۰۲۱۷۴۶۳۴
خرافات عجیب مردم لبنان

خرافات عجیب مردم لبنان

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

خرافات عجیب مردم لبنان

 

خرافات عجیب مردم لبنان که کمی هم شبیه خرافات ما ایرانیان هستند!

 

آیا شما هم به خرافات اعتقاد دارید؟ آیا وقتی می خواهید کسی به اصطلاح چشم نخورد، محکم به یک تخته چوبی ضربه می زنید؟ به هر حال نمی توان منکر این قضیه شد که ما ایرانیان هم تا حدی از این باورهای خرافاتی داریم و گاهی وقت ها خودمان هم به آن ها عمل می کنیم. اما از مردم کشور خودمان که بگذریم، جالب است که بدانید مردم کشورهای دیگر نیز خرافات های جالبی دارند که معمولا مواجهه با آن ها برای توریستان کشورهای دیگر جالب است. یکی از این کشورها که مردمان بسیار خرافاتی دارد، لبنان است. در ادامه شما را با تک تک خرافات عجیب مردم لبنان آشنا می کنیم تا اگر یک روز گذرتان به لبنان افتاد، از دیدن رفتارهای عجیب مردم لبنان تعجب نکنید! جالب است که بدانید یک سری از خرافات مردم لبنان با ایرانیان مشابه است و همین مسئله هم باعث جذاب تر شدن خواندن این مطلب برای شما می شود.

 

خارش کف دست

 

مردم لبنان اعتقاد دارند که اگر کف دست راستشان شروع به خارش کند، یک سرمایه بزرگ نصیبشان می شود! شاید این قسمت از خرافات مردم لبنان شبیه به باورهای بعضی از ایرانیان هم باشد. اما جالب است که بدانید مردم لبنان در چنین شرایطی اصلا خارش دستشان را برطرف نمی کنند تا یک وقت این فرصت خوش شانسی و خوش اقبالی را از دست ندهند! آن ها ترجیح می دهند که دستشان به خارش خود ادامه دهد، اما در همان حال منتظر یک خبر خوب بمانند!

 

 

چشم خوردن

 

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که همان لحظه ای که کسی از زیبایی دستبندتان تعریف می کند، دستبندتان پاره شود؟ یا اینکه تا به حال بعد از اینکه برنامه سفرتان را به کسی گفته اید، برایتان پیش آمده که برنامه سفرتان خراب شود؟ در چنین شرایطی ما ایرانیان هم معتقدیم که چشم خوردیم و جالب است که بدانید مردم لبنان نیز در چنین شرایطی، دقیقا همین فکر را می کنند. آن ها مثل ما کلمه ماشاالله را به زبان می آورند و یا اینکه دست راستشان را روی صورت طرف مقابل می کشند تا از او چشم نخورند!

 

 

پا گذاشتن روی پای دیگری

 

مردم لبنان معتقدند که اگر کسی روی پای یک بچه پا بگذارد، مانع رشد بیشتر او می شود! این خرافات عجیب مردم لبنان در این کشور بسیار همه گیر است و معمولا مردم لبنان به این باور اعتقاد ویژه ای دارند.

 

 

باز و بسته کردن قیچی

 

مردم لبنان معتقدند که باز و بسته کردن قیچی، بدون اینکه با آن چیزی را ببرید، اصلا کار خوش یمنی نیست! این یکی از خرافات عجیب مردم لبنان است که با این کار باعث می شوید که ارواحی که در اتاق سرگردان هستند را زخمی کنید! وقتی هم که ارواح زخمی شوند، باعث می شوند که پای شیطان به خانه تان باز شود!

 

 

گذاشتن کیف پول روی زمین

 

یکی از جالب ترین خرافات مردم لبنان این است که اگر کسی کیف یا کیف پولش را روی زمین بگذارد، ورشکسته می شود! به هر حال این هم نوعی خرافات است که در کمال عجیب بودنش، مردم لبنان به آن اعتقاد عجیبی دارند.

 

 

برعکس شدن کفش

 

مردم لبنان بر این باورند که اگر کفشتان برعکس شود، بدشانسی را مهمان خانه تان کرده اید! به همین دلیل همیشه والدین لبنانی حواسشان به کفش های کودکانشان است تا یک وقت برعکس نشوند! در چنین شرایطی سریعا به فرزندانشان تذکر می دهند که شکل کفششان را درست کنند تا بدشانسی از آنجا دور شود!

 

 

ریختن نمک

 

در فرهنگ لبنانی ها، ریختن نمک نشانه بدیمنی است. اگر کسی به اشتباه نمک را روی زمین بپاشد، برای اینکه این بدشانسی و ارواح خبیثه را از وجود او دور کنند، سریعا کمی نمک را روی شانه چپش می پاشند تا آن ارواح را در پشت فرد اسیر کنند و او را به وجودش راه ندهند!

 

 

بلند خندیدن

 

همه ما می دانیم که خنده بر هر درد بی درمان دواست! اما مردم لبنان معتقدند که خندیدن بیش از حد، علی الخصوص در روز پنجشنبه بد است و با این کار موجب این می شوید که در روز یکشنبه گریه تان دربیاید!

 

 

کوتاه کردن ناخن یا دوش گرفتن در شب

 

مردم لبنان معتقدند که اگر ناخنتان در شب روی زمین بیفتد، ارواح شیطانی آن ها را جمع می کنند و با استفاده از آن ها جادوی عجیب و غریبی پیدا می کنند و سپس با آن جادو به شما آسیب می رسانند. آن ها همین عقیده را هم در مورد دوش گرفتن در شب دارند. آن ها بر این باورند که اگر در شب دوش بگیرید، اسیر ارواح خبیثه می شوید. به عقیده مردم لبنان، زمان شب فقط برای استراحت است و دوش گرفتن و کوتاه کردن ناخن در شب بدترین نوع کاری است که می توانید انجام دهید.

 

 

شکستن شیشه یا ریختن قهوه

 

مردم لبنان این خرافات جالب را دارند که اگر شما به اشتباه یک شیشه را شکستید، در واقع طلسم بدشانسی را شکسته اید! به همین خاطر مردم لبنان هیچ وقت از شکستن ظرف و ظروفشان ناراحت نمی شوند و این اتفاق را به منزله خوش یمنی و خوش شانسی می دانند. آن ها همین باور را هم در مورد ریختن قهوه می دانند. آن ها فکر می کنند که اگر قهوه کسی از داخل فنجانش به روی میز یا زمین بریزد، خوش یمنی به سمت او سرازیر می شود. پس این دفعه اگر شما هم ظرف و ظروف شیشه ایتان را شکستید و یا قهوه تان به روی میز ریخت، اصلا خودتان را ناراحت نکنید و به یاد آوردن این خرافات لبنانی ها لبخند بزنید!

 

 

برای رزرو  تور ارزان لبنان  می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۲۵ مهر ۱۳۹۸

نظرات کاربران