۰۲۱۷۴۶۳۴
تقویم جامع فستیوال های پکن

تقویم جامع فستیوال های پکن

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

تقویم جامع فستیوال های پکن

 

پکن پایتخت کشور چین است و مرکز فرهنگی این کشور نیز به حساب می آید. این بدین معنی است که در پکن فستیوال ها و جشنواره های مختلفی در طول سال برگزار می شود که موضوعات مختلفی هم دارند. با ما در  زیما سفر  همراه باشید تا شما را با یک به یک فستیوال های پکن آشنا کنیم تا شما هم بتوانید فستیوال مورد علاقه تان را در پکن پیدا کنید و بهترین زمان بندی را برای سفر به پکن انتخاب کنید.

 

 

سال نو چینی در پکن

 

سال نو چینی که با نام فستیوال بهاری چین نیز شناخته می شود، بزرگترین جشنواره چین است. این فستیوال در روز اول تقویم قمری برگزار می شود و به همین دلیل تاریخ مشخصی در تقویم میلادی یا شمسی ندارد. اما معمولا تاریخ برگزاری این جشنواره در بازه زمانی 21 ژانویه تا 20 فوریه (1 بهمن تا 1 اسفند) قرار می گیرد. مثلا امسال قرار است که سال نو چینی 2020 در تاریخ 5 بهمن 1398 برگزار شود، اما ممکن است که تاریخ سال بعد آن متفاوت باشد. با این حساب، می توان گفت که بهترین زمان برای سفر به پکن برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم چین، همین بازه زمانی است.

 

 

کریسمس در پکن

 

زمان کریسمس از این جهت برای سفر به پکن مناسب است که در این روز، در پکن و علی الخصوص در هتل های بزرگ، مدارس بین المللی، فروشگاه های غربی و همین طور رستوران های آن، جشن جالبی برپا می شود. اگر شما هم زمان کریسمس را برای سفر به پکن انتخاب کنید، می توانید از این مسئله مطمئن باشید که برنامه های تفریحی جالبی در پکن منتظر شما خواهد بود.

 

 

جشن میانه پاییز در پکن

 

جشنواره میانه پاییز که اصولا در ماه سپتامبر (حدودا اواخر شهریور یا اوایل مهر) برگزار می شود، یک فستیوال جالب است که در طول آن مراسم سنتی جالبی هم در شهرهای مختلف چین علی الخصوص پکن برگزار می شود. مردم چین معتقدند که در شب این جشن، تمامی مخلوقات دنیا از جمله گیاهان کامل می شوند و به همین دلیل هم هست که این روز را جشن می گیرند! به شما توصیه می کنیم که اگر در زمان برگزاری این جشن به پکن سفر کردید، به روی پل مارکوپولو پکن بروید تا هم بتوانید آسمان را در شب جشن نیمه پاییز تماشا کنید و آتش بازی جالب پکن را در این شب ببنیید و هم اینکه بتوانید همراه با دیگر توریستان و اهالی پکن، در این جشنواره جذاب پاییزی شرکت کنید.

 

 

جشنواره قایق اژدها در پکن

 

معمولا جشنواره قایق اژدها در ماه ژوئن (اواسط خرداد تا اواسط تیر) برگزار می شود. در طی این فستیوال، یک مسابقه قایقرانی با قایق های اژدهایی برگزار می شود. نکته جالبی که درباره مسابقات قایقرانی دراگون وجود دارد، این است که امروزه این مسابقات در جهان مشهور شده اند و از آن ها به عنوان یک رویداد ورزشی بین المللی یاد می شود. گذشته از این مسابقات، مردم پکن در این روز یک سری شیرینی های خاص نیز درست می کنند و با همدیگر این روز فرخنده را جشن می گیرند!

 

 

فستیوال برگ های سرخ پکن

 

فستیوال برگ های سرخ پکن، نام جشنواره ای است که در فراگرانت هیل که یک پارک عمومی در نزدیکی پکن است، جشن گرفته می شود. این جشنواره در بخش های مختلف این پارک بزرگ در روزهای مختلف برگزار می شود و دلیلش هم این است که برگ های درختان هر کدام از بخش های این پارک، در یک زمان خاص شروع به قرمز شدن می کنند. این فستیوال در اواخر ماه اکتبر و اوایل ماه نوامبر (ماه آبان) برگزار می شود. در این زمان از سال، مردم از سراسر پکن و دیگر شهرهای چین راهی این پارک بزرگ و وسیع در حومه می شوند تا بتوانند کنار هم فستیوال برگ های سرخ پکن را جشن بگیرند. به خاطر همین هم در زمان برگزاری جشنواره برگ های سرخ پکن، این پارک بسیار شلوغ می شود و در آن جشن و پایکوبی جالبی به پا می شود که مطمئنا دیدن آن برای شما هم جذاب خواهد بود.

 

 

ماراتن دیوار بزرگ چین

 

هر ساله در ماه می (حوالی اردیبهشت) یک ماراتن جذاب در پکن برگزار می شود و در طی آن دوندگان روی دیوار بزرگ چین می دوند و از 3،700 پله بالا می روند. لازم به ذکر است که این ماراتن یک ماراتن سخت است و اصولا هر کسی از پس آن بر نمی آید. اما به هر حال اگر شما بتوانید زحمت آن را به جان بخرید، مطمئنا تجربه ای نصیبتان می شود که تا عمر دارید، آن را فراموش نخواهید کرد! لازم به ذکر است که امسال، ماراتن دیوار بزرگ چین در تاریخ 1 می 2020 (11 اردیبهشت 1399) برگزار می شود.

 

 

نمایشگاه گل های داوودی پکن

 

هر سال در فصل پاییز، پکن مملوء از گل های داوودی می شود. شما با سفر به پکن در فصل پاییز می توانید این گل ها را در سراسر پارک های پکن ببینید و حتی چند شاخه از آن ها را برای خودتان بخرید. یکی از جالب ترین پارک های پکن که همیشه نمایشگاه گل های داوودی جالبی در آن برپا می شود، پارک بی های پکن است. با این حساب، اگر شما هم عاشق گل های داوودی هستید و فکر می کنید که شرکت در این نمایشگاه برایتان جالب است، می توانید در حوالی فصل پاییز به پکن سفر کنید.

 

 

جشنواره هنری 798 پکن

 

منطقه هنری 798 پکن، مرکز هنری پکن به حساب می آید و بیشترین تعداد از گالری های هنری پکن در آن واقع شده اند. این منطقه به خودی خود در هر زمانی از سال دیدنی است. اما مسلما بازدید از آن در زمان برگزاری فستیوال هنری 798 پکن از همیشه جالب تر است. این جشنواره ای که از آن صحبت می کنیم، هر ساله در تاریخی در بازه زمانی ماه سپتامبر (اواسط شهریور تا اواسط مهر) برگزار می شود و اصولا کسانی که اهل هنر و هنرشناسی هستند، شیفته آن می شوند.

 

 

هفته طلایی پکن

 

هفته طلایی پکن، مهمترین هفته گردشگری در  تور چین  است و دومین جشن طولانی پکن به حساب می آید. این جشنواره معمولا در تاریخ 1 تا 7 اکتبر (10 تا 16 مهر) برگزار می شود و در طول این روزها، پکن از همیشه شلوغ تر می شود و مردم چین و همین طور توریستان دیگر از کشورهای مختلف دنیا راهی چین می شوند. در طول این هفته، انواع و اقسام جشن های ملی چین برگزار می شود و نمایشگاه ها و برنامه های تفریحی جالبی در پکن اجرا می شود.

 

 

فستیوال بین المللی دو پکن

 

فستیوال بین المللی دو یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی پکن است که حدودا 60 سال قدمت دارد و افراد زیادی در آن شرکت می کنند. این فستیوال در سال 2014، 18000 شرکت کننده داشته است و همین آمار و ارقام ساده نشان می دهد که این فستیوال تا چه اندازه در پکن محبوب است. با این حساب، اگر شما هم دوست دارید که در یک مسابقه بین المللی جذاب شرکت کنید، می توانید در ماه آوریل (حدودا اواخر ماه فروردین) راهی پکن شوید و در این جشنواره مهیج شرکت کنید.

 

۳۰ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران