر سفالین

 

لشکر سفالین در شی آن واقع شده اند و آن را به عنوان شگفتی هشتم جهان می شناسند. امروزه مجموعه لشکر سفالین به یک موزه تبدیل شده است که در آن می توانید مجسمه هایی از سربازان و اسب هایشان را ببینید. در واقع این موزه آرامگاه امپراطور کینگ شی هوانگ است که اولین ارتش فئودال چین را تشکیل داد و با اینکه مقبره اش در طول گذر زمان بر اثر فرسایش آب و خاک به نصف ابعاد واقعیش کاهش پیدا کرده است، هنوز هم تاثیر گذار است. این آرامگاه 76 متر ارتفاع دارد و مساحتش به 120،000 متر مربع می رسد. ساخت آرامگاه آن 39 سال به طول انجامیده است و گفته می شود که 700،000 کارگر در ساخت آن مشارکت داشته اند. داستان لشکر سفالین به اینجا بر می گردد که در قرن 20 کشاورزان در حال کندن زمین بودند و ناگهان به مجموعه ای بر خوردند که در آن یک لشکر سفالین با هزاران سرباز سفالی وجود داشت! مجموعه ای که هیچ کس از وجود آن خبر نداشت و سر و صدای زیادی در جهان به پا کرد. عجیب بودن این داستان هم به خاطر این است که قدمت آرامگاه کینگ شی هوانگ و ارتش سفالینی که از او بعد از مرگش حفاظت می کردند، به حدود 2000 سال پیش بر می گردد و وجود چنین آرامگاه بزرگی و چنین ارتش سفالین عظیمی تا همین چند دهه پیش مخفی مانده بود! هزاران مجسمه ای که از سفال ساخته شده اند و هیچ کدامشان شبیه به دیگری نیست و همین مسئله باعث شده که لشکر سفالین را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه چین بشناسند و واقعا استحقاق چنین عنوانی را هم دارد.

 

 

 

غار موگای

 

غار موگای یا غار هزار بودا در دامنه شرقی تپه مینگشا در دون هوانگ چین واقع شده است و یکی از عجایب هفتگانه چین به حساب می آید. در سال 1987 بود که غار موگای را به عنوان یکی از آثار میراث جهانی یونسکو شناختند و امروزه آن را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه چین می شناسند. ساخت مجموعه غار موگای در حدود سال 366 میلادی آغاز شده است و ساخت آن در طی سلسله های بعد کامل شده است. این مجموعه عظیم از 735 غار تشکیل شده است که در مساحتی حدود 418،000 متر مربع از آن ها نقاشی های دیواری انجام شده است و  در مساحتی حدود 224 متر مربع از آن مجسمه های سفالی رنگی تعبیه شده است. غارهای موگای بزرگترین، تاریخی ترین و بهترین نمونه غارهای بودایی هستند که زمانی پرستشگاه پیروان آیین بودا بوده اند.

 

 

بودای بزرگ لشان

 

بودای بزرگ لشان نامی است که به بزرگترین مجسمه سنگی بودای جهان، یکی از عجایب هفتگانه چین اطلاق می شود. این مجسمه با حکاکی کردن یک صخره درست شده است و در سال 1996 در لیست آثار میراث جهانی جای گرفته است. مجسمه بودای بزرگ لشان در تقاطع رودخانه های مین جیانگ، دادو و کینگ یی قرار گرفته است. در واقع این مجسمه غول پیکر در کناره کوه امی ساخته شده است و این رودخانه ها از زیر پاهای بودای بزرگ لشان عبور می کنند. گفته می شود که ساخت بودای بزرگ لشان در سال 713 میلادی آغاز شده است. جالب است که بدانید معابر زهکشی زیدی در بین موها، گردن، قفسه سینه و گوش های بودای بزرگ لشان پنهان شده اند که این مجسمه عظیم الجسه را از فرسایش و هوازدگی محفوظ نگه داشته اند.

 

 

 

سامانه آبیاری دوجیانگ یان

 

سامانه آبیاری دوجیانگ یان در 45 کیلومتر چنگ دو واقع شده است و بزرگرتین دستاورد تکنولوژی جهان باستان چین بوده است. این سامانه آبیاری بیش از 2000 سال به اهالی این محل برای آبیاری کمک کرده است و قدمت تاریخیش همیشه بحث بر انگیز بوده است. گذشته از این، جالب است که بدانید سامانه آبیاری دوجیانگ یان در طی زلزله سال 2008 میلادی هم به خاطر سازه محکمش حفظ شد و همین مسئله هم باعث حیرت جهانیان شد. به هر حال سیستم آبیاری دوجیانگ یان را هم به عنوان یکی از عجایب هفتگانه چین می شناسند و قدمتش هم به 200 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد.

 

 

برای رزرو  تور لحظه آخری چین  می توانید با همکاران ما در  آژانس هواپیمایی زیما سفر  تماس بگیرید.

۰۸ مهر ۱۳۹۸

نظرات کاربران