۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای گشت و گذار در شهر قدیمی آنتالیا (کالیچی آنتالیا)

راهنمای گشت و گذار در شهر قدیمی آنتالیا (کالیچی آنتالیا)

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

آنتالیا یک شهر بزرگ است که مناطق مختلفی برای اقامت دارد. یکی از جذاب ترین مناطق آن، منطقه کالیچی آنتالیا است که با نام شهر قدیمی آنتالیا نیز شناخته می شود. این منطقه ای که از آن صحبت می کنیم، یک منطقه تاریخی در آنتالیا است که هر کسی باید یک روز یا دو روز از زمان اقامتش در آنتالیا را به گشت و گذار در آن اختصاص دهد. با ما در آژانس زیما سفر همراه باشید تا در ادامه هرآنچه باید درباره شهر قدیمی آنتالیا یا همان منطقه کالیچی آنتالیا بدانید را به شما می گوییم و ایده هایی برای تفریح در شهر قدیمی آنتالیا به شما می دهیم تا بتوانید در تور آنتالیا، گشت و گذار راحت تری در شهر قدیمی آنتالیا داشته باشید.

 

 

گوشه کنار شهر قدیمی آنتالیا را کشف کنید!

 

به شما توصیه می کنیم که صبح زود به شهر قدیمی آنتالیا یا همان منطقه کالیچی آنتالیا بروید و جای جای آن را با پای پیاده کشف کنید. شهر قدیمی آنتالیا معماری بسیار خاص و جالبی دارد و واقعا حیف است که کسی با  تور آنتالیا به آنتالیا برود و بدون بازدید از شهر قدیمی آنتالیا و ساختمان های جالب و تاریخیش از آنتالیا به شهرش برگردد. شهر قدیمی آنتالیا منطقه خیلی بزرگی نیست، اما وسعتش به اندازه ای هست که شما بتوانید به راحتی یک روز را به گشت و گذار در آن اختصاص دهید و حوصله تان هم در آن سر نرود. نکته مهمی که در مورد بازدید از شهر قدیمی آنتالیا وجود دارد، این است که ماشین ها حق ورود به آن را ندارند و به همین خاطر هم آرامش و سکوت دلپذیری در فضای آن حکم فرماست و شما می توانید با بازدید از آن، برای چند ساعت هم که شده از شلوغی های معمول شهر فاصله بگیرید و سفری در زمان را تجربه کنید.

 

 

سوار آسانسور شیشه ای شهر قدیمی آنتالیا شوید!

 

وقتی که خوب در شهر قدیمی آنتالیا گشت و گذار کردید و به بندر قدیمی آنتالیا رسیدید، زمان استراحت برایتان فرا می رسد. به شما توصیه می کنیم که کمی در اطراف بندر قدیمی آنتالیا استراحت کنید و بعد خیلی ساده با آسانسور شیشه ای شهر قدیمی آنتالیا از بخش قدیمی شهر آنتالیا به بخش جدید شهر آنتالیا بروید. جالب است که بدانید این آسانسور شیشه ای که از آن صحبت می کنیم، آسانسوری است که بخش قدیمی آنتالیا را به بخش جدیدش متصل می کند و یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری منطقه کالیچی آنتالیا به حساب می آید و مهمتر از همه اینکه چشم انداز بی نظیری به بندر قدیمی آنتالیا دارد.

 

 

با گربه های باغ گربه ها بازی کنید!

 

در نزدیکی آسانسور شیشه ای کالیچی، باغی به نام باغ گربه ها وجود دارد که در آن از گربه ها حفاظت می شود. جالب است که بدانید بازدید از باغ گربه ها رایگان است و امکان بازی کردن با گربه هایش وجود دارد. با این حساب، به شما توصیه می کنیم که اگر شما هم به این موجودات پشمالو علاقه دارید، حتما بازدید از باغ گربه ها را در برنامه گشت و گذارتان در شهر قدیمی آنتالیا قرار دهید و به هیچ عنوان از کنار این پارک جالب و جذاب ساده نگذرید!

 

 

غروب آفتاب را در بندر کالیچی تماشا کنید!

 


وقتی که آفتاب در شهر قدیمی آنتالیا غروب می کند، اهالی آنتالیا با فرزندانشان به داخل آب میروند تا با کودکانشان بازی کنند. در این زمان، فضای بندر کالیچی از همیشه جذاب تر می شود و صدای خنده و شادی در همه جای آن به گوش می رسد. توصیه ما به شما این است که در حوالی زمان غروب آفتاب، مسیر اسکله را قدم بزنید و بعد در یک گوشه بنشینید و یکی از آرام ترین غروب های آفتاب زندگیتان را بر فراز بندر کالیچی تماشا کنید.

 

 

خریدتان را در کالیچی آنتالیا انجام دهید!

 

خیابان های کالیچی پر از فروشگاه های کوچک و جالبی است که برای خرید سوغاتی ارزان عالی هستند. جالب است که بدانید در فروشگاه های منطقه کالیچی آنتالیا انواع و اقسام کفش های ارزان، گردنبندهای بامزه، لباس های زیبا و لباس های ورزشی به فروش می رسد و شما می توانید با کمترین بودجه ممکن، خریدتان را از آن ها انجام دهید.

 

 

از فرش فروشی های کالیچی دیدن کنید!

 


اگر شما هم به قالیچه ها و فرش های دست بافت علاقه دارید، حتما شیفته فرش فروشی های کالیچی می شوید. در این منطقه از آنتالیا، فرش فروشی های متعددی وجود دارد که در آن ها خوش آب و رنگ ترین قالیچه های ترکیه ای به فروش می رسد. به شما توصیه می کنیم که اگر به فرش های رنگارنگ علاقه دارید، گشتی در فرش فروشی های کالیچی بزنید و در صورت تمایل، یک فرش یادگاری نیز از فروشگاه های کالیچی برای منزلتان تهیه کنید.

 

 

غذایتان را در رستوران های محلی کالیچی میل کنید!

 

به شما توصیه می کنیم که برای خوردن غذای ارزان در شهر قدیمی آنتالیا، فقط به اندازه یک خیابان از منطقه کالیچی فاصله بگیرید و به رستوران جان جان بروید تا بتوانید یک کباب خوشمزه و البته ارزان میل کنید. اگر هم دلتان پیتزا خواست به شما توصیه می کنیم به پیتزا فروشی گازتا بروید و خودتان را مهمان یک پیتزای خوشمزه کنید. البته این را هم بگوییم که پیتزاهای این پیتزا فروشی کمی گران تر از حد معمول هستند، اما بدون شکل بهترین پیتزاهای آنتالیا به حساب می آیند.

 

۱۴ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران