۰۲۱۷۴۶۳۴
جالب ترین جاذبه های گردشگری روسیه

جالب ترین جاذبه های گردشگری روسیه

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

جالب ترین جاذبه های گردشگری روسیه

 

روسیه به عنوان بزرگترین کشور دنیا، همان جایی است که هر کسی باید برای یک بار در زندگی به آن سفر کند و عظمت و شکوه بی نظیر آن را از نزدیک ببیند. کشور روسیه هم نظر فرهنگی، هم از نظر تاریخی و هم از نظر زیبایی طبیعی، یک کشور خاص و منحصر به فرد است و با هیچ کشور دیگری در هیچ جای جهان قابل قیاس نیست. با ما در  زیما سفر  همراه باشید تا شما را با جالب ترین جاذبه های گردشگری روسیه آشنا کنیم و با هم گشتی در روسیه بزنیم تا شما هم با ما در این زمینه هم عقیده شوید که روسیه یکی از زیباترین کشورهای دنیا ست.

 

کرملین مسکو

 

محال است که صحبت از  تور ارزان روسیه  و شهر زیبای مسکو شود و نام کرملین مسکو به میان نیاید. کرملین مسکو یک بنای خاص و دیدنی در مسکو است که نه تنها مهمترین اداره جات دولتی را در خود جای داده است، بلکه 4 کلیسا نیز دارد که همگی آنها در قرن های 15 و 16 میلادی ساخته شده اند. جالب است که بدانید قدمت مجموعه کرملین مسکو به قرن 4 میلادی می رسد و امروزه به عنوان محل زندگی رسمی رئیس جمهور روسیه محسوب می شود.جالب است که بدانید یک ساعت بزرگ و یک ستاره یاقوتی نیز در بالای کرملین مسکو وجود دارد که بر شکوه آن افزوده اند. از این گذشته چندین و چند موزه نیز در مجموعه کرملین مسکو وجود دارد. حتی یک خانه گنج نیز در کرملین مسکو وجود دارد که در آن کلکسیون جواهرات خاصی نگهداری می شود که شامل یک الماس 190 قیراتی هم هست.

 

 

کلیسای سنت باسیل

 

کلیسای سنت باسیل در قلب مسکو واقع شده است. این کلیسا را در بین سال های 1554 تا 1561 میلادی ساخته اند. جالب است که بدانید امروزه این کلیسا را به عنوان یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری روسیه می شناسند و توریست های زیادی برای دیدن شکوه و زیبایی معماری آن راهی روسیه می شوند. این بنا سبک و طراحی بسیار خاص و جالبی دارد و واقعا ارزش بازدید را در  تور روسیه  دارد. نکته جالب درباره کلیسای سنت باسیل این است که گنبدهایش شبیه به شعله های آتش هستند و معماری بسیار خاص و قابل توجهی دارند.

 

 

موزه ارمیتاژ

 

موزه ارمیتاژ یا موزه هرمیتاژ، نام موزه ای است که در سنت پترزبورگ واقع شده است و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های جهان به حساب می آید. در موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ بزرگترین کلکسیون از آثار نقاشی نگهداری می شود و بیش از 3 میلیون اثر هنری در آن وجود دارد. با همه این ها، می توان گفت که هر کسی که به روسیه و شهر زیبای سنت پترزبورگ سفر می کند، باید از موزه ارمیتاژ دیدن کند تا یک عمر حسرت از دست دادن فرصت برای بازدید از چنین بنای فاخری، نصیبش نشود!

 

 

دریاچه بایکال

 

دریاچه بایکال قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه جهان است و با این حساب، جای تعجبی ندارد اگر بگوییم که این دریاچه یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری روسیه است. این دریاچه در امتداد راه آهن سراسری سیبری یا همان خط ترانس سیب واقع شده است. جالب است که بدانید دریاچه بایکال 25 میلیون سال قدمت دارد و کوهستان های بسیار زیبایی آن را احاطه کرده اند و به همین دلیل هم هست که خیلی از توریستانی که عاشق طبیعت هستند، از بازدید از این دریاچه در روسیه استقبال می کنند.

 

 

جزیره کیژی

 

جزیره کیژی در دریاچه اونگا در جمهوری کارلیا روسیه واقع شده است. این جزیره پر از اماکن تاریخی است و به همین خاطر هم هست که از این جزیره به عنوان یک موزه یاد می کنند. کلیسای چوبی، آسیاب های بادی، خانه های چوبی و انبار غله هایی که در جزیره کیژی وجود دارند، باعث جذاب تر شدن هرچه بیشتر جزیره کیژی شده اند.

 

 

کوه البروس

 

یکی از 7 قله مرتفع جهان مربوط به کوه البروس است. کوه البروس در رشته کوه قفقاز واقع شده است و ارتفاع قله اش به 5642 متر می رسد. جالب است که بدانید هم کوهنوردان حرفه ای و هم کوهنوردان مبتدی از بالا رفتن از کوه البروس استقبال می کنند. البته امکان بالا رفتن از آن با تله کابین نیز وجود دارد و خیلی از توریستان با استفاده از همین تله کابین ها به ارتفاع 3800 متری کوه البروس می روند. جالب است که بدانید کوه البروس در گذشته آتشفشانی بوده است و امروزه از آن به عنوان یک آتشفشان غیر فعال یاد می کنند.

 

 

دره گیسرز

 

دره گیسرز به عنوان یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری روسیه، چشمه های آب گرم متعددی را در خود جای داده است. دره گیسرز در شبه جزیره کامچاتکا واقع شده است و بازدید از آن معمولا برای توریستان جالب است. جالب است که بدانید دره گیسرز دومین مکانی در جهان است که بیشترین تعداد چشمه های آب گرم را در خود جای داده اند. نکته جالب دیگر اینکه این دره در سال 1941 میلادی کشف شده است و روز به روز بر شهرتش افزوده شده است تا جایی که امروزه آن را به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری روسیه می شناسند.

 

 

خط راه آهن ترانس سیب

 

خط راه آهن ترانس سیب یکی از بزرگترین شبکه های ریلی جهان است. این خط راه آهن از مسکو شروع می شود و تا ولادی وستوک که شهری در نزدیکی مرز روسیه با کره شمالی و چین است، ادامه پیدا می کند. جالب است که بدانید همین راه آهن به یکی از جاذبه های گردشگری روسیه تبدیل شده است و توریستان زیادی دوست دارند که با این شبکه ریلی سفر کنند و شهرهای مختلف روسیه را ببینند. قطارهای این راه آهن از جاده های بسیار دیدنی عبور می کنند و می توان گفت که طی کردن این مسیر به اندازه بازدید از شهرهای دیگر روسیه جذاب است. جالب است که بدانید این راه آهن در سال 1891 میلادی ساخته شده است و واگن های درجه 1، 2 و 3 دارد و نکته جالب دیگر در مورد آن، این است که واگن های درجه یکش دارای حمام شخصی هستند!

 

 

سوزدال

 

سوزدال یکی از جذاب ترین شهرهای روسیه است. در واقع سوزدال یک شهر باستانی است که با تاریخ عجین شده است. بازدید از سوزدال مساوی با قدم گذاشتن به زمان گذشته روسیه است و این همان مساله ای است که باعث شهرت هرچه بیشتر سوزدال شده است. قدمت سوزدال به سال 1024 میلادی می رسد و می توان گفت که کل این شهر مثل یک موزه زیبا و دیدنی است. جالب است که بدانید این شهر کلیساها، صومعه ها و کرملین های جالبی دارد که هر کدامشان نشانه ای از معماری تاریخی آن دارند و بازدید از آن معمولا برای کسانی جالب است که اهل تاریخ و تاریخ شناسی هستند و از جاهای قدیمی خوششان می آید.

 

 

کلیسای سنت سوفیا در نووگورود

 

کلیسای سنت سوفیا تاریخی ترین کلیسای روسیه است. این کلیسا در کرملیلن نووگورود واقع شده است و پنج گنبد زیبا دارد. جالب است که بدانید که در این کلیسا، کلکسیون بسیار خاصی از اسناد و مدارک مذهبی در آن نگهداری می شود و به همین دلیل هم هست که توریستان زیادی برای بازدید از آن راهی نووگورود می شوند.

 

۲۲ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران