۰۲۱۷۴۶۳۴
وسایل حمل و نقل عمومی گوانجو

وسایل حمل و نقل عمومی گوانجو

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

وسایل حمل و نقل عمومی گوانجو

 

گوانجو یکی از پر رونق ترین شهرهای چین است و مسلم است که سیستم حمل و نقل عمومی خوبی هم دارد. خوشبختانه باید بگوییم که سیستم حمل و نقل عمومی گوانجو بسیار وسیع و کارآمد است و شما عزیزان به عنوان توریست می توانید به راحتی هر چه تمام تر، از  وسایل حمل و نقل عمومی گوانجو  برای تردد در این شهر زیبا و جذاب استفاده کنید و با کوچک ترین مشکلی هم برای تردد در گوانجو رو به رو نشوید. با  زیما سفر  همراه باشید تا در ادامه به شما یک به یک وسایل حمل و نقل عمومی گوانجو را معرفی می کنیم تا این راهنمای تردد در تور گوانجو به شما در تردد راحت تر و بی دغدغه تر در تور گوانجو نوروز 99 کمک کند.

 

مترو گوانجو

 

جالب است که بدانید مترو گوانجو 14 خط دارد که در سرتاسر شهر گوانجو کشیده شده اند. با این حساب می توان گفت که مترو گوانجو، امکان دسترسی به اکثر جاذبه های گردشگری گوانجو را فراهم کرده است. نکته جالب در مورد مترو گوانجو این است که شما با توجه به مدت زمانی که از قطارهای مترو استفاده می کنید، کرایه تان را می پردازید. در واقع کرایه مترو گوانجو بر این اساس تعیین می شود که شما به عنوان کاربر، تا چه اندازه از قطارهای مترو گوانجو استفاده کرده اید. خوبی مترو گوانجو این است که شما با استفاده از آن می توانید به مهمترین قسمت های شهر گوانجو، از فرودگاه گرفته تا ایستگاه های مختلف قطار گوانجو، دسترسی پیدا کنید و با کمترین هزینه ممکن در گوانجو تردد داشته باشید.

 

 

اتوبوس های درون شهری گوانجو

 

اتوبوس های گوانجو نیز کاملا در دسترس هستند و امکان استفاده از آن ها در هر زمانی از شبانه روز وجود دارد. جالب است که بدانید جدای از اتوبوس هایی که در داخل شهر گوانجو تردد می کنند و اتوبوس هایی که به عنوان سرویس فرودگاه کار می کنند، یک سری اتوبوس نیز در گوانجو وجود دارند که مخصوص گشت و گذار در گوانجو هستند و توریستان را به جاذبه های گردشگری مختلف گوانجو می برند.

 

 

تاکسی های گوانجو

 

در گوانجو هم مثل هر شهر دیگری، یک سری تاکسی وجود دارد که استفاده از آن ها بسیار راحت است. اما نکته مهمی که در مورد استفاده از تاکسی های گوانجو وجود دارد و اغلب توریستان از آن بی اطلاعند، این است که کرایه تاکسی های گوانجو برای 2.5 کیلومتر اول، 10 یوان چین و برای هر کیلومتر اضافه 2.6 یوان چین است. از این گذشته، نکته دیگری که در مورد تاکسی های گوانجو وجود دارد، این است که اگر یک تاکسی در گوانجو بیشتر از 35 کیلومتر حرکت کند، 50% مبلغ به کرایه تاکسی اضافه می شود تا وقتی راننده تاکسی به شکل خالی مسیر را بر می گردد، ضرر نکند!

 

 

دوچرخه های گوانجو

 

دوچرخه های زیادی در خیابان های گوانجو تعبیه شده است که برای کرایه هستند. کافی است که برای استفاده از این دوچرخه ها، اپلیکیشن مربوطه را در گوشی تلفن همراهتان دانلود و نصب کنید و بعد از ثبت نام در اپلیکیشن، یک مبلغ (حدود 199 یا 299 یوان چین) را به عنوان ودیعه پرداخت کنید و علاوه بر آن، بابت هر 30 دقیقه استفاده مبلغ 0.5 تا 1 یوان را به اپلیکیشن بپردازید. تفاوت این مبلغ ها به این خاطر است که در گوانجو، شرکت های مختلفی برای اجاره دوچرخه وجود دارد و نوع دوچرخه ها با یکدیگر متفاوت است. نکته ای که در مورد استفاده از دوچرخه های گوانجو برای تردد در گوانجو وجود دارد، این است که متاسفانه خیلی از ما ایرانیان به دلیل نداشتن امکان پرداخت صورتحساب های ارزی به صورت آنلاین، امکان استفاده از این دوچرخه ها را هم در تور گوانجو نداریم. اما به هر حال، اگر این امکان برای شما وجود دارد، می توانید در تور گوانجو از این دوچرخه های کرایه ای استفاده کنید و خودتان شخصا مسیر بین جاذبه های گردشگری گوانجو را پدال بزنید.

 

 

اتوبوس های آبی گوانجو

 

در مجموع 6 اتوبوس در گوانجو وجود دارد که در مسیر رودخانه پل یا همان رودخانه مروارید گوانجو حرکت می کنند و در طول مسیرشان از 4 اسکله مختلف عبور می کنند. طی کردن مسیر رودخانه پرل با این اتوبوس های آبی، حدودا 40 دقیقه زمان می برد و کرایه آن ها هم چیزی حدود 2 یوان چین است. توصیه ما به شما این است که برای یک بار هم که شده در تور گوانجو، سوار این اتوبوس های آبی شوید و یک گردش تفریحی در رودخانه مروارید گوانجو داشته باشید. چراکه این اتوبوس های آبی یکی از محبوب ترین وسایل حمل و نقل عمومی در گوانجو هستند و گشت و گذار با آن ها، یکی از بهترین تفریحات ارزان در گوانجو است.

 

۲۴ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران