۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان برای تور مالدیو

بهترین زمان برای تور مالدیو

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بهترین زمان برای تور مالدیو

 

مالدیو کشوری زیباست که همه از آن با عنوان "سرزمین بهشتی" یاد می کنند! کشوری که بیش از 1000 جزیره دارد و در میان آب های اقیانوس هند قرار گرفته است. جزیره ای که پر از درخت نارگیل است و همیشه خورشید در آن می تابد! کشوری که پر از جزیره های توریستی و اقامتگاه های لوکس است و حال و هوایش کاملا عاشقانه و سرشار از آرامش است! با همه این اوصاف، می توان گفت که مالدیو کشوری است که دیدن آن رویای خیلی از جوانان، زوج های جوان و عاشق، توریستان ماجراجو و همین طور خانواده هایی است که به دنبال کسب آرامش و البته اندکی هیجان هستند. اکثر این توریستانی که به آن ها اشاره کردیم، وقتی تصمیمشان را برای سفر به مالدیو قطعی می کنند، با یک سوال بزرگ در ذهنشان مواجه می شوند که آن سوال هم این است که " بهترین زمان برای تور مالدیو  چه زمانی است؟" این سوال یکی از رایج ترین سوالات درباره سفر به مالدیو است و به همین دلیل هم هست که ما تصمیم گرفتیم مقاله ای در این زمینه تدوین کنیم تا به شما دقیقا بگوییم که چه زمانی بهترین زمان سفر به مالدیو است.

 

 

 

درباره سفر به مالدیو در زمان های مختلف سال

 

اول از همه این را بگوییم که انتخاب زمان مناسب برای تور مالدیو اهمیت بسیار زیادی دارد. بدین دلیل که شما با شرکت در  تور مالدیو  در زمان های مختلف سال می توانید انتظارات مختلفی از سفر به مالدیو داشته باشید. در واقع یک سری از زمان های سال از این جهت برای سفر به مالدیو مناسب هستند که مالدیو در طول آن ماه ها بهترین آب و هوای ممکن را دارد. از طرفی، یک سری از ماه های سال نیز از این جهت قابل توجه هستند که سفر به مالدیو در آن ماه ها ارزان تر است! از این ها گذشته، هر ماهی در مالدیو برای تجربه یک تفریح خاص مناسب است و اصولا توریستانی که اهل تجربه تفریحات مهیجی مثل موج سواری یا غواصی هستند، به دنبال پیدا کردن بهترین ماه ها برای تجربه این تفریحات در تور مالدیو هستند.

 در واقع شما باید اول از همه با خودتان روراست باشید و ببینید که دقیقا منظورتان از بهترین زمان سفر به مالدیو چیست تا بتوانید انتخاب بهتری برای سفر به مالدیو داشته باشید. البته منظورتان هر کدام از این سه مورد که باشد، این مطلب به شما کمک می کند که بتوانید بهترین زمان برای تور مالدیو را برای خودتان مشخص کنید.

 

 

 

درباره آب و هوای مالدیو

 

مالدیو در نزدیکی خط استوا واقع شده است و به همین دلیل هم تقریبا در سراسر سال دمای ثابتی دارد. میانگین دمای مالدیو در سراسر سال بین 23 تا 31 درجه سانتیگراد است. البته این را هم بگوییم که آب و هوای بخش های شمالی مالدیو با بخش های جنوبی آن کمی متفاوت است. در کل می توان گفت که جزایر مالدیو دو فصل را در طول سال تجربه می کنند که یکی از آن ها زمستان خشک و دیگری تابستان مرطوب است. فصل اول از ماه نوامبر شروع می شود و تا ماه آوریل ادامه پیدا می کند. (اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت). فصل دوم هم از ماه می شروع می شود و تا ماه اکتبر ادامه پیدا می کند. (اواسط اردیبهشت تا اواسط آبان) فصل خشک و زمستانی فصلی است که در آن آسمان مالدیو آفتابی می شود و باران به صورت کوتاه مدت در آن می بارد. از آن طرف، در فصل تابستان مرطوب، باران ها شدت پیدا می کنند، دریا مواج می شود و بادها نیز شدت پیدا می کنند. نکته مهمی که درباره این فصل مالدیو وجود دارد، این است که جزایر جنوبی مالدیو به نسبت جزایر شمالی مالدیو، باران های شدیدتری را تجربه می کنند. یک نکته مهم دیگر درباره سفر به مالدیو این است که در کل آب و هوای مالدیو ممکن است خیلی زود تغییر پیدا کند و شما در یک لحظه آسمان صاف و آفتابی را در مالدیو ببینید و لحظه بعدی آسمان را پر از ابرهای خاکستری مشاهده کنید و بارش باران نیز در مالدیو غیر قابل پیشبینی است.

در واقع نکته اینجاست که آب و هوای مالدیو کاملا غیر قابل پیشبینی است و نهایتا می توان آب و هوای سه روز آینده را در مالدیو پیشبینی کرد.

 

 

 

بهترین زمان برای تور مالدیو

 

حالا که درباره آب و هوای مالدیو با شما صحبت کردیم و شرایط آن را به شما توضیح دادیم، می توانیم درباره بهترین زمان برای تور مالدیو بحث کنیم.

اگر شما می خواهید زمانی را برای سفر به مالدیو انتخاب کنید که آب و هوای مالدیو در بهترین حالت خودش قرار داشته باشد، به شما توصیه می کنیم که در بین ماه های ژانویه تا آوریل (اواسط دی تا اواسط اردیبهشت) به مالدیو سفر کنید. چراکه بارش باران در این ماه های سال در مالدیو از همیشه کمتر می شود و به همین دلیل هم هست که اغلب از این ماه ها به عنوان بهترین زمان برای تور مالدیو یاد می کنند.

از طرفی ماه های می تا نوامبر (اواسط اردیبهشت تا اواسط آذر) نیز از این جهت به عنوان بهترین زمان برای تور مالدیو شناخته می شوند که در طول این ماه ها، قیمت بلیط هواپیمای مالدیو ارزان تر می شود و هتل های مالدیو نیز نرخ بهتری دارند.

از این دو مورد کلی که بگذریم، می بینیم که بعضی از توریستان برای یک هدف خاص به مالدیو سفر می کنند و به دنبال جواب این مساله هستند که هر کدام از ماه های مالدیو برای چه تفریحی مناسب هستند. باید به این دسته از توریستان بگوییم که:

بهترین زمان تور مالدیو برای تجربه موج سواری، ماه های مارس تا اکتبر (اواسط فروردین تا اواسط آبان) است.

بهترین زمان تور مالدیو برای تجربه غواصی، ماه های دسامبر تا مارس (اواسط آذر تا اواسط فروردین) است.

بهترین زمان سفر به مالدیو برای شنا با کوسه ها و نهنگ های مالدیو، ماه می (اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد) است.

در پایان، ذکر این دو نکته هم الزامی است که شلوغ ترین ماه های سال در مالدیو، ماه های دسامبر تا مارس (اواسط آذر تا اواسط فروردین) هستند و ماه های نوامبر تا آوریل (اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت) نیز پرطرفدارترین ماه ها برای سفر ماه عسل به مالدیو هستند.

 

 

 

 

۰۳ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران