۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای گشت و گذار در منطقه چاینا تاون کوالالامپور

راهنمای گشت و گذار در منطقه چاینا تاون کوالالامپور

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

در دهه 1850 میلادی، یک گروه معدنچی چینی به دنبال قلع بودند که به صورت کاملا اتفاقی کوالالامپور را کشف کردند! به خاطر همین هم هست که یکی از معروف ترین محله های کوالالامپور محله چینی ها یا چاینا تاون نام دارد و به خاطر همین هم هست که یک گروه بزرگ از قوم چینی-مالزیایی در کوالالامپور زندگی می کنند. گذشته از همه این ها، احتمالا شما هم شنیده اید که منطقه چاینا تاون از جذاب ترین مناطق توریستی کوالالامپور است و احتمالا تصاویر جذاب آن را در صفحات اینستاگرامی یا وب سایت های گردشگری دیده باشید. امروز می خواهیم با هم سری به منطقه چاینا تاون کوالالامپور در تور مالزی بزنیم و با هم نگاهی به منطقه چاینا تاون کوالالامپور بیندازیم. در ادامه می توانید راهنمای گشت و گذار در منطقه چاینا تاون کوالالامپور را مطالعه کنید و بیشتر با منطقه چاینا تاون کوالالامپور آشنا شوید.

 

 

خیابان پتالینگ، مرکز منطقه چاینا تاون کوالالامپور

 

خیابان پتالینگ در مرکز منطقه چاینا تاون کوالالامپور واقع شده است و خیلی از توریستان منطقه چاینا تاون کوالالامپور یا منطقه چینی کوالالامپور را با نام خیابان پتالینگ می شناسند. خیابان پتالینگ از بین خیابان های جالان پودو و جالان سلطان عبور می کند و در آن یک بازار سنتی وجود دارد که از آن می توانید همه چیز از لباس گرفته تا وسایل الکترونیک و حتی عطر و غذاهای خیابانی و محلی را تهیه کنید. انتظارش را داشته باشید که در خیابان پتالینگ با صدها فروشگاه قدیمی و دوره گردان زیادی رو به رو شوید و در یک فضای پر جنب و جوش قرار بگیرید. در این خیابان می توانید دوره گردان چینی ، هندی و بنگلادشی را ببینید که در تلاشند تا اجناس خودشان را به توریستان بفروشند. اگر در این خیابان هوس خرید صنایع دستی و سوغاتی به سرتان زد، بهتر است که به بازار مرکزی (پاسار سنی کوالالامپور) بروید و از غرفه های این بازار سرپوشیده دیدن کنید. بعد از خرید هم می توانید کمی بیشتر در خیابان پتالینگ پیش بروید و از معابد بودایی و تائوئیست دیدن کنید.

 

 

غذاهای خیابانی در چاینا تاون کوالالامپور

 

چاینا تاون کوالالامپور یا محله چینی ها کوالالامپور در تور مالزی معدن غذاهای خوشمزه است! در منطقه چاینا تاون کوالالامپور اغذیه فروشی های متعددی وجود دارد که می توانید بهترین و خوشمزه ترین غذاهای چینی را از آن ها تهیه کنید. در این منطقه انواع نودل ها را امتحان کنید و طعم واقعی غذاهای چینی را بچشید. در این منطقه رستوران ها و اغذیه فروشی های متعددی وجود دارد که در زمان های مختلفی از روز باز هستند و به همین دلیل توریستان در این منطقه حق انتخاب زیادی برای امتحان کردن غذاهای مختلف چینی دارند و به همین خاطر است که اکثر توریستان دلباخته محله چینی ها کوالالامپور می شوند.

 

 

چند نکته کاربردی برای بازدید از منطقه چاینا تاون کوالالامپور

 

دوره گردان خیابان پتالینگ معمولا قیمت اجناس را به شما بیشتر از حد معمول می گویند! به هر حال یادتان باشد که هر قیمتی که از زبان دوره گردان خیابان پتالینگ شنیدید، معمولا 25 تا 50 درصد بالاتر از قیمت واقعی جنس است! به همین دلیل بهتر است که سعیتان را کنید تا حداقل 25 درصد مبلغ را تخفیف بگیرید. البته این را هم بهتر است که بدانید یک سری از دوره گردان خیابان پتالینگ از درخواست توریستان برای تخفیف ناراحت و حتی عصبانی می شوند! یک نکته دیگر اینکه خیلی از اجناس این منطقه در کوالالامپور اورجینال نیستند و کپی از برندهای مشهور هستند. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که تا جای ممکن از دوره گردان خیابان پتالینگ در منطقه چاینا تاون کوالالامپور خرید نکنید!

 

 

نحوه دسترسی به منطقه چاینا تاون کوالالامپور

 

سریع ترین راه برای رسیدن به منطقه چاینا تاون کوالالامپور این است که از وسایل حمل و نقل عمومی کوالالامپور استفاده کنید. ایستگاه مونوریل ماهاراجاللا در بخش جنوبی خیابان پتالینگ واقع شده است. البته امکان دسترسی به منطقه چاینا تاون کوالالامپور به کمک قطارهای سریع السیر نیز وجود دارد. کافی است که به کی ال سی سی یا کی ال سنترال بروید و از آنجا به مقصد پاسار سنی سوار قطار شوید. این را هم یادتان باشد که می توانید از منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور با 15 دقیقه پیاده روی به منطقه چاینا تاون کوالالامپور دسترسی پیدا کنید. پس اگر احیانا در منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور بودید و دلتان خواست که سری هم به منطقه چاینا تاون کوالالامپور بزنید، کافی است که این مسیر را با پای پیاده طی کنید و خیلی سریع به محله چینی ها کوالالامپور برسید. گذشته از همه این ها دسترسی به چاینا تاون کوالالامپور با تاکسی نیز ممکن است که در کل این گزینه را به دلیل شلوغی بیش از حد خیابان ها به شما توصیه نمی کنیم.

 

۱۶ مهر ۱۳۹۸

نظرات کاربران