۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره روستای دوقلوها در هند

همه چیز درباره روستای دوقلوها در هند

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

علم پزشکی در حال تلاش است تا راز زیاد بودن تعداد دوقلوهای این روستا را در هند برملا کند. در روستایی که با نام روستای دوقلوها در هند شناخته میشود، بیش از 220 جفت دوقولو وجود دارد و قسمت جالب ماجرا این است که فقط 2،000 خانواده در این روستا وجود دارد و تقریبا می توان گفت که از هر 10 خانواده در این روستا، یک خانواده دارای بچه های دوقلو هستند! با زیما سفر همراه باشید تا شما را بیشتر با روستای دوقلوها در هند آشنا کنیم.

 

 

روستای دوقلوها کجاست؟

روستایی که با نام روستای دوقلوها در هند شناخته می شود، روستایی است که نام اصلیش روستای کودینهی است. این روستا در استان کرالا در هند واقع شده است و جالب است که بدانید دوقلو زایی در آن تقریبا شش برابر میانگین جهانی است و همین مساله باعث شده که این روستا به یکی از مشهورترین روستاهای هند تبدیل شود. جالب تر از همه اینکه سال به سال، تعداد دوقلوهای این روستا بیشتر هم می شود و آمار تولد دوقلوها در آن به سرعت در حال پیشرفت است. البته می گویند که تعداد دوقلوهای این روستا از این حرف ها بیشتر است و احتمال می دهند که آمار و ارقام رسمی خیلی درست نباشند و تعداد اصلی دوقلوهای این روستا به 300 تا 350 دوقلو هم برسد.

 

 

زیاد شدن تعداد دوقلوهای این روستا از چه زمانی شروع شد؟

 

جالب است که بدانید پدیده دوقلوزایی در این روستا از سه نسل پیش شروع شده است و تا قبل از آن، تعداد دوقلوهایش این چنین زیاد نبوده است. بر اساس تحقیقاتی که بر روی این روستا انجام شده است، مشخص شده که حدودا 60 یا شاید هم 70 سال پیش بوده که دوقلو زایی در آن شروع شده است.

 

 

علت زیاد بودن تعداد دوقلوهای این روستا چیست؟

 

تا به حال دلیل قطعی زیاد بودن تعداد دوقلوهای روستای دوقلوها در هند مشخص نشده است. اما دانشمندان و پزشکان این عقیده را دارند که احتمالا این مساله ارتباط مستقیمی با خورد و خوراک مردم این روستا داشته باشد. حتی این نظر را هم داشته اند که شاید با بررسی عادات غذایی مردم این روستا بتوانند مشکل ناباروری زوج های دیگر کشورهای جهان را هم حل کنند. جالب است که بدانید آمار تولد دوقلوها در قاره آسیا و همین طور کشور هند، به نسبت آمار جهانی بسیار پایین است و به خاطر همین هم زیاد بودن تعداد دوقلوهای این روستا هیچ توجیه علمی ندارد. جالب تر از همه هم اینکه بر اساس آمار و ارقام جهانی، بیشتر مادرانی که صاحب فرزند دوقلو می شوند، سن بالایی دارند. اما در این روستا سن ازدواج بسیار پایین است و معمولا مردم آن در سن 18 تا 20 سالگی ازدواج می کنند و سریعا هم بچه دار می شوند. با این حساب، نمی توان گفت که بالا بودن سن مادران این روستا عامل تولد زیاد دوقلوها بوده است. یک نکته جالب دیگر اینکه معمولا خانم هایی که قدشان از 1.60 متر بالاتراست، صاحب فرزند دوقلو می شوند. اما نکته جالب ماجرا این است که میانگین قد مادران کودینهی یا همان روستای دوقلوها، چیزی حدود 1.52 متر است. با این حساب، این فاکتور نیز رد می شود و نمی توان گفت که بلند قد بودن مادران این روستا منجر به تولد بیشتر دوقلوها در این روستا شده است. البته ذکر این نکته هم الزامی است که تمام این دلایلی که در بالا ذکر کردیم، بر اساس میانگین آمار و ارقام جهانی هستند و دلیل نمی شود که همه آن ها در مورد همه مادرانی که صاحب دوقلو می شوند، صدق کنند. واقعا در تور هند دیدن این روستا جذاب است.

 

 

دوقلوهای روستای دوقلوها در هند چه رنج سنی دارند؟

 

همان طور که گفته شد تولد دوقلوها در روستای دوقلوهای هند از حدود 60 تا 70 سال پیش شروع شد. به خاطر همین هم دوقلوهای آن بین یک ماه تا 65 سال سن دارند. یک نکته جالب دیگر اینکه اکثر دوقلوهای روستای کودینهی یا همان روستای دوقلوها در هند، زیر 20 سال سن دارند.

 

 

در آخر علت زیاد بودن تعداد دوقلوهای روستای دوقلوها در هند چیست؟

 

همان طور که گفته شد، هیچ کدام از عوامل عمومی که در جهان باعث تولد دوقلوها می شوند، عامل دوقلوزایی در این روستا نیستند. با این حساب، متاسفانه باید بگوییم که تا به حال علت اصلی و واقعی زیاد بودن تعداد دوقلوهای این روستا در هند کشف نشده است. به خاطر همین هم هست که پزشکان هنوز که هنوزه در حال انجام تحقیقات بر روی مردم روستای دوقلوها در هند هستند تا شاید بتوانند بالاخره این راز را برملا کنند و علت بالا بودن تولد دوقلوها را کشف کنند.

 

۰۲ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران