۰۲۱۷۴۶۳۴
درباره آنتالیا - قسمت سوم

درباره آنتالیا - قسمت سوم

درباره تور آنتالیا ، تاریخ آنتالیا ، فرهنگ مردم آنتالیا و...

آشنایی با زبان مردم آنتالیا، تاریخ جالی این شهر که بخشی از آن درگیری با یونان باستان بوده ، فرهنگ مردم آنتالیا، آب و هوای این شهر از مباحث مورد بحث در سری آخر مقاله درباره آنتالیا می باشد.

همراه زیما سفر پارس به اطلاعات خود از آنتالیا اضافه نمایید و از  تور آنتالیا  بیشترین بهره را ببرید.

تور آنتالیا ، زیما سفر

زبان  آنتالیا

ترکی زبان رسمی آنتالیا است. با این حال، تعداد قابل توجهی از جمعیت به زبان آلمانی نیز صحبت می کنند. به طور کلی راهنماها و همچنین کارمندان در اکثر هتل ها و رستوران ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند که قابل درک است. در برخی از رستوران ها، شما همچنین ممکن است کارت های منو را به زبان انگلیسی ببینید.

تاریخ آنتالیا

نام آنتالیا به معنای خانه اتالوس» است و تاریخ این شهر را زمانی که توسط Attalos دوم کشف شد را یادآوری می کند. کشف های باستان شناسی نشان می دهد که این منطقه حدود چهل هزار سال پیش اشغال شده است. از 2000 پیش از میلاد، منطقه توسط چند شهرستان مانند پام فیلیا، هیتی، لیکیا، ایران و کیلیکیه، الکساندر بزرگ و جانشینان آن Selevkos، Antigonos، Ptolemais و پادشاه پرگامون کنترل می شد. پس از فروپاشی پادشاهی پرگامون در سال 133 قبل از میلاد، شهر بدون حاکم باقی ماند و به چنگال دزدان دریایی افتاد. با این حال، در سال 77 قبل از میلاد، توسط فرمانده Servilius Isauricus به امپراتوری روم متصل شد. این شهر بعدا در سال 67 قبل از میلاد به عنوان پایگاه نیروی دریایی پمپیوس مورد استفاده قرار گرفت. در طول امپراتوری بیزانس، شهر تحت سلطه ترک ها در رفاه بود. در دوران باستان، این شهرستان و مناطق اطراف آن، Pamphilia نامیده می شدند که به معنی" بسیار سازنده " است در حالی که بخش های غربی شهرستان "لیکیا" نامیده می شد. بازدید از بندر به شما فرصتی برای دیدن خرابه های بندر قدیمی می دهد. دروازه هادیان یکی دیگر از بناهای تاریخی شهر است و همچنین یک نقطه توریستی مهم در آنتالیا می باشد.

تاریخ آنتالیا ، زیما سفر

فرهنگ آنتالیا

شهر آنتالیا شاهد تعداد زیادی از جشنواره ها و مراسم سالانه است. جشنواره فیلم آنتالیا نیز با نام آنتالیا برگزار می شود. جشنواره فیلم پرتقال طلایی هر ساله در ماه های نوامبر و دسامبر برگزار می شود. جشنواره آنتالیا که یک جشن 18 روزه است، بین 12 تا 29 سپتامبر برگزار می شود. یک بار در آنتالیا، şiş köfte را امتحان کنید، که کوفته های گوشت پخته شده بر روی یک چوب است. Piyaz غذایی است که با سیر، گردو، لوبیا پخته شده و tahini پخته می شود. یک غذای تهیه شده از دانه های لوپین آب پز، به نام tirmis، که به طور گسترده ای توسط مردم محلی مصرف می شود.

آب و هوای آنتالیا

آنتالیا یک آب و هوای گرم مدیترانه ای دارد که با تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل و مرطوب شناخته می شود. حضور کوه های توروس آن را از بادهای سرد و خفیف شمالی محافظت می کند. تقریبا سیصد روز از سال آفتابی است و آنتالیا حدود 3 هزار ساعت نور خورشید در هر سال دریافت می کند. این منطقه به طور میانگین 1057.4 میلی متر بارش را به صورت سالانه دریافت می کند. ماه های تابستان از ژوئن تا سپتامبر شاهد میانگین دمای 25 درجه سانتیگراد می باشد. دما در ماه های زمستان ماه ژانویه و فوریه حدود 10 درجه سانتی گراد است.

آب و هوای آنتالیا ، زیما سفر

نقشه آنتالیا

آنتالیا در نزدیکی بخش جنوبی ترکیه واقع شده است و در سواحل مدیترانه در خلیج آنتالیا قرار دارد و به عنوان یک مقصد توریستی مهم کشور به حساب می آید. این منطقه در بخش جنوبی شبه جزیره آناتولی واقع شده است. این شهر پایتخت استان با همان نام است. محدوده کوه تاروس، شهر را محاصره کرده است، بنابراین، آن را از بادهای شمالی قوی محافظت می کند. این منطقه با استانهای اسپارتا، کنیا و بوردور در شمال، موغلا در غرب و استانهای مرسین و کرامان در شرق هم مرز است.

با تشکر از همراهی شما عزیزان در مطالعه این مقاله.

زیما سفر پارس ، ارائه کننده  تور آنتالیا  ،  تور لحظه آخری آنتالیا  و  تور ارزان آنتالیا  می باشد.

نقشه آنتالیا ، زیما سفر

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷