۰۲۱۷۴۶۳۴
جامع ترین راهنمای استفاده از مترو ایروان

جامع ترین راهنمای استفاده از مترو ایروان

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

جامع ترین راهنمای استفاده از مترو ایروان

 

هر کدام از ایستگاه های مترو ایروان نزدیک به کدام جاذبه گردشگری ایروان است؟

 

مطمئنا شما هم به محض اینکه پایتان را در خاک ارمنستان بگذارید، به این فکر می کنید که چگونه باید در شهر تردد کنید و چگونه باید از تک تک جاذبه های گردشگری ارمنستان و مراکز خرید ارمنستان دیدن کنید. واقعیتش این است که شما برای تردد در ارمنستان گزینه های زیادی پیش رو دارید و به اصطلاح دستتان برای انتخاب وسیله ترددتان در ارمنستان باز است. اما اکثر توریستان استفاده از تاکسی را برای تردد در ارمنستان انتخاب می کنند تا تردد راحتی در ارمنستان داشته باشند. اما مسئله انتخاب درست وسیله حمل و نقل در ارمنستان وقتی اهمیت پیدا می کند که شما به دنبال راهکارهایی برای کاهش هزینه های سفرتان به ارمنستان باشید و بخواهید سفر ارزانی را به مقصد ارمنستان تجربه کنید. در اینجاست که استفاده از مترو ایروان اهمیت پیدا می کند. اما مشکل اینجاست که خیلی از توریستان از استفاده از یک مترو با خطوط ناآشنا در یک کشور غریب مشکل دارند و به نوعی از گم شدن در آن می ترسند. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم که راهنمای جامع استفاده از مترو ایروان را تقدیمتان کنیم تا بتوانید با استفاده از آن یک به یک با ایستگاه های مترو ایروان آشنا شوید و وقتی به ارمنستان رفتید، بتوانید به راحتی از مترو ایروان برای تردد ارزان در شهر استفاده کنید.

 

 

نحوه استفاده از مترو ایروان

 

استفاده از مترو ایروان کار بسیار ساده ای است و شما می توانید درست مثل مترو تهران از آن بهره ببرید. کافی است که داخل یکی از ایستگاه های مترو ایروان بشوید، یک بلیط مترو برای خودتان تهیه کنید و وارد خط مترو ایروان شوید. تنها تفاوت استفاده از مترو ایروان این است که بلیط های مترو ایروان به شکل پلاستیک های گرد و نارنجی رنگ و شبیه به سکه هستند و شما برای تهیه آن ها باید 100 درام پرداخت کنید.

 

 

درباره ایستگاه های مترو ایروان

 

مترو ایروان در مجموع 10 ایستگاه دارد که 7 تا از آن ها زیرزمینی هستند. این ایستگاه ها از میدان بارکاموتیون تا چارباک می روند. در ادامه شما را یک به یک با ایستگاه های مترو ایروان آشنا می کنیم.

 

ایستگاه بارکاموتیون

 

ایستگاه بارکاموتیون در بخش شمالی شهر ایروان و در میدان بارکاموتیون واقع شده است. نام بارکاموتیون در زبان ارمنی به معنای "محله" است. جالب است که بدانید این محله پرجمعیت ترین بخش ایروان است. این ایستگاه مترو در ایروان یک گذرگاه زیرزمینی دارد که چند بخش می شود و شما می توانید از هر خروجی به یک سمت میدان دسترسی پیدا کنید. در واقع این زیرگذر دایره ای شکل است و ممکن است که به خاطر این کمی سردرگم شوید. اما به هر حال می توانید با کمی پرس و جو مسیر درست خودتان را پیدا کنید و از مترو خارج شوید. اگر هم بخواهید از طریق این زیرگذر به مترو دسترسی پیدا کنید، می توانید علائم مترو را پیش بگیرید و به قسمت ورودی مترو دسترسی پیدا کنید.

 

 

ایستگاه مارشال باقرامیان

 

این ایستگاه به نام یکی از فرمانده های ارتش شوروی نامگذاری شده است. این ایستگاه از بقیه ایستگاه های خلوت تر است و دو زیر گذر دارد که اگر از آن ها عبور کنید، می توانید به خیابان مارشال باقرامیان و پارک عاشقان ایروان دسترسی پیدا کنید. جالب است که بدانید چند قدم آن طرف تر از این ایستگاه، دانشگاه آمریکایی ارمنستان واقع شده است.

 

 

ایستگاه یریتاسارداکان

 

این ایستگاه در خیابان ایساهاکیان واقع شده است و تعداد مسافرانش زیاد است. دلیلش هم این است که این ایستگاه در حول و حوش مراکز آموزشی ایروان واقع شده است و به همین دلیل هم مسافران زیادی دارد. همین که از قطار پیاده شوید و وارد ایستگاه یریتاسارداکان بشوید، با مجسمه آوتیک ایساهاکیان که شاعر مشهور ارمنی است، مواجه می شوید. جالب است که بدانید یرتاسارداکان در زبان ارمنی به معنای "جوان" است و احتمالا علت نامگذاریش هم این است که اکثر مسافران این ایستگاه جوان و قشر دانشجو هستند.

 

 

ایستگاه هانارپتوتیان هراپاراک

 

می دانید که کدام ایستگاه شما را به میدان جمهوری ایروان به عنوان میدان اصلی ایروان می رساند؟ شما کافی است که از هر قسمت از ایروان سوار مترو شوید و در ایستگاه هانارپتوتیان هراپاراک شوید تا بتوانید سر از میدان جمهوری ایروان در بیاورید. جالب است که بدانید واژه هانارپتوتیان هراپاراک در زبان ارمنی به معنای "میدان جمهوری" است. وقتی که از قطار در این ایستگاه پیاده شوید، با یک سالن بزرگ مواجه می شوید که با آثار معمارانه دیزاین شده است و در مرکز سالن هم یک فواره خودنمایی می کند. این گذرگاه شما را به خیابان نالباندیان هدایت می کند و یک پارک کوچک هم در نزدیکی آن واقع شده است. از هر دو طرف این ایستگاه می توانید به راحتی به میدان جمهوری دسترسی پیدا کنید و در آن جا از بیشتر اماکن دیدنی ایروان دیدن کنید.

 

 

ایستگاه زوراوار آندرانیک

 

ایستگاه زوراوار آندرانیک در بخش شلوغی از شهر واقع شده است و نامگذاریش هم به افتخار یک فرمانده ارمنی انجام شده است و مجسمه این فرمانده هم در نزدیکی ایستگاه ساخته شده است. وقتی از این ایستگاه مترو در ایروان خارج شوید، با تقاطع خیابان های تیگران متس و خانجیان و هیمن طور آرشاکیونیاتز رو به رو می شوید. در یک سمت تقاطع می توانید وارد یکی از بزرگترین مراکز خرید ایروان یعنی مرکز خرید روسیا بشوید و راحت و بدون دغدغه خرید خود را انجام دهید. در سمت دیگر تقاطع هم می توانید یکی از دانشگاه های ایروان را ببینید. در سمت دیگر هم یک کلیسای زیبا به نام کلیسای گریگور لوساووریچ واقع شده است و در نزدیکی کلیسا هم یک پارک تفریحی جالب برای کودکان وجود دارد که با نام لوناپارک ایروان شناخته می شود.

 

 

ایستگاه ساسونتسی داویت

 

این ایستگاه یکی از ایستگاه های غیر زیرزمینی ایروان است که به نام یکی از قهرمانان ارمنی به نام داویت نامگذاری شده است و حتی مجسمه آن هم جلوی ایستگاه نصب شده است.

 

 

ایستگاه گورتسارانایین

 

این ایستگاه دومین ایستگاه غیر زیرزمینی ایروان است و نام ایستگاه هم در زبان فارسی به معنای "کارخانه ای" ترجمه می شود. دلیل نامگذاری آن هم این است که این ایستگاه در یک منطقه صنعتی واقع شده است و چندین و چند کارخانه در اطراف آن وجود دارد و اصولا شما به عنوان یک توریست گذرتان به این ایستگاه نمی خورد.

 

 

ایستگاه شنگاویت

 

ایستگاه شنگاویت در منطقه شنگاویت ایروان واقع شده است. با رفتن به این ایستگاه در ایروان می توانید از پارک آرتور کارپتیان دیدن کنید. جالب است که بدانید این ایستگاه دو سویه می شود و تنها ایستگاه مترو ایروان است که به دو ایستگاه مختلف منتهی می شود. در داخل نقشه مترو ایروان می توانید شکل دسترسی این ایستگاه به دو ایستگاه مترو چارباخ و گارگین نژده هراپاراک را مشاهده کنید.

 

 

ایستگاه چارباخ

 

ایستگاه چارباخ سومین ایستگاه مترو غیر زیرزمینی ایروان است و شما برای دسترسی به آن باید از ایستگاه شنگاویت وارد شاخه چارباخ شوید.

ایستگاه گارگین نژده هارپاراک به افتخار گارگین نژده، دولتمرد ارمنی نامگذاری شده است. این ایستگاه در میدان گارگین نژده واقع شده است و درون میدان هم مجسمه ای از یکی از رهبران بلشویک تعبیه شده است.

 

 

اکنون شما می توانید با نگاهی اجمالی به نقشه خط مترو ایروان، درک راحتی از ایستگاه های مترو ایروان داشته باشید و به راحتی از مترو ایروان برای تردد ارزان در تور ایروان استفاده کنید. برای رزرو تور ارزان ارمنستان هم می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۱۳ آبان ۱۳۹۸

نظرات کاربران