۰۲۱۷۴۶۳۴
اشتباهات توریستان در سفر به مسکو

اشتباهات توریستان در سفر به مسکو

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اشتباهات توریستان در سفر به مسکو

 

اشتباهاتی که همه توریستان در مسکو مرتکب می شوند!

 

هر توریستی با سفر به هر کشور خارجی ممکن است که اشتباهاتی را مرتکب شود و این مسئله در مورد توریستانی که به مسکو سفر می کنند نیز صدق می کند. اما با این حال شما به عنوان یک توریست می توانید قبل از سفر به مسکو، یک سری اطلاعات در مورد اشتباهات رایج توریستان در سفر به مسکو کسب کنید و حداقل تلاشتان را کنید که مثل کسانی که از یک سیاره دیگر آمده اند، به نظر نرسید! اجازه دهید شما را با اشتباهات رایج توریستان در مسکو آشنا کنیم تا شما آن ها را در سفرتان به مسکو تکرار نکنید.

 

 

گرفتار شدن در تله های توریستی در مسکو

 

شما به هر کشوری در هر کجای دنیا که سفر کنید، ممکن است که گرفتار تله های توریستی شوید! به هر حال در هر کشوری مردمانی وجود دارند که منتظرند سر و کله شان به توریستان بخورد و از نا آگاهی های توریستان به نوعی به نفع منافع شخصیشان استفاده کنند.  اما سوال این است که بدترین تله توریستی مسکو چیست؟! احتمالا شما هم تا به حال نام خیابان آربات را به عنوان معروف ترین خیابان مسکو شنیده باشید. اما جالب است که بدانید این خیابان به کل یک تله توریستی است و بهتر است که شما تا حد ممکن از آن فاصله بگیرید. در این خیابان تا دلتان بخواهد کافه ها و رستوران های گران وجود دارد و هر چیزی در آن گران تر از قیمت واقعیش است! درست است که بعضی از جاذبه های گردشگری مسکو ارزش دیدن دارند و شما نباید فرصت دیدن آن ها را در  تور مسکو  از دست بدهید، اما به شما توصیه می کنیم که حواستان را در خیلی از زمینه ها جمع کنید تا اسیر حقه های توریستی مسکو نشوید. به شما توصیه می کنیم که در صورت امکان یک دوست محلی هم در مسکو پیدا کنید و از او بخواهید که شهر را به شما نشان دهد تا بتوانید مسکو را از دید یک فرد محلی ببینید و خیلی درگیر مسائل توریستی مسکو نشوید!

 

 

تصور اینکه مسکو همیشه سرد است!

 

یکی از اشتباهات رایج توریستان در سفر به مسکو این است که معمولا همه شان فکر می کنند که مسکو در هر زمانی از سال سرد و یخبندان است! به همین خاطر هم چمدانشان را پر از لباس های گرم و زمستانی می کنند و بعد راهی مسکو می شوند. اما واقعیت این است که مسکو در همه اوقات سال آنچنان سرد نیست و تابستان هایش یخبندان نیستند. البته یک سری از توریستان نیز از آن طرف بوم می افتند و واقعیت زمستان های مسکو را در نظر نمی گیرند و تصورش را نمی کنند که زمستان های مسکو تا چه اندازه سرد است و تدارک مواجه شدن با سرمای بیش از حد مسکو در فصل زمستان را نمی بینند. به هر حال به شما توصیه می کنیم که حتما قبل از سفر به مسکو پیشبینی های آب و هوای مسکو را مطالعه کنید و با دید باز به مسکو سفر کنید.  

 

 

سردرگم شدن و اتلاف وقت به خاطر وسعت زیاد شهر مسکو

 

 بعضی از توریستان وقتی که در شهرهای بزرگی مثل مسکو قرار می گیرند، کمی سردرگم می شوند و مسیریابیشان دچار مشکل می شود. این را به خاطر داشته باشید که با اینکه مسکو شهر بزرگی است، اما مرکز شهر مسکو چندان جای گسترده ای نیست و شما نباید که برای تردد در آن خودتان را خیلی اذیت کنید و احساس سردرگمی پیدا کنید. حقیقت این است که خیلی از توریستان بیش از حد درگیر خطوط مترو مسکو می شوند و نمی توانند که تصورش را کنند که ایستگاه های مترو مسکو تا چه اندازه به هم نزدیک هستند و بی خود و بی جهت مدام خط مترو خود را عوض می کنند و با قطار از این ایستگاه به آن ایستگاه می روند تا به مقصدشان برسند. اما جالب است که بدانید خیلی از اوقات شما می توانید مسیر بین دو ایستگاه مترو مسکو را به صورت پیاده طی کنید و خیلی زودتر از قطار به مقصدتان برسید! برای اینکه شما هم درگیر چنین اشتباهاتی در مسکو نشوید، بهتر است که قبل از سفر به مسکو اپلیکیشن های مسیریابی مناسب را در گوشی تلفن همراهتان نصب کنید و از آن ها برای تخمین مسافت مورد نظرتان استفاده کنید و با این کار در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید.

 

 

 عدم استفاده از دقت نظر همیشگی در مسکو

 

بزرگترین اشتباهی که توریستان در طول سفرهای خارجیشان مرتکب می شوند، این است که احساس می کنند که به کار بردن کلمه "نه" نوعی بی ادبی است و ممکن است که خارجی ها از شنیدن آن ناراحت شوند! در حالی که شاید این کلمه "نه" را در شهر یا کشور خودشان به راحتی به کار ببرند. به همین خاطر هم خیلی از اوقات در طول سفرهای خارجیشان از جمله سفر به مسکو مجبور به پذیرفتن خدماتی می شوند که از نظرشان به نسبت قیمتشان به صرفه نیستند. این را به خاطر داشته باشید که مخالفت و به کار بردن کلمه "نه" اصلا در مسکو کار بدی نیست و باید از آن در بعضی از شرایط استفاده کنید. گذشته از این بهتر است که چند نکته کاربردی را در مورد سفر به مسکو بدانید. اول اینکه هیچ وقت به پلیس های مسکو خیره نشوید! چراکه در این صورت ممکن است که از شما مدارک شناساییتان را درخواست کنند و علتی برای جریمه کردنتان پیدا کنند! یک نکته دیگر اینکه هیچ وقت در زمان استفاده از مترو مسکو، کیف پولتان را در جیب پشتی شلوارتان قرار ندهید تا اسیر کیف قاپان نشوید. چراکه به هر حال دزدان در هر شهری از دنیا از جمله مسکو پیدا می شوند و این مسائل فقط به کشور خودمان ایران تعلق ندارند!

 

 

باور کردن شایعات در مورد مسکو

 

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که هر توریستی در سفر به هر کشور خارجی می تواند مرتکب شود، این است که هر چیزی که مردم در مورد آن کشور می گویند را باور کند! این را به خاطر داشته باشید که هر چیزی که در مورد مردم یک کشور به گوشتان می رسد، حداقل به 10 تا 15 سال قبل تعلق دارد و از آن موقع تا کنون ممکن است که شرایط مردم یک کشور و فرهنگ یک کشور تا حد زیادی تغییر کرده باشد. یکی از شایعاتی که در مورد مسکو وجود دارد، این است که مردمانش از خرس به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کنند! در صورتی که اگر خودتان هم به مسکو سفر کنید، می بینید که چنین مسائلی اصلا در مسکو وجود خارجی ندارند!

 

۲۷ مهر ۱۳۹۸

نظرات کاربران