۰۲۱۷۴۶۳۴
حقایق جالب درباره کامبوج

حقایق جالب درباره کامبوج

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

حقایق جالب درباره کامبوج

 

احتمالا شما هم تا به حال تصاویری از کامبوج و معابد شگفت انگیزش را دیده باشید. مطمئنا در این صورت می دانید که کامبوج یک کشور متفاوت، خاص و شگفت انگیز است که حال و هوایش با هر کشور دیگری در کره زمین متفاوت است. با ما در  آژانس زیما سفر  همراه باشید که می خواهیم یک سری حقایق جالب درباره کامبوج به شما بگوییم که مطمئنا بعد از اطلاع از آن ها، نظرتان در مورد کامبوج عوض می شود و شاید شما هم به سفر به کامبوج علاقه مند شوید. پس با ما همراه باشید.

 

 

پرچم کامبوج تنها پرچمی در جهان است که در آن طرح یک ساختمان دیده می شود

 

همان طور که گفته شد جذابیت اصلی کامبوج به خاطر وجود معابد شگفت انگیز در آن است. اصلی ترین و خاص ترین معبدی که در کامبوج وجود دارد، معبد انگکور وات است. در واقع این معبد به قدری اهمیت دارد که می گویند انگکور وات قلب و جان کامبوج است! با این حساب، جای تعجبی ندارد اگر بگوییم که تصویری از ساختمان این معبد را روی نقشه کامبوج هم درج کرده اند و همه مردم جهان کامبوج را به خاطر این معبد می شناسند. جالب است که بدانید این معبد در اوایل قرن 12 میلادی ساخته شده است و بزرگترین مجموعه مذهبی جهان تلقی می شود.

 

 

ویرانه های باستانی انگکور از آنی که فکرش را می کنید، بزرگتر هستند

 

همان طور که گفته شد انگکور وات، بزرگترین مجموعه مذهبی روی زمین است. آثار تاریخی به جا مانده از این معبد به قدری وسیع هستند که محوطه ای به مساحت 2 کیلومتر مربع را اشغال کرده اند!

 

 

کامبوج یک تاریخ شوکه کننده دارد که خیلی هم تاریخ قدیمی نیست!

 

در طول 4 سال حکمرانی خمر روژ، حدود 2 میلیون نفر از مردم کامبوج کشته شدند! این تعداد معادل یک پنجم جمعیت کامبوج بودند و متاسفانه در کامبوج نسل کشی شدند. این نسل کشی در طی سال های 1975 تا 1979 میلادی انجام شد و به خاطر عواقب همان هم هست که امروزه 63% جمعیت کامبوج زیر 30 سال سن دارند!

 

 

مردم کامبوج مراسم عروسی خاصی دارند

 

مراسم عروسی سنتی در کامبوج پر از جشن های خاص است. اصولا مردم کامبوج به مدت سه شب و سه روز برای عروسی هایشان جشن و پایکوبی می کنند و لباس هایی در مراسم عروسی به تن می کنند که بسیار پر زرق و برق هستند و مراسم عروسی را خاص تر و جذاب تر می کنند.

 

مردم کامبوج سال نو را در ماه آوریل جشن می گیرند

 

اصولا مردم کامبوج سال نو را در اواسط ماه آوریل (اواخر ماه فروردین) جشن می گیرند. در واقع این زمان، پایان فصل برداشت سنتی در کامبوج است و به عنوان سال نو مردم کامبوج تلقی می شود. جالب است که بدانید این جشن سال نو، بزرگترین جشن سال در کامبوج است و حال و هوای خاص خودش را دارد.

 

مردم کامبوج عاشق خوردن حشره هستند

 

مردم کامبوج علاقه زیادی به طبخ حشراتی مثل جیرجیرک، مورچه و حتی رطیل دارند! البته این را هم بگوییم که مردم کامبوج غذاهای متنوع تری دارند و شما به عنوان توریست مجبور نیستید که مثل آن ها حشره بخورید!

 

 

بزرگترین دریاچه آب شیرین جنوب شرقی آسیا در کامبوج واقع شده است

 

یک رودخانه به نام تونله ساپ در کامبوج وجود دارد که به عنوان بزرگترین دریاچه آب شیرینی حوزه جنوب شرقی آسیا شناخته می شود. جالب است که بدانید این دریاچه آب مورد نیاز برای آبیاری نیمی از کشاورزی های کامبوج را تامین می کند.

 

 

شما در کامبوج می توانید با سه چرخه به هر جایی بروید

 

اولین مساله ای که نظر هر توریستی را در  تور کامبوج  به خودش جلب می کند، این است که مردم با توک توک ها (سه چرخه ها) در شهرهای کامبوج تردد می کنند. جالب است که بدانید همیشه یک عالمه توک توک در نزدیک فرودگاه و خیابان های اصلی شهرهای کامبوج منتظر مسافر هستند و پیدا کردن آن ها در شهرهای کامبوج اصلا کار سختی نیست. تردد با این سه چرخه ها، در نوع خودش تجربه جالبی است و به همین خاطر هم اصولا توریستان از استفاده از آن ها استقبال می کنند. البته نکته ای که در مورد آن ها وجود دارد، این است که شما به عنوان توریست باید حتما قبل از اینکه سوارشان شوید، بر سر مبلغ کرایه با راننده توک توک به توافق برسید تا بعدا مجبور نشوید که کرایه را دو برابر پرداخت کنید!

 

۱۰ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران