۰۲۱۷۴۶۳۴
تابوهای عجیب مردم چین

تابوهای عجیب مردم چین

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

تابوهای عجیب مردم چین

 

چین یکی از آن کشورهایی است که همیشه فرهنگ مردمانش با فرهنگ مردمان دیگر کشورهای جهان متفاوت بوده است و همیشه حکایت های جالبی در مورد سنت های عجیب مردم چین بر سر زبان ها بوده است. یکی از جذاب ترین و عجیب ترین قسمت فرهنگ چینی ها مربوط به تابوهای آن ها می شود. در واقع در فرهنگ چینی ها یک سری تابوهای عجیب وجود دارد که شاید به نظر شما عجیب و یا حتی خنده دار باشند، اما هیچ وقت یک فرد چینی نباید آن ها را انجام دهد تا از سمت اطرافیانش طرد نشود! با ما همراه باشید تا عجیب ترین تابوهای مردم چین را به شما معرفی کنیم. به شما قول می دهیم که با خواندن هر خط از این متن بیشتر و بیشتر شگفت زده شوید و از متفاوت بودن فرهنگ چینی ها شگفت زده شوید!

 

 

صحبت در مورد مرگ

 

شاید باورش برایتان سخت باشد، اما یکی از قوی ترین تابوهای چین مربوط به مرگ می شود. هیچ کسی نباید در چین در یک جمع در مورد مرگ صحبت کند. اگر کمی در مورد فرهنگ چینی ها و تابوهای مردم چین تحقیق کنید، می بینید که خیلی از آن ها از دوران باستان نشات می گیرند و ریشه تاریخی دارند. از گذشته های دور، در چین رسم بوده است که کسی نباید در مورد مرگ صحبت کند تا مرگ و ارواح از زندگی مردمان چینی دور بماند!

 

 

پوشیدن کلاه سبز رنگ

 

پوشیدن کلاه سبز رنگ در فرهنگ چینی ها یک تابوی بزرگ است! بدین معنی که هیچ کسی نباید در چین کلاه سبز رنگ به سر کند! جالب است که بدانید در فرهنگ چینی ها کلاه سبز رنگ نشان دهنده این است که کسی به همسرش خیانت کرده است و به همین دلیل هم هیچ کسی به هیچ وجه کلاه سبز رنگ برای خودش نمی خرد!

 

 

استفاده از عدد4

 

در فرهنگ چینی ها عدد 4 نشانه بدشانسی است و دلیلش هم این است که عدد 4 انگلیسی شبیه به رسم الخط کلمه چینی "مرگ" است. به همین دلیل است که مردم چین تا این اندازه از عدد 4 بدشان می آید! جالب است که بدانید ساختمان های چین طبقه چهارم ندارند و دلیلش هم این است که مردم چین استفاده از عدد 4 را یک تابو می دانند! به هر حال اگر به چین سفر کردید، تعجب نکنید که در ساختمان های چینی طبقه 4 وجود ندارد و شما باید در آسانسور یک راست از طبقه 3 به طبقه 5 بروید! گذشته از این، جالب است که بدانید عدد 7 نیز برای بخشی از مردم چین عدد خوش شانسی تلقی می شود و بخشی دیگر آن را به عنوان یک عدد نحس می پندارند!

 

 

گذاشتن چوب غذاخوری در کاسه به صورت مستقیم

 

اگر در چین به یک مهمانی دعوت شدید، این را به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید چوب غذاخوریتان را به صورت مستقیم در داخل کاسه قرار دهید. چراکه این حرکت یک تابو در فرهنگ چینی ها محسوب می شود و به عقیده مردم چین برایتان بدشانسی می آورد!

 

 

تقسیم کردن گلابی بین دو نفر

 

چینی ها هیچ وقت گلابیشان را با دوستان و یا خانواده شان تقسیم نمی کنند! مردم چین معتقدند که با تقسیم یک گلابی بین دو نفر، بدشانسی به زندگی آن ها روانه می شود و نسبت به هم بی اعتماد و بدبین می شوند!

 

استفاده از خلال دندان

 

اگرچه استفاده از خلال دندان به خودی خود در فرهنگ مردم چین یک تابو به حساب نمی آید، اما رسم بر این است که هیچ کس نباید کس دیگری را در حین استفاده از خلال دندان ببیند! در چین رسم است که هر کس برای استفاده از خلال دندان باید دست دیگرش را کاملا جلوی دهانش بگیرد تا این عمل از دید دیگر مردم چین مخفی بماند.

 

رفتن به سرویس بهداشتی بین غذا

 

شاید برایتان عجیب باشد، اما اگر کسی در چین در وسط غذا خوردن به سرویس بهداشتی برود، به نظر دیگر مردم چین یک فرد بی ادب و بی نزاکت تلقی می شود. به هر حال این حرکت یک تابو در فرهنگ مردم چین به حساب می آید و هر کسی باید آن را در چین رعایت کند.

 

شرکت در مراسم عزا، عروسی و تولد نوزاد بعد از عروسی

 

 یکی از جالب ترین تابوهای مردم چین مربوط به مراسم عروسی چینی ها می شود. در چین رسم بر این است که هیچ عروس و دامادی نباید تا سه ماه بعد از عروسیشان در هیچ مراسمی اعم از عزا و عروسی شرکت کنند و حتی نباید به دیدار یک نوزاد تازه متولد شده بروند!

 

 

کادو دادن ساعت به عنوان هدیه تولد

 

جالب است که بدانید اگر کسی در چین به دوستش یک ساعت به عنوان کادو هدیه دهد، معنیش این است که می خواهد دوستیش را با او پایان دهد! دلیلش هم این است که رسم الخط کلمه چینی "ساعت" شبیه به رسم الخط کلمه چینی "پایان" است و به همین دلیل هیچ کسی نباید به شخص دیگری ساعت هدیه دهد!

 

 

اگر شما هم دوست دارید که به چین سفر کنید و بیشتر با سنت ها و تابوهای عجیب مردم چین آشنا شوید، می توانید برای رزرو  تور ارزان چین  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۲۸ مهر ۱۳۹۸

نظرات کاربران