۰۲۱۷۴۶۳۴
قوانین عجیب سنگاپور که ممکن است شما را هم به دردسر بیندازند

قوانین عجیب سنگاپور که ممکن است شما را هم به دردسر بیندازند

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اغلب سنگاپور را به خاطر تمیزی بیش از حد و کم بودن نرخ جرم و جنایت می شناسند. اما جالب است که بدانید سنگاپور به عنوان شهر جریمه ها نیز شناخته می شود. دلیلش هم این است که در سنگاپور آنقدر قوانین عجیب و غریب زیاد است و آنقدر جریمه های زیادی در آن تعریف شده اند که در نهایت منجر به تمیز ماندنش و همین طور کم بودن نرخ جرم و خلافکاری در آن می شوند. با ما همراه باشید تا شما را با عجیب ترین قوانین سنگاپور آشنا کنیم تا اگر شما هم به سنگاپور سفر کردید، یک وقت خدای نکرده یکی از این جرم های ساده و عجیب را مرتکب نشوید و خودتان را در تور سنگاپور به دردسر نیندازید.

 

 

آواز خواندن (تا 3 ماه زندان)

 

خواندن یک سری از آوازهایی که جملات بی ادبانه دارند، در ملا عام در سنگاپور ممنوع است. هر کسی هم که این قانون مهم را در سنگاپور زیر پا بگذارد، ممکن است که به سه ماه زندان، جریمه و یا هر دو متهم شود.

 

 

اتصال به وای فای شخص دیگر (تا 3 سال زندان یا 10،000 دلار جریمه)

 

اتصال به وای فای یک شخص غریبه در سنگاپور به منزله هک کردن آن وای فای تلقی می شود و جریمه اش هم 10،000 دلار وجه نقد یا 3 سال زندان و یا هر دو این ها با هم است.

 

غذا دادن به کبوترها (500 دلار جریمه)

 

شاید به نظر شما هم غذا دادن به کبوترها اصلا جرمی نباشد که بخواهد جریمه هم داشته باشد! اما باید بدانید که در سنگاپور همین کار ساده جرم تلقی می شود. جالب است که بدانید اگر کسی در سنگاپور باقی مانده غذاهایش را به پرندگان بدهد، 500 دلار جریمه می شود!

 

 

استفاده نکردن از سیفون سرویس های بهداشتی عمومی (150 دلار جریمه)

 

اگر کسی در سرویس های بهداشتی عمومی سنگاپور از سیفون استفاده نکند، تا 150 دلار جریمه می شود. شاید به خاطر همین هم باشد که سرویس های بهداشتی عمومی سنگاپور تا این اندازه تمیز هستند و همه مردم سنگاپور در تمیز نگه داشتن آن ها تلاش می کنند. البته این را هم بگوییم که این تمیزی فقط محدود به سرویس های بهداشتی عمومی نمی شود و در واقع همه اماکن عمومی سنگاپور تمیز هستند.

 

 

سیگار کشیدن در اماکن عمومی ( 152 تا 760 دلار جریمه)

 

یک قانون سرسختانه در سنگاپور در مورد منع سیگار کشیدن در اماکن عمومی و وسایل نقلیه وجود دارد. دلیل این قانون گذاری هم این است که مقامات سنگاپور می خواهند سنگاپور همیشه تمیز بماند. البته این را هم بگوییم که سیگار خریدن و یا سیگار کشیدن در خانه شخصی در سنگاپور جرم تلقی نمی شود، اما به هر حال هیچ کسی در سنگاپور حق ندارد که در ملا عام سیگار بکشد و با مجرمان شدیدا برخورد می شود.

 

 

آشغال ریختن (300 دلار جریمه و انجام خدمات عمومی)

 

اگر کسی برای اولین بار در سنگاپور یک آشغال کوچک بر روی زمین بیندازد، او را 300 دلار جریمه می کنند. اما اگر کسی این جرم را سه بار در سنگاپور تکرار کند، محکوم به این می شود که خیابان های شهر را یک بار در هفته تمیز کند و مدام جمله "من روی زمین آشغال ریختم" را در ملا عام و در حین تمیز کردن شهر به کار ببرد. در واقع این جریمه برای این در سنگاپور تعریف شده است که مردم از آشغال ریختن و آلوده کردن شهر خجالت زده شوند و دیگر این جرم را تکرار نکنند تا سنگاپور همیشه تمیز بماند.

 

 

فروختن آدامس (100،000 دلار جریمه یا 2 سال زندان)

 

جالب است که بدانید جویدن آدامس در سنگاپور مشکلی ندارد، اما فروختن آن کاملا ممنوع است. اگر کسی در سنگاپور قاچاق آدامس انجام دهد، برای او تا 2 سال زندان یا 100،000 دلار جریمه تعیین می کنند و این نشان می دهد که فروختن آدامس در سنگاپور تا چه اندازه جرم بزرگی محسوب می شود.

 

۰۷ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران