۰۲۱۷۴۶۳۴
چند نکته کاربردی برای سفر به پکن در تور نوروز 99

چند نکته کاربردی برای سفر به پکن در تور نوروز 99

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

چند نکته کاربردی برای سفر به پکن در تور نوروز 99

 

پکن یکی از جذاب ترین شهرهای توریستی دنیاست و سفر به پکن طرفداران زیادی در گوشه کنار دنیا دارد. پکن یک شهر وسیع، پرجمعیت، زیبا و جذاب است که هر گوشه اش به منزله یک شگفتی ست و هر توریستی که به آن سفر می کند، اقرار می کند که پکن شبیه به هیچ شهر دیگری در هیچ نقطه ای ازاین کره خاکی نیست. اگر شما هم سفر به پکن را به عنوان سفر نوروزی انتخاب کرده اید، به شما بابت حسن انتخابتان تبریک می گوییم و به شما توصیه می کنیم که این مقاله را قبل از  رزرو تور پکن نوروز 99  مطالعه کنید تا با چند نکته کاربردی برای سفر به پکن آشنا شوید.

 

یک تور ارزان پکن رزرو کنید

 

پکن به خودی خود شهر ارزانی نیست و اصولا جزء مقاصد گردشگری ارزان به حساب نمی آید. اما اگر شما بتوانید با تور ارزان پکن سفر کنید، در این زمینه برد کرده اید و اینگونه می توانید با کمترین هزینه ممکن یکی از زیباترین شهرهای دنیا را از نزدیک ببینید. به شما توصیه می کنیم که برای اطلاع از بهترین نرخ های تور پکن نوروز 99 با همکاران مجرب و متخصص ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید و بعد سفرتان به پکن را نهایی کنید.

 

از قبل برای بازدید از شهر ممنوعه در پکن برنامه ریزی کنید

 

این را به خاطر داشته باشید که دولت چین امکان بازدید از شهر ممنوعه پکن را برای 80،000 نفر در طول هر روز محدود کرده است و به هیچ عنوان، مجوز ورود افراد بیشتری به آن در طول یک روز وجود ندارد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتما به محض اینکه پایتان به پکن رسید، بلیط شهر ممنوعه را خریداری کنید و از همان ابتدا برای بازدید از شهر ممنوعه در پکن برنامه ریزی کنید. یک نکته مهم دیگر اینکه برای ورود به شهر ممنوعه به پکن حتما باید پاسپورت تان را همراه خود داشته باشید. پس این مطلب را هم از یاد نبرید و فقط و فقط به همراه پاسپورت به گیت ورودی شهر ممنوعه در پکن مراجعه کنید.

 

 

زمانی را به بازدید از مناطق قدیمی پکن اختصاص دهید

 

به مناطق قدیمی پکن، هوتونگ می گویند. هوتونگ ها در حقیقت محله های تاریخی پکن هستند و کوچه پس کوچه های باریک بسیار جالبی دارند. به شما توصیه می کنیم که به یکی از مناطق هوتونگ پکن بروید، در آنجا یک دوچرخه برای خود اجاره کنید و خودتان ، سرتاسر کوچه پس کوچه های آن ها را پدال بزنید و گوشه کنار آن ها را کشف کنید. به شما قول می دهیم که گشت و گذار در مناطق هوتونگ از هر تجربه دیگری در پکن برایتان به یادماندنی تر شود و از سپری شدن زمان خود در محله های تاریخی پکن لذت ببرید.

 

 

فرصت بازدید از اماکن دیدنی مدرن پکن را از دست ندهید

 

درست است که در پکن جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی متعددی وجود دارد، اما این دلیل نمی شود که شما بخواهید تمامی زمان اقامتتان در تور پکن را به بازدید از اماکن تاریخی آن اختصاص دهید. یادتان باشد که پکن یک شهر مدرن است و اگر شما ساختمان ها و اماکن دیدنی مدرن پکن را نادیده بگیرید، عملا نیمی از فرصت خود را برای لذت بردن از حال و هوای جالب پکن از دست داده اید. به شما توصیه می کنیم که حداقل یک روز از اقامتتان در پکن را به بازدید از  اماکن دیدنی مدرن پکن  از جمله استادیوم آشیانه پرنده اختصاص دهید و اصلا از کنار این شاهکارهای معماری در تور ارزان پکن ساده نگذرید.

 

 

از یک اپلیکیشن ترجمه در تور پکن کمک بگیرید

 

بیشتر کسانی که در مشاغل مربوط به صنعت گردشگری در پکن کار می کنند، به زبان انگلیسی آشنایی دارند و شما می توانید با آشنایی با زبان انگلیسی، منظورتان را به آن ها برسانید. اما در همه جای پکن از این خبرها نیست و اگر شما بخواهید که در مناطق محلی تر پکن گشت و گذار کنید و به کشف گوشه کنار پکن بروید، مطمئنا با محدودیت زبانی مواجه خواهید شد. به شما توصیه می کنیم که برای حل کردن چنین معضلی، حتما از قبل یک اپلیکیشن ترجمه بر روی گوشی تلفن همراهتان دانلود و نصب کنید و از آن برای صحبت با مردم پکن کمک بگیرید.

 

 

فرصت تجربه غذاهای خاص چینی را از دست ندهید

 

در پکن رستوران های متعددی وجود دارد که هر کدامشان از یک نظر بر دیگری برتری دارند. به شما توصیه می کنیم که حتما رستوران های محلی پکن را برای غذا خوردنتان انتخاب کنید و به هیچ عنوان شانس امتحان کردن طعم و مزه متفاوت غذاهای چینی را در تور چین از دست ندهید. توصیه ما به شما این است که برای چند روز هم که شده، غذاهای بین المللی مثل پاستا و پیتزا را به دست فراموشی بسپارید و خودتان را برای رو به رو شدن با طعم های جدید در تور پکن آماده کنید.

 

 

آلودگی هوا را در پکن بررسی کنید

 

در طول چند سال اخیر، کیفیت هوای پکن بهتر شده است، اما هنوز که هنوزه گاهی اوقات، علی الخصوص در فصل سرما، آلوده می شود. به شما توصیه می کنیم که اگر احیانا به پکن سفر کردید و دیدید که آلودگی هوایش در یک روز زیاد است؛ نگرانی به دل خود راه ندهید. چراکه در پکن تعداد زیادی جاذبه گردشگری سرپوشیده وجود دارد که یکی از دیگری زیباتر هستند و شما می توانید با بازدید از آن ها از آلودگی هوا نیز در امان بمانید. به شما توصیه می کنیم که در شرایط آلودگی هوا و یا در شرایط بارانی، حتما زمانی را به بازدید از این اماکن دیدنی سرپوشیده اختصاص دهید و حتما از زمان اقامت خود در پکن در هر شرایطی، نهایت استفاده را ببرید.

 

فرصت قدم زدن روی دیوار بزرگ چین را از دست ندهید

 

همه ما می دانیم که دیوار بزرگ چین از مهمترین جاذبه های گردشگری پکن است و واقعا حیف است که شما تا پکن سفر کنید، اما دیوار بزرگ چین را از نزدیک نبینید. به شما توصیه می کنیم که حتما زمان کافی را به بازدید از دیوار بزرگ چین اختصاص دهید و به هیچ عنوان فرصت قدم زدن روی دیوار بزرگ چین را در تور پکن از دست ندهید. جالب است که بدانید دیوار بزرگ چین بخش های متعددی دارد که بعضی از آن ها خلوت تر و بعضی دیگر توریستی تر و البته شلوغ تر هستند. به شما توصیه می کنیم که اگر از شلوغی خوشتان نمی آید، بازدید از یک بخش خلوت تر دیوار را مثل بخش موتینیو یا سیماتای را انتخاب کنید تا هم بتوانید در آرامش بیشتری از دیوار بزرگ چین بازدید داشته باشید و هم بتوانید عکس های بهتری را هم در کنار این شگفتی تاریخی بگیرید.

 

 

برای رزرو تور ارزان پکن نوروز 99 می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۰۸ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران