۰۲۱۷۴۶۳۴
قوانین تایلند که در تور تایلند باید بدانید

قوانین تایلند که در تور تایلند باید بدانید

تایلند یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری دنیاست و هر کسی می تواند بهترین روزهای زندگیش را در تایلند تجربه کند، البته به شرطی که حواسش به یک سری قوانین تایلند باشد و بیخود و بی جهت خودش را به دردسر نیندازد! ما در ادامه می خواهیم قوانین تایلند که در هنگام سفر باید دانست را به شما معرفی کنیم تا با اطلاع از آن ها خیالتان راحت باشد که در تور تایلند با مشکل جدی مواجه نمی شوید! اول از همه با قوانین عجیب تر تایلند شروع می کنیم و بعد قوانین جدی تر تایلند را به شما معرفی می کنیم. پس با ما همراه باشید!

 

پا گذاشتن روی اسکناس تایلندی یک جرم است

 

جالب است بدانید که پا گذاشتن روی اسکناس تایلندی یک جرم است. البته این مورد آنقدرها هم عجیب نیست، اما به هر حال باید این را به شما می گفتیم تا یک وقت خدای نکرده با همین کار ساده در تور تایلند با مشکل مواجه نشوید.

 

 

پرت کردن آدامس در پیاده رو غیر قانونی است

 

می دانیم که شما به عنوان یک توریست متشخص هیچ وقت این کار را انجام نمی دهید. اما به هر حال به خاطر اینکه جریمه پرت کردن آدامس در پیاده رو بیش از حد زیاد است، فکر کردیم که شاید بد نباشد که این قانون تایلندی را هم به شما معرفی کنیم. چراکه اگر کسی در تایلند آدامس استفاده شده خودش را در پیاده رو به روی زمین بیندازد، نزدیک به 400 یورو جریمه می شود و عملا بودجه ای که برای سفر به تایلند داشته است، تحت شعاع قرار می گیرد.

 

 

رانندگی بدون تیشرت در تایلند ممنوع است

 

به شما توصیه می کنیم که اگر یک وقت در تور تایلند برای خودتان یک ماشین اجاره کردید، حواستان به رعایت این نکته باشد! توصیه ما به شما این است که هرچقدر هم در تایلند گرمتان شد، پشت فرمان تیشرت را از تنتان خارج نکنید تا مجبور به پرداخت جریمه های سنگین راهنمایی و رانندگی در تایلند نشوید!

 

 

صحبت کردن درباره خانواده سلطنتی در تایلند ممنوع است

 

اگر کسی در تایلند نظر منفی به شاه یا دیگر اعضای خانواده سلطنتی داشته باشد، بین 3 تا 15 سال به زندان می افتد. با این حساب، به شما توصیه می کنیم که در تور تایلند به هیچ عنوان هیچ صحبتی درباره خاندان سلطنتی نکنید و خیلی ساده برای خودتان خوش بگذرانید و خودتان را درگیر مسائل حاشیه ای نکنید.

 

 

همراه نداشتن پاسپورت در تایلند جرم است

 

اکثر توریستان ترجیح می دهند که مدارک مهمی مثل پاسپورت را در گاوصندوق هتل بگذارند تا یک وقت مدارکشان را گم نکنند. اما باید به شما بگوییم که این راه حل در سفر به تایلند کارساز نیست. چراکه در تایلند، پلیس می تواند هر لحظه از شما درخواست مدارک شناسایی و پاسپورت کند و شما موظف هستید که در همان لحظه، پاسپورتتان را به پلیس ارائه کنید و اگر آن را همراه خودتان نداشته باشید، با کمی دردسر مواجه می شوید.

 

 

خارج کردن یک سری اقلام از کشور تایلند بدون داشتن مجوز ممکن نیست

 

به هر حال هر کشوری چنین مقرراتی را برای خودش تعیین کرده است و اصولا در هر کشوری، خارج کردن یک سری اقلام خاص ممنوع است. اما مساله ای که باعث عجیب شدن این قانون در تایلند می شود، این است که ماهیت اجناس ممنوعه در تایلند کمی متفاوت با دیگر کشورها است. مثلا کسی در تایلند حق ندارد که تصاویر بودا را بدون داشتن مجوز از کشور تایلند خارج کند! از این گذشته کسی حق ندارد که بدون داشتن مجوز، تصاویر هنری مذهبی و البته عتیقه جات را از کشور تایلند خارج کند.

 

 

شرایط ظاهری پاسپورت برای ورود به کشور تایلند مهم است

 

یکی دیگر از قوانین تایلند که در هنگام سفر باید دانست، این است که شما برای ورود به کشور تایلند نیاز به یک پاسپورت سالم و مرتب با حداقل 6 ماه اعتبار نیاز دارید. البته مشخص است که برای ورود به هر کشوری باید پاسپورت معتبر داشت و این مساله فقط مختص به سفر به تایلند نیست. اما یک نکته دیگری که درباره سفر به تایلند مهم است، اما ممکن است در کشورهای دیگر خیلی ضروری نباشد؛ این است که شما برای سفر به تایلند باید یک پاسپورت کاملا سالم و بدون آسیب دیدگی داشته باشید. این را به خاطر داشته باشید که اگر صفحه ای از پاسپورت شما کنده شده باشد و یا آسیب دیگری به صفحات پاسپورتتان وارد شده باشد، ممکن است که به شما اجازه ورود به کشور تایلند داده نشود و به کل برنامه هایتان برای سفر به تایلند با مشکل مواجه شوند.

 

۰۲ بهمن ۱۳۹۸