۰۲۱۷۴۶۳۴
قیمت و مدارک ویزای تایلند

قیمت و مدارک ویزای تایلند

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

شما برای سفر به تور تایلند و گشت و گذار در شهرهای مختلف تایلند، نیاز به اخذ ویزای تایلند دارید. ویزایی که دریافت آن کار چندان سختی نیست، اما به هر حال مراحل خاص خودش را دارد و اگر این مراحل را به درستی رعایت نکنید، ممکن است که موفق به اخذ ویزا تایلند نشوید. در ادامه زیر و بم مراحل اخذ ویزای تایلند را برای شما روشن میکنیم و درباره  قیمت و مدارک ویزای تایلند به شما توضیح می دهیم. در کوتاه ترین زمان ممکن برای اخذ ویزا میتوانید به آژانس هواپیمایی زیما حساب کنید.

 

 

انواع ویزای تایلند

 

ویزای تایلند در چند نوع ویزای توریستی تایلند، ویزای تجاری تایلند، ویزای تحصیلی تایلند، ویزای ترانزیت تایلند، ویزای پزشکی تایلند، ویزای نمایشگاهی تایلند و ویزای مهاجرتی تایلند صادر می شود. در میان همه این ویزاها، ویزای توریستی تایلند از بقیه محبوب تر است. از این گذشته ویزای تایلند از نظر تعداد دفعات مجاز برای ورود به خاک تایلند نیز به دو نوع ویزای تایلند سینگل و ویزای تایلند مولتی تبدیل می شود. در واقع شما با ویزای تایلند سینگل می توانید در مدت اعتبار ویزای تایلند به مدت یک بار وارد خاک تایلند شوید و اگر از آن خارج شوید، دیگر ویزای تایلند شما اعتبار ندارد. اما ویزای تایلند مولتی به گونه ای است که شما تا زمانی که ویزایتان اعتبار دارد، می توانید به دفعات از تایلند خارج شوید و دوباره با در دست داشتن همان ویزای تایلند دوباره وارد خاک تایلند شوید.

 

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تایلند (توریستی)

 

اصل پاسپورت با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار

دو قطعه عکس 4*3 رنگی و تمام رخ

فتوکپی از شناسنامه

فتوکپی از کارت ملی

فتوکپی از پاسپورت

فتوکپی از بلیط هواپیما رفت و برگشت

تاییدیه رزرو هتل در تایلند

گردش حساب بانکی

فرم تکمیل شده ویزا

وجه نقدی مخصوص دریافت ویزای تایلند

 

مدت زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای تایلند

 

شما برای اخذ ویزای تایلند به حداقل 4 روز کاری نیاز دارید. به شما توصیه می کنیم که اگر قصد سفر به تایلند را دارید، هر چه زودتر برای اخذ ویزای تایلند اقدام کنید و اصلا کار خود را به یک یا دور روز آخر موکول نکنید. لازم به ذکر است که روزهای جمعه و شنبه جزء روزهای کاری سفارت تایلند محسوب نمی شوند و علاوه بر این، شما باید تعطیلات رسمی سفارت تایلند را نیز مد نظر خود داشته باشید. از این گذشته شما برای تحویل مدارک به سفارت تایلند فقط می توانید در بین ساعات 8:30 صبح تا 11:30 صبح به اداره سفارت تایلند مراجعه کنید.

 

شرایط تمدید ویزای تایلند

 

اگر شما به تایلند سفر کردید و خواستید زمان بیشتری را نسبت به مدت زمان اعتبار ویزای تایلندتان در تایلند بمانید، باید به اداره مهاجرت تایلند مراجعه کنید و نسبت به تمدید و یا تعویض نوع ویزای تایلند خود اقدام کنید. یادتان باشد که شما اجازه بیشتر ماندن در تایلند را بدون داشتن مجوز ندارید و حتما باید ویزای تایلند خود را دوباره تمدید کنید تا مجرم تلقی نشوید!

 

 

هزینه اخذ ویزای تایلند

 

شما برای دریافت ویزای تایلند باید 35 یورو را به صورت نقدی به سفارت تایلند تحویل دهید. در واقع باید گفت که قیمت ویزای توریستی تایلند 35 یورو است و شما بدون پرداخت این وجه نمی توانید نسبت به اخذ ویزای تایلند اقدام کنید. البته اگر شما بخواهید نسبت به اخذ ویزای تجاری تایلند و یا دیگر انواع ویزای تایلند اقدام کنید، باید هزینه های بیشتری برای اخذ ویزای تایلند بپردازید.

 

نحوه درخواست ویزا تایلند

 

شما برای اخذ ویزای تایلند می توانید خودتان شخصا به سفارت تایلند در تهران مراجعه کنید و یا اینکه برای سهولت در کار، مراحل اخذ ویزای تایلند را به آژانس مسافرتی زیما سفر بسپارید.

 

آدرس سفارت تایلند در تهران

 

سفارت تایلند در تهران در حوالی میدان بهارستان واقع شده است و آدرس کامل آن به شرح ذیل است:

تهران، میدان بهارستان، خیابان ابن سینا، رو به روی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک 4، سفارت تایلند

۰۶ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران