۰۲۱۷۴۶۳۴
کدام منطقه پاتایا برای اقامت بهتر است؟

کدام منطقه پاتایا برای اقامت بهتر است؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

کدام منطقه پاتایا برای اقامت بهتر است؟

 

اگر شما هم اولین بارتان است که می خواهید به پاتایا سفر کنید، به شما توصیه می کنیم که این مطلب را با دقت بخوانید تا با مناطق مشهور پاتایا برای اقامت آشنا شوید و ببینید که هتل های کدام منطقه از پاتایا با روحیات شما و انتظاراتتان از سفر به پاتایا تطابق دارند. این را به خاطر داشته باشید که با اینکه پاتایا شهر بزرگی نیست، اما محله های مختلفش به همدیگر چسبیده نیستند و اگر شما منطقه اشتباهی را برای اقامت خود انتخاب کنید، عملا تفریح در پاتایا برایتان سخت می شود. به خاطر همین هم ما برایتان مقاله ای آماده کرده ایم که در آن ویژگی های مناطق اصلی پاتایا را به شما می گوییم و این را هم می گوییم که هر کدام از مناطق پاتایا برای اقامت چه کسانی مناسب است تا کار برایتان آسان تر شود و راحت تر بتوانید منطقه مورد نظرتان را برای اقامت در  تور پاتایا  انتخاب کنید.

 

 

منطقه ساحلی پاتایا

 

دلیل اصلی که پاتایا را در دنیا معروف کرده است و آن را به یک شهر کاملا توریستی تبدیل کرده است، این است که پاتایا شب های بسیار سرزنده ای دارد و یک شهر کاملا شبانه روزی است! مسلما شما هم تا به حال نام خیابان واکینگ استریت پاتایا را شنیده باشید. این خیابان در همین منطقه ساحلی پاتایا بیچ یا همان ساحل پاتایا قرار گرفته است و می توان گفت که پرهیاهوترین و شلوغ ترین خیابان پاتایا است و درآن تعداد زیادی کافه و رستوران وجود دارد. نکته ای که در مورد این منطقه وجود دارد، این است که قسمت جنوبی آن که به خیابان واکینگ استریت می رسد، حال و هوای جوانانه تری دارد و هتل هایش هم ارزان تر و ساده تر هستند. از آن طرلف هتل هایی که به سمت شمال پاتایا کشیده می شوند، هتل های خانوادگی تر و البته لوکس تری هستند. یک نکته دیگر اینکه این منطقه برای آفتاب گرفتن ساحل خوبی ندارد و اگر شما دلتان بخواهد که در یک ساحل مناسب در پاتایا آفتاب بگیرید، باید کمی از محل اقامتتان دورتر شوید تا به یک ساحل تمیزتر و بهتر برای آفتاب گرفتن برسید.

نکات مثبت درباره منطقه ساحلی پاتایا بیچ این است که این منطقه، منطقه شاد و سرزنده ای است و هتل هایش نیز متنوع هستند و شما با هر بودجه ای که داشته باشید، می توانید یک هتل مناسب با شرایط خودتان در این منطقه رزرو کنید. نکته دیگر اینکه این منطقه برای خرید هم شرایط خوبی دارد و مراکز خرید جذابی را در خود جای داده است.

نکات منفی هم درباره منطقه ساحلی پاتایا بیچ این است که ساحل اصلی آن خیلی ساحل تمیزی نیست و همیشه هم شلوغ است. اما جالب است که بدانید این منطقه سواحل کوچک تری هم در دور و اطراف دارد که به نسبت ساحل اصلی آن، شرایط مناسب تری دارند.

با همه این صحبت ها می توانیم بگوییم که اقامت در منطقه ساحلی پاتایا بیچ برای کسانی مناسب است که عاشق تفریح و جشن هستند و از سر و صدا و هیاهو بدشان نمی آید.

 

 

منطقه ساحلی جامتین پاتایا

 

منطقه ساحلی جامتین پاتایا حدودا 3 کیلومتری با پاتایا فاصله دارد و حال و هوایش به نسبت منطقه ساحلی پاتایا، بسیار آرام تر است. جالب است که بدانید بعضی از بهترین رستوران ها و مراکز خرید پاتایا و همین طور بعضی از جاذبه های گردگشری پاتایا در این منطقه قرار گرفته اند. جالب است که بدانید این منطقه، یکی از بهترین مناطق خانوادگی پاتایا برای اقامت به حساب می آید و خط ساحلی طولانی و خیابان های آرام تری هم دارد و از همه جالب تر اینکه پارک های آبی خوبی را هم در خود جای داده است. از جاذبه های گردشگری ساحل جامتین پاتایا نیز می توان به کوهستان بودا، بازار شناور و تعدادی موزه و معبد اشاره کرد. یک نکته دیگر اینکه هزینه اقامت در هتل های منطقه ساحلی جامتین به نسبت هتل های پاتایا کمتر است و به خاطر همین هم طرفداران خاص خودش را دارد.

نکات مثبت در مورد منطقه ساحلی جامتین این است که ساحل خوبی برای تفریح و استراحت دارد و امکانات تفریحیش نیز جذاب هستند. از این گذشته، مراکز خرید خوبی هم دارد و رستوران ها و جاذبه های گردشگری مطرحی را هم در خود جای داده است.

نکات منفی در مورد منطقه ساحلی جامتین این است که پیدا کردن وسایل حمل و نقل عمومی بعد از تاریکی شب در این منطقه سخت می شود و به خاطر همین اصولا تردد در آن خیلی کار آسانی نیست.

اقامت در منطقه جامتین برای آن دسته از توریستانی مناسب است که با همسر و یا خانواده شان می خواهند به پاتایا سفر کنند و یا اینکه به دنبال اقامت ارزان در پاتایا هستند.

 

 

منطقه وانگ آمات پاتایا

 

شاید بتوان گفت که ساحل وانگ آمات زیباترین و بهترین ساحل پاتایا است. این ساحل هم تمیز است و هم دریای آرام، شن های نرم و البته امکانات رفاهی و تفریحی خوبی هم دارد. در این منطقه رستوران های ساحلی و هتل های ساحلی متعددی وجود دارد که بیشترشان هم 5 ستاره هستند. البته در حوالی این منطقه و در حول و حوش منطقه ناکولا در نزدیکی وانگ آمات، هتل های ارزان تری هم وجود دارد که کمی از ساحل دورتر هستند و کسانی که به دنبال اقامت ارزان در پاتایا هستند، می توانند یکی از آن ها را برای اقامت چند روزه شان رزرو کنند. جالب است که بدانید بخش های شمالی این منطقه، سنتی تر هستند، خیابان ها و کوچه پس کوچه های باریک تری دارند و خانه هایش هم چوبی و قدیمی هستند. از همه جالب تر اینکه یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری پاتایا یعنی معبد حقیقت هم در این منطقه واقع شده است.

از نکات مثبت این منطقه در پاتایا می توان به حال و هوای سنتی که در بعضی از بخش هایش وجود دارد، اشاره کرد. از طرفی این منطقه هتل های بسیار لوکسی هم دارد و رستوران ها خوبی را هم در خود جای داده است.

از نکات منفی این منطقه هم می توان به معدود بودن جاذبه های گردشگری آن و همین طور نبود مراکز خرید در نزدیکی آن اشاره کرد. یک نکته دیگر اینکه این منطقه بعد از تاریکی شب، کمی سوت و کور می شود و اصولا شب های سرزنده ای ندارد.

اقامت در منطقه وانگ آمات پاتایا برای خانواده ها و کسانی که به دنبال تجربه یک اقامت لاکچری در پاتایا هستند و از ساحل و تفریحات ساحلی خوششان می آید، مناسب است.

 

 

برای رزرو  تور ارزان پاتایا نوروز 99  می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۰۵ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران