۰۲۱۷۴۶۳۴
اشتباهات متداول توریستان در سفر به بانکوک

اشتباهات متداول توریستان در سفر به بانکوک

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اگر شما هم قصد سفر به بانکوک را دارید و در حال تحقیق درباره سفر به بانکوک هستید، این مقاله برای شما بسیار کارآمد است. چراکه اطلاعاتی مثل اینکه بدانیم بهترین جاذبه های گردشگری بانکوک کدام ها هستند و یا اینکه بدانیم که بهترین هتل های بانکوک، بهترین مراکز خرید بانکوک و حتی بهترین کافه های بانکوک در کدام قسمت شهر قرار گرفته اند، همه عالی هستند. اما گاهی اوقات ما یادمان می رود که در مورد نبایدهای سفر نیز مطالعه کنیم. در واقع گاهی اوقات بهتر است که بدانیم چه کارهایی را نباید به عنوان یک توریست در  تور بانکوک  انجام دهیم و در واقع بدانیم که توریستان قبل از ما چه اشتباهات رایجی در سفر به بانکوک داشته اند تا ما هم در دام اشتباهات آن ها در تور بانکوک نیفتیم. با ما در آژانس زیما سفر همراه باشید تا با هم امروز از زاویه ای جدید به تور بانکوک نگاه کنیم و اشتباهات متداول سفر به بانکوک را با هم بررسی کنیم و مطمئن باشید که این اطلاعات در بانکوک بسیار به کارتان خواهند آمد.

 

 

پرداخت کرایه بیش از حد تاکسی ها در بانکوک

 

اول از همه بهتر است که بدانید در بانکوک، تاکسی آنلاین اوبر که در حقیقت تاکسی آنلاین و معتبر جهانی است، وجود ندارد. به جای اپلیکیشن اوبر، اپلیکیشن دیگری به نام "گرب" (Grab) در بانکوک فعالیت می کند که اتفاقا خدمات خوبی هم به توریستان و اهالی بانکوک ارائه می کند. به شما توصیه می کنیم که قبل از سفر به بانکوک حتما اپلیکیشن گرب را روی گوشی تلفن همراهتان نصب کنید و اگر در بانکوک نیاز به گرفتن تاکسی پیدا کردید، حتما از این اپلیکیشن استفاده کنید تا مجبور نشوید که سوار هر تاکسی در بانکوک شوید و مبلغ کرایه یک مسیر را دوبله پرداخت کنید.

 

 

ترس داشتن از خوردن غذاهای خیابانی در بانکوک

 

یادتان باشد که خوردن غذاهای خیابانی در بانکوک، یک سبک زندگی است! به همین خاطر واقعا حیف است که شما در  تور بانکوک نوروز 99  به خاطر ترس از مریض شدن، غذاهای خیابانی را امتحان نکنید و به جایش از این رستوران به آن رستوران بروید. به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان ترس از خوردن غذاهای خیابانی را در تور بانکوک به دلتان راه ندهید و به جایش، تمرکزتان را بر روی پیدا کردن اغذیه فروشی های خوب بانکوک بگذارید. توصیه ما به شما این است که فقط اغذیه فروشی هایی را برای غذا خوردن در تور بانکوک انتخاب کنید که مردم جلویشان صف بسته باشند. در این صورت می توانید مطمئن باشید که کیفیت غذاهای آن اغذیه فروشی خوب است و به احتمال زیاد غذای خوبی در آنجا نصیبتان می شود.

 

 

هماهنگ نکردن کرایه با راننده توک توک در بانکوک

 

توک توک نوعی سه چرخه است که خیلی از توریستان از آن برای گشت و گذار در بانکوک و دیدن شهر استفاده می کنند. این توک توک ها وسیله حمل و نقل بسیار بامزه ای هستند و استفاده از آن ها در نوع خودش تجربه جالبی است. اما نکته ای که در مورد استفاده از این توک توک ها وجود دارد، این است که شما باید حتما قبل از اینکه سوارشان شوید، بر سر مبلغ کرایه با راننده شان توافق کنید. چراکه در غیر این صورت، این فرصت را برای راننده توک توک فراهم می کنید که در زمان رسیدن به مقصد، هر مبلغی که دلش خواست را به عنوان مبلغ کرایه به شما اعلام کند!

 

 

آشنایی نداشتن با فرهنگ محلی ها در بانکوک

 

دستانتان را کنار هم قرار دهید، یک لبخند بزنید و سلام کنید! این کار اصلا و ابدا سخت نیست، اما با به کارگیری آن می توانید یک پله به مردم بانکوک نزدیک تر شوید و هم احساس بهتری به مردم بانکوک بدهید و هم خودتان از سفر به بانکوک، تجربه بهتری کسب کنید. به شما توصیه می کنیم که حتما قبل از سفر به بانکوک، چند کلمه پر کاربرد را به زبان تایلندی یاد بگیرید و مطمئن باشید که هیچ وقت از این کارتان پشیمان نمی شوید. متاسفانه اکثر توریستان بدون آشنایی داشتن با فرهنگ محلی ها راهی بانکوک می شوند. اما ما به شما توصیه می کنیم که به شکل یک تجربه فرهنگی جدید به سفرتان به بانکوک نگاه کنید و برای چند روز هم که شده، به سبک مردم بانکوک زندگی کنید. این را به خاطر داشته باشید که هرچقدر سعی کنید بیشتر شبیه به توریستان باشید، بیشتر هم در  تور بانکوک  سرتان کلاه می رود و تجربه تان هم از سفر به بانکوک بدتر می شود!

 

 

استفاده نکردن از قطارهای شهری بی تی اس بانکوک

 

یادتان باشد که شاید سه چرخه های توک توک وسیله بامزه ای برای تردد در بانکوک باشند و شاید تاکسی های اپلیکیشن گرب ارزان به نظر بیایند، اما هیچ کدامشان به اندازه قطارهای شهری بی تی اس که ترافیک را دور می زنند، عالی نیستند! به خاطر همین به شما توصیه می کنیم که تا جای ممکن با این قطارهای شهری بی تی اس در بانکوک تردد کنید تا مجبور نشوید که ساعت ها در ترافیک بانکوک وقتتان را تلف کنید. شما با این قطارهای شهری می توانید به همه مراکز خرید مشهور و یک سری از جاذبه های گردشگری بانکوک دسترسی پیدا کنید و از این بابت با مشکل مواجه نخواهید شد. جالب است که بدانید کرایه یک روز کامل این قطارهای شهری 140 بات است و شما با خرید یک کارت یک روزه می توانید به هر میزان که دلتان خواست از قطارهای بی تی اس بانکوک استفاده کنید.

 

 

خرید غذاهای گران در بانکوک

 

یادتان باشد که به هیچ عنوان نباید در تور بانکوک به رستوران های گران بروید و مبلغ های عجیب و غریبی را بابت خورد و خوراکتان پرداخت کنید. چراکه بیشتر غذاهای خوب در بانکوک در رستوران های محلی و اغذیه فروشی های آن سرو می شوند و می توان گفت که عملا رفتن به رستوران های گران در بانکوک، یک اشتباه دو سر سوخت است! چراکه در این صورت هم غذای بدمزه و بی کیفیت نصیبتان می شود و هم اینکه بودجه سفرتان بیخود و بی جهت در  تور تایلند  خرج می شود.

 

۱۱ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران