۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین غذاهای ارمنی که هر کسی باید در تور ارمنستان آن ها را امتحان کند!

بهترین غذاهای ارمنی که هر کسی باید در تور ارمنستان آن ها را امتحان کند!

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بهترین غذاهای ارمنی که هر کسی باید در تور ارمنستان آن ها را امتحان کند!

 


غذاهای ارمنستان به قدری خوشمزه و لذیذ هستند که معمولا هر کسی که از ارمنستان به خانه بر می گردد، مدام دلتنگ طعم لذیذ غذاهای ارمنستان می شود. جالب است که بدانید به خاطر اینکه ارمنستان در حد فاصل آسیا و اروپا واقع شده است، غذایش هم تحت تاثیر غذاهای آسیا و اروپا بوده است و به همین دلیل هم هست که طعم و مزه خیلی خاصی دارند. از این گذشته، معمولا غذاهای ارمنستان با مواد اولیه تازه درست می شوند و این همان رمز خوشمزه بودن بی حد و اندازه آن ها است. یک نکته مهم در مورد غذاهای ارمنستان این است که چشیدن طعم لذیذ آن ها یکی از بهترین بخش های سفر به ارمنستان است و به همین خاطر هم هست که شما باید حتما قبل از سفر به ارمنستان، با بهترین غذاهای ارمنستان آشنا شوید. با ما در  زیما سفر  همراه باشید تا در ادامه شما را با تک تک غذاهای خاص ارمنستان آشنا کنیم.

 

خوروواتس

 

خورواتس یک کباب ارمنی است که تقریبا همه مردم ارمنستان عاشق طعم و مزه آن هستند. طعم این کبابی که از آن صحبت می کنیم، با طعم تمام کباب های دیگر دنیا متفاوت است و دلیلش هم این است که مردم ارمنستان خیلی به چاشنی دادن به کباب ها علاقه ندارند و فکر می کنند که چاشنی بیش از حد باعث می شود که طعم و مزه واقعی گوشت کم شود. جالب است که بدانید یک نوع خوراک خاص با خوروواتس سرو می شود که از گوجه سرخ شده، بادمجان، فلفل، سبزیجات و پیاز درست می شود که واقعا ترکیب طعم و مزه آن با طعم و مزه گوشت کبابی عالی می شود.

 

 

کوفته ارمنی

 

همه کشورهای خاورمیانه، کوفته خاص خودشان را دارند. جالب است که بدانید پخت این غذا در ارمنستان هم به خاطر تاثیری است که مردم ارمنستان از کشورهای خاورمیانه گرفته اند. نکته جالب درباره کوفته ارمنی ها این است که آن ها معمولا کوفته هایشان را درون آب مرغ درست می کنند و بعد آن را به صورت اسلایس شده و تکه تکه شده به فروش می رسانند.

 

 

دلمه

 

مردم ارمنستان نام دلمه را به شکل عبارت "تولما" تلفظ می کنند. دلمه ارمنی غذایی است که با ترکیبی از گوشت چرخ کرده، پیاز، برنج و ادویه های مختلف درست می شود و نهایتا مواد آن داخل برگ های مو قرار می گیرد. در واقع دلمه ارمنی شباهت بسیار زیادی با دلمه ما ایرانیان دارد و فقط کمی با آن متفاوت است. جالب است که بدانید هر مادربزرگ ارمنی، دستور پخت خاص خودش را برای دلمه دارد و می توان گفت که مردم ارمنستان هم مثل ما ایرانیان علاقه خاصی به این غذای سنتی دارند.

 

 

ایشخان

 

درست است که ارمنستان کشوری است که به دریا و آب های آزاد راه ندارد، اما با این حال ماهی های خوشمزه ای در آن طبخ می شود. جالب است که بدانید یکی از مشهورترین غذاهای دریایی ارمنستان، غذایی به نام ایشخان است که با یک نوع ماهی درست می شود که از دریاچه سوان صید می شود. نکته جالب دیگر اینکه قزل آلاهای دریاچه سوان گوشتی تر از قزل آلاهایی هستند که از دریاها و دریاچه های دیگر جهان صید می شوند و به خاطر همین هم هست که از قرن 15 تا به حال، ماهی قزل آلا از ارمنستان به کشورهای منطقه صادر می شود. جالب است که بدانید ایشخان به شکل های مختلف آب پز شده و سرخ شده سرو می شود و معمولا کسانی که از خوردن غذاهای دریایی خوششان می آید، از چشیدن طعم و مزه آن در تور ارمنستان استقبال می کنند.

 

 

مانتی

 

مانتی یک مدل خوراک خوشمزه است که برای تهیه آن خمیر آرد با مواد غذایی مختلف پر می شود و بعد درون سس گوجه سرو می شود. مانتی ها طعم و مزه جالبی دارند و معمولا با ماست یا کشک سرو می شوند تا طعم خاص تری پیدا کنند. جالب است که بدانید مانتی های مختلفی در ارمنستان طبخ می شوند و تقریبا همه ارمنی ها عاشق آن هستند.

 

 

قاپاما

 

قاپاما یکی از غذاهای خوشمزه ارمنستان است که در واقع متعلق به جنوب ارمنستان است. این غذا با استفاده از کدو تنبل درست می شود که داخل آن را با انواع و اقسام میوه های خشک شده و البته برنج پر می کنند. جالب است که بدانید این غذا محبوب ترین غذای گیاهی ارمنستان است و معمولا توریستان هم از امتحان کرده آن استقبال می کنند.

 

 

گاتا

 

گاتا نوعی نان مخصوص ارمنستان است که نام های مختلفی در ارمنستان دارد و با نام های کادا یا کاتاه نیز شناخته می شود. این نان در هر منطقه از ارمنستان به شکل خاصی پخته می شود و تقریبا در همه شهرهای ارمنستان طرفدار دارد. با این حساب، نباید از مواجه شدن با گاتاهای مختلف در تور ارمنستان نوروز 99 تعجب کنید و باید خودتان را برای چشیدن طعم های مختلف این نان خوشمزه آماده کنید. البته این را بگوییم که تمام نان گاتاها یک ویژگی مشترک دارند و ویژگی مشترکشان هم این است که همگیشان درون دهان آب می شوند!

 

۱۷ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران

  • sara

    02 مرداد 1400 - 12:08

    پاسخ

    سایت خیلی خوبی دارید
    امیدوارم موفق باشید