۰۲۱۷۴۶۳۴
هر آنچه باید درباره معبد باتو کیو کوالالامپور بدانید

هر آنچه باید درباره معبد باتو کیو کوالالامپور بدانید

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

هر آنچه باید درباره معبد باتو کیو کوالالامپور بدانید


اغلب مبعد باتو کیو یا معبد غارهای باتو کوالالامپور را به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور معرفی می کنند و می گویند که این معبد یکی از توریستی ترین اماکن دیدنی کوالالامپور است. به همین خاطر، احتمال دارد که شما هم نام معبد باتو کیو کوالالامپور را بارها و بارها شنیده باشید و شاید حتی دوستان و آشنایانتان به شما توصیه کرده باشند که حتما برای یک بار هم که شده در زندگیتان، از معبد باتو کیو کوالالامپور دیدن کنید. در این صورت احتمال دارد که برای شما هم سوال پیش آمده باشد که اصلا این معبد باتو کیو چیست و چرا خیلی از توریستان اصرار دارند که هتلشان در نزدیکی معبد باتو کیو کوالالامپور باشد. برای پاسخ دادن به این سوال، برایتان مطلبی در مورد معبد باتو کیو کوالالامپور آماده کرده ایم تا بیشتر با این معبد زیبا و دیدنی در کوالالامپور آشنا شوید.

 

هر آنچه باید درباره معبد باتو کیو کوالالامپور بدانید


درباره معبد باتو کیو کوالالامپور


معبد باتو کیو کوالالامپور یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور است و از مهمترین معابد مالزی به حساب می آید. این معبد درون یک تپه سنگ آهکی واقع شده است و از 3 غار اصلی و تعدادی غار کوچک تشکیل شده است. این معبد حدودا 11 کیلومتر با شمال کوالالامپور فاصله دارد و جالب است که بدانید تعدادی مجسمه در غارهای اصلی این معبد و در اطراف آن ها بنا نهاده شده اند که همیشه باعث جلب توجه توریستان شده اند. با همه این ها می توان گفت که معبد باتو کیو کوالالامپور یک مکان مذهبی مهم و شاخص برای پیروان آیین هندو به حساب می آید و جدا از بحث توریستی، نقش مهمی را در زندگی عده ای از مردم مالزی ایفا می کند.
یکی از غارهای این معبد که از بقیه بزرگتر است، با نام غار کتدرال شناخته می شود. جالب است که بدانید این غار سقفی به ارتفاع 100 متر دارد و هیبت و عظمتش به قدری زیاد است که هر بازدیدکننده ای را برای لحظاتی در جا میخکوب می کند و بیشتر به خاطر وجود همین غار اصلی هم هست که توریستان تا این اندازه مشتاق دیدن معبد باتو کیو کوالالامپور از نزدیک هستند.

 

درباره معبد باتو کیو کوالالامپور


برگزاری مراسم تایپوسام در معبد باتو کیو کوالالامپور


معبد باتو کیو کوالالامپور مکان اصلی برگزاری فستیوال سالانه تایپوسام به حساب می آید و سالانه برای برگزاری این جشنواره، هزاران نفر را به خود جذب می کند. این فستیوالی که ما از آن صحبت می کنیم، معمولا در اواخر ماه ژانویه برگزار می شود. جالب است که بدانید مراسم این جشنواره از غروب قبل از تایپوسام از معبد سری ماریامان در مرکز شهر کوالالامپور شروع می شود و در ساعات اولیه روز بعد به معبد باتو کیو کوالالامپور می رسد. این رویداد، یک جشنواره رنگارنگ است که برگزاری آن 8 ساعت به طول می انجامد و در بعضی از سال ها، حدود 1 میلیون نفر هم در آن شرکت می کنند.
عجیب تر از همه اینکه، بعضی از پیروان آیین هندو برای برگزاری مراسم تایپوسام در معبد باتو کیو مراسم های خاصی را اجرا می کنند که بیشتر شبیه به ریاضت به نظر می رسند. در طول این مراسم، بعضی از مردم ظروف شیر را با خودشان به بالای معبد باتو کیو حمل می کنند تا آن را به لرد موروگان (خدای موروگان) هدیه کنند. برای این منظور، بعضی از افراد علم های بزرگی به نام کاوادی را بر روی شانه هایشان قرار می دهند. البته این علمی که از آن صحبت می کنیم، یک علم ساده نیست و سیخ های فلزی دارد که تماما وارد پوست و گوشت می شوند و کسی که آن را حمل می کند، وظیفه دارد که درد و رنج حاصل از آن را تحمل کند و با دادن ریاضت به خود، عشق خود را به خدای موروگان نشان دهد! این کاوادی ها با گل ها و پرهای طاووس رنگارنگ تزئین می شوند و وزنشان به بیش از 100 کیلوگرم می رسد و به خاطر همین هم هست که می گوییم حمل آن ها کار هر کسی نیست!
قسمت سخت ماجرا این است که زائران باید این کاوادی ها یا همان علم های سنگین فلزی را با خودشان حمل کنند و از 272 پله معبد باتو کیو کوالالامپور بالا ببرند. شاید این رفتار به نظر شما هم عجیب بیاید، اما جالب است که بدانید این مراسم نوعی مراسم مذهبی به حساب می آید و بعضی از فرقه های آیین هندو به آن اعتقاد ویژه ای دارند و با نهایت میل و اشتیاق این ریاضت را به جان می خرند. به هر حال اگر شما هم بتوانید سفرتان به کوالالامپور را با زمان برگزاری فستیوال تایپوسام هماهنگ کنید و در طول این مراسم از معبد باتو کیو کوالالامپور دیدن کنید، مطمئنا بازدیدتان از این معبد زیبا و شگفت انگیز، خاص تر و به یادماندنی تر خواهد شد و از این بابت از خودتان ممنون خواهید شد.

 

برگزاری مراسم تایپوسام در معبد باتو کیو کوالالامپور


ساعات بازدید و آدرس معبد باتو کیو کوالالامپور


معبد باتو کیو کوالالامپور هر روز از ساعت 6 صبح تا 9 شب باز است. این معبد در فاصله 13 کیلومتری شمال کوالالامپور واقع شده است و برای دسترسی به آن کافی است که از ایستگاه سنترال مارکت سوار اتوبوس های شماره 11D و یا از ایستگاه جالان پودو سوار اتوبوس های شماره 69 شوید و به وسیله آن ها به معبد باتو کیو کوالالامپور دسترسی پیدا کنید. البته امکان گرفتن تاکسی نیز از سراسر شهر کوالالامپور به مقصد معبد باتو کیو کوالالامپور وجود دارد که مسلما به نسبت اتوبوس، هزینه بیشتری برایتان در پی خواهد داشت.
برای رزرو  تور ارزان کوالالامپور  و بازدید از معبد باتو کیو کوالالامپور می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید.

 

ساعات بازدید و آدرس معبد باتو کیو کوالالامپور

۰۳ آذر ۱۳۹۸

نظرات کاربران