۰۲۱۷۴۶۳۴
معرفی جاذبه های گردشگری چاینا تاون کوالالامپور

معرفی جاذبه های گردشگری چاینا تاون کوالالامپور

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

کوالالامپور پر از معابد زیبا، بازارهای سنتی و گالری های هنری است که اتفاقا خیلی از آن ها در محله ای به نام چاینا تاون یا همان محله چینی های کوالالامپور واقع شده اند. به خاطر همین هم هست که می گویند بازدید از محله چینی ها یا چاینا تاون کوالالامپور از مهمترین تفریحاتی است که می توانید در  تور کوالالامپور  داشته باشید. محله چینی ها یا چاینا تاون کوالالامپور نام محله ای کوچک است که بیشتر جمعیت آن را چینی ها تشکیل داده اند و علت نامگذاریش هم همین است. با ما همراه باشید تا شما را با بهترین جاذبه های گردشگری چاینا تاون کوالالامپور آشنا کنیم تا اگر گذرتان به این محله افتاد، بتوانید یک روز عالی و پر از خاطره را در محله چینی ها در کوالالامپور سپری کنید.


خیابان پتالینگ

 

اصلا نمی شود که صحبت از جاذبه های گردشگری محله چینی ها در کوالالامپور کرد و یادی از خیابان پتالینگ آن نکرد. پتالینگ نام خیابانی است که در آن انواع و اقسام کالاها و غذاهای سنتی فروخته می شود. البته این را هم بگوییم که اکثر اجناس این خیابان غیر اورجینال هستند که البته قیمت های کمی دارند و به همین دلیل طرفداران خاص خودشان را در تور کوالالامپور مالزی دارند. پس اگر در این خیابان اجناس برندهایی مثل لوئی ویتوون و رولکس را با قیمت های کمتر از 10 رینگیت دیدید، اصلا تعجب نکنید! اما به هر حال چه قصد خرید داشته باشید و چه نداشته باشید، در هر صورت بازدید از خیابان پتالینگ یکی از جالب ترین تفریحاتی است که می توانید در چاینا تاون کوالالامپور داشته باشید.

 

 

معبد سری ماهاماریامان

 

این معبد یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری محله چینی ها در کوالالامپور است و اصلی ترین معبد هندوها در کوالالامپور به شمار می آید. این معبد در قسمت مرزی محله چاینا تاون کوالالامپور واقع شده است و سازه بزرگی دارد که با کاشی های اسپانیایی و ایتالیایی و همین طور سنگ های قیمتی و طلا پوشانده شده است. این معبد زیبا و دیدنی را برای اولین بار در سال 1873 ساخته اند و در سال 1968 نیز بازسازی خوبی روی آن انجام داده اند. برج معبد سری ماهاماریامان حدود 23 متر ارتفاع دارد و به نوعی ورودی معبد است. در این معبد 228 مجسمه نیز ساخته شده اند که در 5 ردیف دروازه ورودی رنگارنگ معبد را تزئین کرده اند و همگیشان ساخت دست مجسمه سازان هندی هستند.  با همه این ها می توان گفت که معبد سری ماهاماریامان به عنوان قدیمی ترین و البته زیباترین معبد هندوها در کوالالامپور، یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری چاینا تان کوالالامپور به حساب می آید.

 


معبد کوان یین

 

کوان یین یکی از ارزشمندترین معابد بودایی در کوالالامپور است و معماری ساده، اما باوقار و زیبایی دارد. این معبد در محله چینی های کوالالامپور واقع شده است و در معماری آن چشمه هایی از معماری چینی و اروپایی به چشم می خورد. این معبد نیز یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری محله چینی ها در کوالالامپور است و بازدید از آن برای هر کسی جالب است.

 

 

معبد چان سی شو یوئن

 

معبد چان سی شو یوئن یکی از بزرگترین و قدیمی ترین معابد بودا در مالزی است. این معبد را بین سال های 1897 تا 1906 ساخته اند و جزئیات و تزئینات بسیار زیبا و دیدنی دارد. این معبد معماری بسیار جالبی دارد و به خاطر حیاط زیبا و سقف چشم نوازش مشهور شده است و به خاطر همین هم هست که آن را به عنوان یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری مالزی و چاینا تاون کوالالامپور می شناسند.

 

 

معبد کوان تی

 

معبد کوان تی یک معبد 121 ساله بسیار زیبا و دیدنی است که به خاطر نمای نارنجی رنگش، یکی از شاخص ترین ساختمان های محله چینی ها در کوالالامپور به حساب می آید. جالب است که بدانید یک شمشیر و نیزه معروف در این معبد وجود دارد که به اعتقاد چینی ها، قدرت ویژه ای دارند و به خاطر همین هم هست که می گویند اگر کسی این شمشیر و نیزه مسی 59 کیلوگرمی را سه بار بلند کند، به خواسته قلبی خود می رسد!

 

 

مبعد سین سزه سی یا

 

این معبد گذشته از اینکه قدیمی ترین معبد تائوئیست (نوعی فلسفه چینی) است، برای جامعه چینی های کوالالامپور به عنوان یک مرکز فرهنگی نیز شناخته می شود و مراسم باشکوهی در طول سال نو چینی ها در آن برگزار می شود. جالب است که بدانید چینی های کوالالامپور معتقدند که اگر محراب معبد را سه بار بچرخانند، خوشبختی و خوش شانسی به زندگیشان سرازیر می شود! با همه این ها، می توان گفت که این معبد هم یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری چاینا تاون کوالالامپور است و بهتر است که فرصت بازدید از آن را در تور ارزان کوالالامپور از دست ندهید.

 

 

مجموعه دایابومی کوالالامپور

 

مجموعه دایابومی کوالالامپور یکی از قدیمی ترین آسمان خراش های کوالالامپور است که در دهه 1970 میلادی ساخته شده است. این آسمان خراش با ارتفاع 157 متریش شبیه به یک مسجد ساخته شده است و به عنوان اولین ساختمان مدرن کوالالامپور شناخته می شود و جلوه هایی از معماری اسلامی  نیز در طراحی آن به کار گرفته شده است. این ساختمان که آن را با نام مناره دایابومی نیز می شناسند، یک ساختمان 35 طبقه ای است که یک معمار مالزیایی آن را طراحی کرده است و در گذشته محل کار اعضای شرکت ملی نفت پتروناس بوده است. جالب است که بدانید امروزه اعضای این شرکت به برج های دوقلوی پتروناس که آن هم یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور است، تغییر مکان داده اند.

 

 

گالری آنکس کوالالامپور

 

گالری آنکس یک گالری هنری مدرن است که در طبقه دوم سنترال مارکت در محله چینی های کوالالامپور واقع شده است. در این گالری هنری نمایگشاه های هنری جالبی برگزار می شود و فیلم ها و نمایش های مد جالبی نیز در آن به نمایش عموم گذاشته می شوند. جالب است که بدانید یک بازار هنری و صنایع دستی نیز چندین بار در طول سال در این گالری برپا می شود که طرفداران خاص خودش را دارد و در آن آثار هنری با قیمت های بسیار معقول و ارزان فروخته می شوند. به خاطر همین هم هست که می گوییم گالری آنکس کوالالامپور یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری محله چینی ها در کوالالامپور است و واقعا ارزش بازدید دارد.

 

۲۳ آبان ۱۳۹۸

نظرات کاربران