۰۲۱۷۴۶۳۴
حقایق جالب درباره گوانجو

حقایق جالب درباره گوانجو

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

حقایق جالب درباره گوانجو

 

در ادامه می خواهیم چند حقیقت جالب درباره گوانجو به شما بگوییم که مطمئنا شما را هم غافل گیر می کنند! حقایقی که هر کدامشان دید جدیدی از گوانجو به شما می دهند و به شما کمک می کنند که دید بازتری به تور گوانجو داشته باشید و راحت تر تصمیم خود را برای سفر به گوانجو بگیرید. با ما در  زیما سفر  همراه باشید تا یک به یک این حقایق جالب درباره گوانجو را به شما بگوییم.

 

 

گوانجو یکی از بزرگترین شهرهای چین است!

 

گوانجو بعد از شهرهای پکن و شانگهای، سومین شهر بزرگ چین به حساب می آید. گوانجو جمعیتی بالغ بر 14.5 میلیون نفر دارد و یکی از شهرهای مهم و توریستی چین محسوب می شود. جالب است که بدانید در گوانجو، جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد و بازدید از آن برای هر کسی با هر سلیقه ای، جالب است.

 

 

گوانجو تا به حال سه بار پایتخت چین بوده است!

 

قدیم ها گوانجو پایتخت چین بوده است، آن هم نه یک بار، نه دو بار، بلکه سه بار! این شهر که در گذشته با نام کانتون شناخته می شده است، در بین سال های 1925 تا 1927 میلادی و همین طور در سال 1931 و علاوه بر این ها، در سال 1949 میلادی به مدت چند ماه، پایتخت چین بوده است و تاریخچه پیچیده و جالبی دارد.

 

 

یکی از مهمترین آسمان خراش های چین در گوانجو است!

 

گوانجو برجی به نام برج کانتون دارد که زمانی بلندترین برج جهان بوده است! این برج که ارتفاعش به 600 متر می رسد، یکی از مشهورترین برج های جهان است. جالب است که بدانید این برج یک بالکن نیز دارد که از داخل آن می توان چشم انداز بی نظیری از شهر گوانجو را تماشا کرد. توصیه ما به شما این است که یکی از شب های اقامتتان در گوانجو، به بالای این برج بروید و شهر زیبای گوانجو را با نورهای رنگین کمانیش تماشا کنید.

 

 

گوانجو را به عنوان شهر گل ها می شناسند!

 

گوانجو به خاطر آب و هوای نیمه گرمسیری که دارد، در سراسر سال پر از شکوفه ها و گل های رنگارنگ است. به خاطر همین هم هست که لقب شهر گل ها را به گوانجو داده اند. جالب است که بدانید در بهار هر سال، یک نمایشگاه گل نیز در گوانجو برگزار می شود و در طول برگزاری آن، همه خیابان های گوانجو غرق گل های رنگارنگ و خوشبو و تزئینات زیبا و دیدنی می شوند. با این حساب، می توانیم بگوییم که انتخاب فصل بهار برای سفر به گوانجو، یک انتخاب هوشمندانه است.

 

 

همه دنیا غذاهای گوانجو را می شناسند!

 

غذاهای چینی بسیار متنوع هستند و دلیلش هم این است که هر منطقه از چین، غذاهای خاص خودش را دارد. اما آن غذاهایی که کل مردم دنیا به عنوان غذاهای چینی می شناسند، در اصل غذاهایی موسوم به غذاهای کانتونی هستند که در گوانجو طبخ می شوند. دلیل اینکه غذاهای گوانجو خیلی خوشمزه هستند، این است که گوانجو یک بندر تجاری است و همه نوع گوشت و مواد اولیه ای در آن یافت می شود.

 

 

گوانجو بیشتر از هر شهر دیگری در چین، رستوران دارد!

 

تعداد رستوران های گوانجو بسیار زیاد است و احتمالا دلیلش هم این است که غذاهایش خیلی خوشمزه و مشهور هستند و اصولا رستوران گردی در گوانجو، یک تفریح به حساب می آید! جالب است که بدانید دو منطقه لیوان و تیانهه در گوانجو، بهترین مناطق گوانجو برای رستوران گردی هستند و بهترین رستوران های گوانجو را در خود جای داده اند. به شما توصیه می کنیم که در تور گوانجو نوروز 99 حتما به این مناطق سر بزنید و انواع غذاهای خوشمزه چینی را در رستوران های آن ها امتحان کنید.

 

 

یکی از قدیمی ترین مساجد جهان در گوانجو واقع شده است!

 


مسجد هواشنگ که در گوانجو واقع شده است و تاریخی ترین مسجد چین به حساب می آید. جالب است که بدانید این مسجد یکی از قدیمی ترین مساجد جهان هم هست و جزء اولین مساجدی است که در جهان ساخته شده اند. در واقع قدمت این مسجد به بیش از 1،300 سال پیش می رسد و شکل و شمایلش هم شبیه به معابد چینی است.

 

 

یک منطقه فرانسوی- انگلیسی در گوانجو وجود دارد!

 

در واقع این منطقه ای که از آن صحبت می کنیم، در اصل یک منطقه نیست و یک جزیره است! جالب است که بدانید یک جزیره به نام جزیره شامیان در گوانجو وجود دارد که بلوارهای بسیار زیبا و ساختمان های سبک اروپایی متعددی را در خود جای داده است. این جزیره حال و هوایش با همه قسمت های گوانجو متفاوت است و هر کسی با بازدید از آن احساس می کند که به اروپا سفر کرده است.

 

گوانجو مهمترین بندر چین است!

 

گوانجو در جوار رودخانه پرل (رودخانه مروارید) واقع شده است و بیش از 2،200 سال است که در آن بازرگانی دریایی انجام می شود. با این حساب می توان گفت که گوانجو مهمترین بندر چین است و زمانی به عنوان یکی از اصلی ترین بندرهای جهان در جاده ابریشم شناخته می شده است.

 

گوانجو برای خرید، درست مشابه بهشت است!

 

در گوانجو مراکز خرید و بازارهای متعددی وجود دارد و امکان خرید انواع و اقسام لباس و کالاهای دیگر در آن وجود دارد. در گوانجو برترین برندهای جهانی شعبه دارند و در آن، بیشمار فروشگاه، بوتیک، مرکز خرید و بازار وجود دارد. با این حساب، می توانیم بگوییم که اگر اهل خرید هستید و از گشت زدن در مراکز خرید خوشتان می آید، تور گوانجو یکی از بهترین  تورهای خارجی  است که می توانید در آن شرکت کنید.

 

۲۳ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران