۰۲۱۷۴۶۳۴
در شهر ربات ها در ژاپن چه خبر است؟

در شهر ربات ها در ژاپن چه خبر است؟

در شهر ربات ها در ژاپن چه خبر است؟

همه چیز درباره ساخت شهر ربات ها در ژاپن

شهر سایبری نام شهری است که ژاپنی ها در حال ساخت آن هستند. این شهر که با نام شهر ربات ها شناخته می شود، شهری است که تمام کارگران و مسئولانش ربات هستند! شهری که قرار است در آن ربات ها به بشریت خدمت کنند و برای اولین بار انسان ها با ربات ها همنشینی پیدا کنند. جالب تر از همه اینکه قرار است که مراحل ساخت این شهر تا سال 2020، پیشرفت چشمگیری پیدا کند و احتمالا به همین زودی ها باشد که خبرهای بیشتری از آن در جهان پخش شود و تا همین چند وقت دیگر، عملا به بهره برداری برسد! اگر برایتان جالب شده که ببینید در شهر ربات ها در ژاپن چه خبر است و اصلا چرا دانشمندان ژاپن اقدام به ساخت چنین شهری کرده اند، با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با شهر ربات ها در ژاپن آشنا کنیم.

 

 

ربات ها در شهر ربات های ژاپن چه نقشی دارند؟

قرار است که در شهر ربات های ژاپن، ربات ها به انسان ها کمک کنند تا زندگی بهتری داشته باشند. در این شهر، ربات ها در بخش های درمانی، صنعتی و کشاورزی کار خواهند کرد و مقدمات زندگی انسان ها را فراهم خواهند کرد. جالب است که بدانید این پروژه با هدف کمک به افرادی که دچار بیماری های عضلانی هستند و برای ادامه زندگیشان نیاز به کمک افراد دیگر دارند، طراحی و اجرا شده است و احتمالا بتواند به 3،400 بیمار از سراسر کشور ژاپن کمک کند.

 

 

شهر ربات های ژاپن در کجا واقع شده است؟

شهر ربات ها یا همان شهر سایبری ژاپن، در زمینی به مساحت 84،057 متر مربع از شهر تسوکوبا در ژاپن واقع شده است. جالب است که بدانید وقتی ساخت این شهر تکمیل شود، برای اولین بار نحوه زندگی با ربات ها بررسی می شود و شاید بعد از آن، چندین و چند شهر بزرگ تر هم با این موضوع ساخته شوند.

 

 

در شهر ربات های ژاپن چه خبر است؟

در شهر ربات های ژاپن قرار است که یک سری خانه برای افراد مسن، یک مرکز تحقیقاتی، یک بیمارستان و یک پارک وجود داشته باشد. ایده ساخت شهر ربات های ژاپن این بوده است که در آن ربات هایی تعبیه شود تا به بهتر شدن زندگی روزمره انسان کمک کنند و اصلا به خاطر همین هم هست که خانه هایی که در آن تعبیه می شوند، برای زندگی افراد مسن و پیر در نظر گرفته شده اند. در واقع قرار است که در شهر ربات های ژاپن، ربات ها به پیرمردها و پیرزن ها کمک کنند تا زندگی راحت تری داشته باشند و آرامش و امنیت بیشتری را در زندگی روزمره شان تجربه کنند و به کمک شخص دیگری نیاز پیدا نکنند. جالب است که بدانید این ربات ها می توانند در زمینه های مختلفی به این افراد مسن کمک کنند. برای مثال آن ها می توانند به کشاورزان سالخورده در برداشت محصولاتشان کمک کنند و یا حتی خریدهای آن ها را برایشان انجام دهند!

قسمت جالب ماجرا این است که قرار است تا المپیک 2020 توکیو، این پروژه پیشرفت چشمگیری پیدا کند و حتی تا حدی هم از پروژه آن رونمایی شود. گفته می شود که این پروژه به مدلی برای بررسی زندگی ربات ها و انسان ها تبدیل خواهد شد و شاید از این به بعد بیشتر شاهد حضور ربات ها در جوامع انسانی باشیم. حتی می گویند که این شهر احتمالا به یک شهر توریستی تبدیل خواهد شد تا مردم سراسر جهان بتوانند به شهر ربات های ژاپن بیایند و آینده را در این شهر از نزدیک ببینند!

قیمت هر خانه در شهر ربات های ژاپن چند است؟

هنوز مشخص نیست که قیمت یک خانه در شهر ربات های ژاپن چند است، اما مساله ای که مشخص است، این است که اگر ساخت این شهر با موفقیت به اتمام برسد و این پروژه به بهره برداری برسد، مسلما طرفداران خاص خودش را پیدا خواهد کرد و از طرفی به بستری مناسب برای بررسی نحوه همزیستی انسان ها و ربات ها تبدیل خواهد شد.

 

 

با ما همراه باشید در  آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس.

۰۸ دی ۱۳۹۸