۰۲۱۷۴۶۳۴
حقایق جذاب در مورد آنتالیا که کمتر کسی از آن ها اطلاع دارد

حقایق جذاب در مورد آنتالیا که کمتر کسی از آن ها اطلاع دارد

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

آنتالیا یکی از جذاب ترین شهرهای ساحلی ترکیه است و همیشه به خاطر سواحل تمیز و طبیعت زیبایش مشهور بوده است. از طرفی هتل های لوکس متعددی در آنتالیا ساخته شده اند که امکانات تفریحی و رفاهی بی نظیری دارند و دقیقا شرایطی را برای مهمانانشان فراهم می کنند که به دنبال آن هستند. در هتل های لوکس آنتالیا  می توانید یک هفته بی نظیر را سپری کنید و برای لحظه ای نگرانی ها و دغدغه های روزمره زندگیتان به سراغتان نیاید و هر لحظه سرگرم یک تفریح جذاب و جدید باشید. این ها گفته هایی است که معمولا توریستان در مورد سفرشان به آنتالیا می گویند و احتمالا شما هم مشابهشان را از زبان دوستان و آشنایانتان شنیده باشید. اما جالب است که بدانید یک سری حقایق جذاب  در مورد  تور آنتالیا  وجود دارد که کسی در مورد آن ها نمی داند و شاید به گوش شما هم نخورده باشند.

 

 

آنتالیا فقط مختص دوستداران تفریحات ساحلی نیست

 

آنتالیا فقط محدود به سواحل زیبا و طبیعت سرسبز نمی شود. در واقع آنتالیا با تاریخ بلندبالایی در آمیخته است و به همین دلیل اماکن دیدنی متعددی را در خود جای داده است. به همین دلیل است که سفر به آنتالیا فقط برای گروه خاصی از مسافران جذاب نیست و برای هر کسی جذابیت خاص خودش را دارد. البته نمی توان منکر این قضیه شد که همیشه دوستداران تفریحات ساحلی بیشتر جذب سفر به آنتالیا می شوند، اما به هر حال آنتالیا جذابیت های بسیار بیشتری دارد که بهتر است شما هم در طول سفرتان به آنتالیا از آن ها چشمپوشی نکنید و زمانی را هم به بازدید از اماکن تاریخی آنتالیا اختصاص دهید.

 

 

تاریخ دقیق آنتالیا ناشناخته باقی مانده است

 

قدمت دقیق آنتالیا مشخص نیست. اما گفته می شود که قدمت آن به دو هزار سال پیش بر می گردد. اولین تاریخچه مکتوبی که از آن وجود دارد به 159 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد و به همین دلیل هم هست که رازهای تاریخی متعددی در گوشه کنار آنتالیا نهفته شده اند و به همین دلیل سفر به آنتالیا برای کسانی که اهل تاریخ و تاریخ شناسی هستند، جذاب است.

 

آنتالیا چندین و چند بار از این دست به آن دست شده است

 

آنتالیا چندین و چند بار به دست حکومت های مختلف افتاده است و فرهنگ های مختلفی بر فضای آن حاکم شده اند. قبل از اینکه امپراتوری بیزانس سرنگون شود، آنتالیا یک شهر مسیحی به حساب می آید و قدمت مسلمان شدن مردمانش به هزار سال پیش بر می گردد. این شهر با وجود حکومت های گوناگون الان در شرایط فعلی جزو پر طرفدارترین شهر ساحلی ترکیه برای گردشگری است و در صنعت هتلداری پیشرفت بسیار چشم گیری دارد.

 

پرتقال های آنتالیا با تمام پرتقال های دنیا متفاوتند

 

گفته می شود که پرتقال‌هایی  که در استان آنتالیا رشد می کنند، بسیار خوشمزه هستند و طعمشان با تمام پرتقال های دنیا متفاوت است. به هر حال بد نیست که شما هم در سفرتان به آنتالیا پرتقال هایش را امتحان کنید تا ببینید که این گفته به نظر شما هم حقیقت دارد یا خیر!

 

 

آنتالیا زمانی تحت سلطه ایتالیایی ها بوده است

 

بعد از پایان جنگ جهانی اول، آنتالیا به دست سربازان ایتالیایی افتاد و آن ها آنتالیا را اشغال کردند. در حقیقت آنتالیا دو سال تحت کنترل ایتالیایی ها بوده است! این یکی از حقایقی در مورد آنتالیا است که کمتر کسی در مورد آن اطلاع دارد.

 

 

جمعیت آنتالیا در فصل توریستی سال دو برابر می شود

 

حدودا یک میلیون نفر در آنتالیا به صورت دائمی زندگی می کنند. اما جالب است که بدانید این جمعیت در فصل توریستی سال دو برابر می شود و تقریبا تعداد توریستان در فصل تابستان با جمعیت مردم آنتالیا برابری می کند. به هر حال مشخص است که آنتالیا یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه است و به همین خاطر است که می گوییم هر کسی باید برای یک بار هم که شده در زندگیش از این شهر جذاب ساحلی در ترکیه دیدن کند و برای یک هفته هم که شده از آرامش بی حد و اندازه آنتالیا استفاده کند.

 

 

آنتالیا به شکل مشخصی به دو بخش شهر قدیمی و شهر جدید تقسیم شده است

 

آنتالیا دو بخش مجزا دارد که هر کدامشان جذابیت های خاص خودشان را دارند. در هر کدامشان جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی خاصی وجود دارد و نمی توان برتری خاصی برای یکی از بخش های آن قائل شد. به هر حال اگر از اماکن تاریخی خوشتان می آید، بهتر است که در حوالی شهر قدیمی آنتالیا اقامت کنید و اگر عاشق تفریح هستید، بهتر است که به اقامت در هتل های بخش جدید آنتالیا و مناطق اطراف آنتالیا مثل کمر، بلک و لارا فکر کنید.

 

 

در آنتالیا دو فرودگاه بین المللی وجود دارد

 

در استان آنتالیا دو فرودگاه وجود دارد که یکی از آن ها فرودگاه بین المللی آنتالیا و دیگری فرودگاه قاضی پاشا در آلانیا است. علتش هم ساده است! در فصل توریستی سال آنقدری تعداد توریستان آنتالیا زیاد می شود که یک فرودگاه نمی تواند پاسخگوی تعداد زیاد مسافران آنتالیا باشد. با توجه به نوع ایرلاین و شماره پروازتان و همچنین مقصدتان نوع فرودگاهتان مشخص میشود. 

۱۷ مهر ۱۳۹۸

نظرات کاربران