۰۲۱۷۴۶۳۴
آب و هوای تایلند در ماه های مختلف سال

آب و هوای تایلند در ماه های مختلف سال

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اگر شما هم در حال برنامه ریزی سفر به تایلند هستید و دلتان می خواهد که بدانید چه زمانی برای سفر به تایلند مناسب است و یا اینکه دوست دارید که بدانید آب و هوای تایلند در یک ماه خاص از سال به چه صورت است، از شما دعوت می کنیم که این مطلب را بخوانید تا به جواب سوالات خود در زمینه آب و هوای تایلند برسید. در ادامه با زیما سفر همراه باشید , برایتان اطلاعات جالبی درباره راهنمای آب و هوای ماه به ماه تایلند درج کرده ایم تا بتوانید تصمیم گیری بهتری در زمینه زمان بندی سفرتان به تایلند داشته باشید.

 

آب و هوای تایلند در ماه های مختلف سال

 

آب و هوای تایلند در ماه ژانویه (اواسط دی تا اواسط بهمن)

 

آب و هوای سراسر تایلند در ماه ژانویه خوب و مطبوع است. در این ماه از سال، آب و هوای تایلند گرم و خشک است و رطوبت هوا نیز کم است. در ماه ژانویه، تایلند 9 ساعت آفتاب را به خودش می بیند و این همان نکته ای است که باعث جذاب شدن سفر به تایلند در ماه ژانویه می شود. جالب است که بدانید در این ماه از سال، شمال تایلند به نسبت جنوب تایلند خنک تر است و شب ها نیز دما کمی کاهش پیدا می کند. به همین خاطر هم به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید به شهرهای شمالی تایلند مثل چیانگ مای و یا چیانگ ری در ماه ژانویه به تایلند سفر کنید، حتما یک سویشرت همراه خود داشته باشید تا شب ها از آن برای گرم شدن استفاده کنید. اگر می خواهید به شهرهای ساحلی تایلند مثل پوکت در سواحل غربی تایلند بروید، باید به شما بگوییم که در این ماه از سال، می توانید انتظار آفتاب بسیار دلنشینی را در پوکت داشته باشید. از این گذشته لازم است که بدانید در این ماه از سال در جزایری مثل سامویی در شرق تایلند، باید انتظار کمی بارش باران را داشته باشید.

 

آب و هوای تایلند در ماه فوریه (اواسط بهمن تا اواسط اسفند)

 

ماه فوریه یا همان اواسط بهمن تا اواسط اسفند، زمان بسیار خوبی برای سفر به تایلند به حساب می آید. در این ماه از سال آب و هوای تایلند، هم در بخش جنوبی و هم در بخش شمالی، گرم و خشک می شود و رطوبت هوا هم پایین می آید. به همین دلیل هم هست که می گویند ماه فوریه برای گشت و گذار و تفریح در تایلند، ماه بی نظیری است. در ماه فوریه، دمای آب های تایلند به 27 درجه سانتی گراد می رسد و این بدین معنی است که شما می توانید انواع و اقسام تفریحات ساحلی را در این ماه از سال در تایلند تجربه کنید.

 

 

آب و هوای تایلند در ماه مارس (اواسط اسفند تا اواسط فروردین)

 

در ماه مارس، آب و هوای تایلند شروع به گرم تر شدن می کند و میانگین دمای آن به 25 درجه سانتیگراد می رسد. در این ماه از سال، بارش باران در تایلند کم است و به همین دلیل هم ماه ایده آلی برای سفر به شهرهای ساحلی تایلند محسوب می شود. در این ماه از سال دمای آب های تایلند به 29 درجه سانتیگراد می رسد و با این حساب، می توانیم بگوییم که ماه مارس برای غواصی هم ماه مناسبی محسوب می شود.

 

آب و هوای تایلند در ماه آوریل ( اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت)

 

در این ماه از سال، آب و هوای تایلند به گرم ترین حالت خودش می رسد و رطوبت بالایی را هم تجربه می کند. میانگین هوای تایلند در ماه فروردین به 40 درجه سانتگیراد می رسد و یک سری بارش های کوتاه مدت هم در آن اتفاق می افتد که کمی جبران گرمی هوا را می کنند. البته این را بگوییم که بارش باران در این ماه از سال بیشتر در ساحل غربی تایلند یعنی پوکت اتفاق می افتد و به همین دلیل هم می توان گفت که شهرهای ساحلی شرقی تایلند در ماه فروردین، برای تجربه ورزش های آبی مناسب تر هستند. نکته جالبی که در مورد این ماه در تایلند وجود دارد، این است که سال نو تایلندی یا همان سونگکران در ماه آوریل برگزار می شود. در این ماه از سال، یک جشن سه روزه آب بازی در تایلند برپا می شود که حال و هوای بسیار خاصی به شهرهای تایلند می دهد.

 

 

آب و هوای تایلند در ماه می (اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد)

 

در ماه می، بادهای موسمی از سمت جنوب غربی تایلند شروع به وزش می کنند. البته هنوز هوای تایلند در این ماه گرم است و دمای هوای آن حدود 30 درجه سانتیگراد است. اما به هر حال یک سری بارش های باران را در این ماه تجربه می کند و رطوبت بالایی هم دارد. البته این را هم بگوییم که در ماه می، این بادهای موسمی در شرق تایلند احساس نمی شوند و به همین دلیل می توان گفت که رطوبت شهرهای شرقی تایلند در این ماه از سال پایین است. اگر شما هم می خواهید که در این ماه از سال به تایلند سفر کنید و دلتان می خواهد که تفریحات آبی را در آب و هوای خشک تری تجربه کنید، به شما توصیه می کنیم که به جای سفر به پوکت، سفر به سامویی را در این ماه از سال انتخاب کنید.

 

آب و هوای تایلند در ماه ژوئن (اواسط خرداد تا اواسط تیر)

 

در ماه ژوئن احتمال بارش باران در نواحی شمالی، مرکزی و جنوب شرقی تایلند وجود دارد. البته این بارش ها معمولا کوتاه هستند و می توان گفت که آب و هوای تایلند در بیشتر روزهای این ماه گرم و مرطوب است و میانگین دمایی 29 درجه سانتیگراد را هم تجربه می کند. نکته ای که در مورد سفر به تایلند در ماه ژوئن وجود دارد، این است که جزایری مثل سامویی که در سواحل شرقی تایلند هستند، بارش کمتری را تجربه می کنند و به همین دلیل هم مقاصد گردشگری بهتری برای تجربه ورزش های آبی مثل غواصی هستند.

 

آب و هوای تایلند در ماه جولای (اواسط تیر تا اواسط مرداد)

 

آب و هوای تایلند در ماه جولای گرم و مرطوب است. در این ماه از سال، در شمال، جنوب و غرب تایلند، بارش های سنگین تری دیده می شود و در شرق تایلند هم یک سری بارش های جزئی پیشبینی می شود.

 

آب و هوای تایلند در ماه آگست (اواسط مرداد تا اواسط شهریور)

 

آگست یک ماه بارانی دیگر در  تور ارزان تایلند  است. در این ماه می توان انتظار بارش های سنگینی را در شهرهای چیانگ مای، بانکوک و پوکت داشت. البته این را بگوییم که آب و هوای شهرها و جزایر سواحل شرقی تایلند مثل سامویی در این ماه از سال آفتابی تر و خشک تر از دیگر نواحی تایلند است. اما به هر حال در این شهرها هم یک سری بارش های باران دیده می شود و هوا کمی ابری تر از همیشه می شود.

 

 

آب و هوای تایلند در ماه سپتامبر (اواسط شهریور تا اواسط مهر)

 

آب و هوای تایلند در ماه سپتامبر کمی مرطوب می شود و بارش باران در اکثر نواحی تایلند زیاد می شود. در این ماه از سال فصل بارانی در شرق تایلند هم شروع می شود و هوا در نواحی شرقی تایلند ابری تر و مرطوب تر می شود.

 

آب و هوای تایلند در ماه اکتبر (اواسط مهر تا اواسط آبان)

 

اکتبر آخرین ماه فصل بارانی تایلند به حساب می آید. در این ماه از سال، آب و هوای تایلند کمی غیر قابل پیشبینی می شود و گاه و بیگاه بارش های باران در آن دیده می شود. در این ماه از سال، دمای میانگین هوای تایلند به 25 درجه سانتیگراد می رسد و با این حساب، می توان گفت که در بین ماه های بارانی سال، ماه خوبی برای سفر به تایلند به حساب می آید. خوبی سفر به اکتبر در حوالی مال مهر این است که در این ماه از سال، سفر به تایلند ارزان می شود و به همین دلیل هم هست که معمولا کسانی که به دنبال سفر ارزان به تایلند هستند، این ماه از سال را برای سفر به تایلند انتخاب می کنند.

 

آب و هوای تایلند در ماه نوامبر (اواسط آبان تا اواسط آذر)

 

تایلند در ماه نوامبر وارد فصل توریستی خودش می شود. در این ماه از سال، آب و هوای تایلند مطبوع و خشک می شود و سفر به تایلند بین توریستان سراسر جهان باب می شود. جالب است که بدانید در این ماه از سال، در شهرهای نواحی جنوب غربی تایلند، 7 ساعت آفتاب احساس می شود و دمای میانگین هوا به 27 درجه سانتگیراد می رسد.

 

آب و هوای تایلند در ماه دسامبر (اواسط آذر تا اواسط دی)

 

دسامبر یکی از بهترین ماه های سال برای سفر به تایلند به حساب می آید. در این ماه از سال، بارش باران کمتر می شود و سطح رطوبت هوای تایلند هم به حداقل می رسد. در ماه دسامبر، میانگین دمای هوای شهرهای ساحلی دریای اَندامان در تایلند به حدود 26 درجه سانتگیراد می رسد و بانکوک نیز دمای 27 درجه را تجربه می کند. البته این را هم بگوییم که آب و هوای شهرهای شمالی تایلند در این ماه از سال، کمی خنک تر است و روزها به 28 درجه و شب ها به 15 درجه سانتیگراد می رسد. به همین خاطر هم به شما توصیه می کنیم که برای سفر به تایلند با تور تایلند در ماه دسامبر، یک سویشرت نازک همراهتان داشته باشید تا شب ها از آن برای گرم شدن استفاده کنید. 

۱۸ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران