۰۲۱۷۴۶۳۴
اشتباهات متداول در سفر به هند

اشتباهات متداول در سفر به هند

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

هند یکی از عجیب ترین، متنوع ترین و جذاب ترین مقاصد گردشگری در کره زمین است! هند از آن کشورهایی است که اکثر توریستان را غرق شگفتی می کنند و بارها و بارها در طول روز، باعث بهت و حیرت توریستان می شوند. دلیلش هم این است که هند با هر جای دیگری در کره زمین متفاوت است و مردمانش رفتارهای عجیب و غریبی از خودشان نشان می دهند که همه اش به خاطر تفاوت فرهنگی مردم هند با دیگر مردم کره زمین است. با این حساب، می توان گفت که سفر به هند مثل یک چالش ماجراجویانه، هیجان انگیز و جذاب است و اصلا به همین دلیل هم هست که توریستان زیادی از گوشه کنار دنیا به هند سفر می کنند تا فرصتی برای تجربه این ماجراجویی داشته باشند. البته این را هم بگوییم که همین تفاوت ها باعث می شود که امکان اشتباه کردن توریستان در طول سفر به هند زیاد شود! به همین دلیل هم ما برایتان مقاله ای آماده کرده ایم که در آن می خواهیم درباره اشتباهات متداول در سفر به هند با شما صحبت کنیم تا اگر شما هم به هند سفر کردید، این اشتباهات را تکرار نکنید.

 

 

عجله داشتن در تور هند

 

در هند به نظر می رسد که همه عجله دارند! اما این بدین معنی نیست که شما هم باید مثل مردم هند عجله داشته باشید! در واقع شما نباید به خودتان اجازه دهید که تحت تاثیر رفتار عجله ای مردمان هند قرار بگیرید و نباید به هیچ عنوان بگذارید که عجله همیشگی آن ها به شما هم استرس دهد! به شما توصیه می کنیم که در  تور هند ، تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا آرامشتان حفظ شود. یک نکته دیگر هم این است که هند کشور بسیار بزرگی است و اینکه شما بخواهید از همه شهرهای آن در طی یک سفر دیدن کنید، یک اشتباه بزرگ است! چراکه در این صورت مدام باید در مسیر باشید و با این کار، فرصت گشت و گذارهایتان در شهرهای هند کم می شود و شما هم به عجله و شتاب همیشگی مردم هند دچار می شوید! به شما توصیه می کنیم که به بازدید از سه شهر دهلی، آگرا و جیپور اکتفا کنید و از بازدید از شهرهای دیگر هند در سفر اول خود به هند، صرف نظر کنید.

 

 

آمادگی نداشتن برای مواجه شدن با شوک های فرهنگی 

 

حتی آن دسته از توریستانی که تا به حال کشورهای مختلفی از دنیا را دیده اند، از سفر به هند شگفت زده می شوند و اقرار می کنند که هند با هر کشور دیگری متفاوت است و حال و هوای کاملا خاص و منحصر به فردی دارد. حقیقت این است که سفر اول به هند، مثل یک چالش واقعی است و به همین دلیل هم هست که می گوییم سفر به هند برای کسانی جالب است که اهل ماجراجویی و کسب تجربه های جدید هستند. یکی از متدوال ترین اشتباهات توریستان در سفر به هند این است که آمادگی ذهنی برای مواجه شدن با شوک های فرهنگی را در هند ندارند و آماده این نیستند که با فرهنگ ها و سنت های جدید و گاه عجیب، مواجه شوند. توصیه ما به شما این است که این اشتباه توریستان دیگر را تکرار نکنید و با آغوشی باز به استقبال مواجه شدن با تفاوت های فرهنگی مردم هند بروید و به این شوک های فرهنگی به چشم تجربه های جدید نگاه کنید و خیلی ساده، از دیدن تفاوت های هند با دیگر کشورهای جهان لذت ببرید.

 

 

نداشتن اطلاعات درباره جاذبه های گردشگری هند

 

اکثر توریستانی که به هند سفر می کنند، فقط تاج محل و چند بنای دیدنی دیگر را در هند می شناسند و به همین دلیل هم در هند سردرگم می شوند. در واقع وقتی پایشان به هند می رسد، با لیست بلندبالایی از جاذبه های گردشگری هند مواجه می شوند و تصمیم گیری در مورد اینکه کدام اماکن دیدنی هند را برای بازدید انتخاب کنند، برایشان سخت می شود. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتما قبل از سفر به هند، در مورد جاذبه های گردشگری هند تحقیق کنید و لیست شخصی خودتان را از اماکن دیدنی هند تهیه کنید تا بعدا بتوانید در تور هند، یک به یک از جاذبه های توریستی لیست خودتان دیدن کنید و بدین شکل آرامش خودتان را در سفر به هند تضمین کنید. توصیه ما به شما این است که علایق خود را در تهیه این لیست لحاظ کنید و حتما بازدید از جاذبه های گردشگری مشهور هند مثل تاج محل را در لیستتان بگنجانید.

 

 

اعتماد کردن زودهنگام به مردم 

 

متاسفانه باید بگوییم که در هند هم مثل هر کشور دیگری در دنیا، کلاهبرداری از توریستان مساله رایجی است. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که در سفر به هند و همچنین در سفر به هر کشور دیگری، جوانب احتیاط را رعایت کنید و مدام حواستان به این مساله باشد که کسی سرتان را کلاه نگذارد. توصیه ما به شما این است که در کشورهای خارجی، علی الخصوص در مناطق توریستی، حواستان به این مساله باشد که به چه کسی اعتماد می کنید تا یک وقت خدای نکرده به دردسر نیفتید. البته ذکر این نکته هم الزامی است که خیلی از مردم هند مهربان و خونگرم هستند و واقعا قصد کمک و همیاری را با توریستان دارند. اما به هر حال احتیاط شرط عقل است و بهتر است که در سفر به هند، مدام مواظب این مساله باشید که اسیر کلاهبرداری های ریز و درشت نشوید.

 

۲۴ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران