۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان سفر به هند

بهترین زمان سفر به هند

هند کشوری متنوع و جذابی ست که هم شهرهای ساحلی زیبایی دارد و هم شهرهای تاریخی جالبی را در خود جای داده است. اصولا توریستانی که از ایران راهی هند می شوند، با  تورهای مثلث طلایی  یا همان تورهای دهلی آگرا جیپور و یا تور گوا راهی هند می شوند. در واقع این دو تور از محبوب ترین تورهای هند هستند و هر کدامشان طرفداران خاص خودشان را دارند. تورهای دهلی آگرا جیپور، تورهایی هستند که شما با شرکت در آن ها می توانید از سه تا از زیباترین شهرهای هند که درست مثل سه راس مثلث در نقشه هند دیده می شوند، بازدید کنید. این سه شهر مشهورترین و بهترین جاذبه های گردشگری هند را در خود جای داده اند و هر کسی با بازدید از آن ها می توان سه وجه مختلف هند را به چشم خودش ببیند و به یک دید جامع و جالب درباره هند و مردم هند برسد. از طرفی تور گوا هم به این دلیل تور جذابی است که این شهر جزء شهرهای ساحلی هند به حساب می آید و از نظر اماکن تفریحی و همین طور طبیعت و سواحل، حرف های زیادی برای گفتن دارد. در این میان، تنها سوالی که می ماند، این است که  بهترین زمان سفر به هند  چه زمانی است؟ در واقع سوالی که ما می خواهیم در این مقاله به آن پاسخ دهیم، این است که چه زمانی از سال بهترین زمان سفر به هند است و در چه زمانی می توان بیشترین استفاده را از تور هند برد؟

 

 

 

درباره فصل های مختلف هند

 

اگر بخواهیم آب و هوای هند را خیلی عامیانه به شما توضیح دهیم، باید بگوییم که هند کلا سه فصل دارد! این سه فصل، فصل های تابستان، زمستان و موسم بارندگی هستند. در واقع سردترین و خشک ترین ماه های سال در هند، ماه های اکتبر تا فوریه (اواسط مهر تا اواسط اسفند) هستند که با عنوان ماه های زمستانی هند شناخته می شوند. در طول این ماه ها هوا خنک می شود و بارش باران نیز کم می شود. لازم به ذکر است که نواحی جنوبی هند مثل گوا در مقایسه با نواحی شمالی هند گرم تر هستند و اصولا در این ماه ها، آب و هوای گوا برای تفریحات ساحلی مناسب است. بعد از اینکه زمستان تمام می شود، فصل تابستان شروع می شود که آب و هوای کاملا گرم و خشکی دارد. فصل تابستان در هند از ماه مارس (اواسط اسفند) شروع می شود و تا ماه می (اواسط ماه خرداد) ادامه پیدا می کند. در طول این ماه ها، نواحی مرکزی و جنوبی هند به معنای واقعی کلمه گرم می شود و به همین دلیل هم هست که اصولا این ماه ها برای سفر به نواحی شمالی هند و علی الخصوص ارتفاعات هند مثل هیمالیا مناسب است. بعد از تابستان هم ماه موسم بارندگی شروع می شود. این فصل و بارندگی های زیادش کم کم از ماه می (اواسط ماه خرداد) شروع می شود و معمولا شروع بارندگی ها هم از سواحل جنوب غربی هند شروع می شود و کم کم به دیگر نواحی هند هم میرسد. در طول این ماه ها، آب و هوای هند خیلی مرطوب می شود و بارش های گاه و بیگاه در آن اتفاق می افتد. خوبی سفر به هند در چنین ماه هایی این است که در طول این فصل از سال، طبیعت هند از همیشه سرسبزتر می شود و البته هزینه های سفر به هند نیز کاهش پیدا می کند.

 

 

 

بهترین زمان سفر به هند

 

حالا که با فصل های مختلف هند و آب و هوای هند در سراسر سال آشنا شدید، می توانیم درباره بهترین زمان سفر به هند با تور ارزان هند با شما صحبت کنیم. اصولا با جمع بندی همه اطلاعاتی که در این مقاله به شما گفته شد، می توانیم به این نتیجه برسیم که ماه های نوامبر و دسامبر (اواسط آبان تا اواسط دی) بهترین زمان سفر به هند هستند. چراکه در این ماه ها هم بارش باران کم می شود و هم دمای هوای هند به قدری خنک است که شما به راحتی و بدون دردسر می توانید در هند گشت و گذار کنید و از جاذبه های گردشگری هند دیدن کنید و هم به قدری گرم است که شما می توانید به راحتی از تفریحات ساحلی هند در شهری مثل گوا بهره ببرید و به راحتی در سواحل هند ریلکس کنید. لازم به ذکر است که در ماه دسامبر (اواسط آذر تا اواسط دی) جمعیت توریستان هند شروع به افزایش می کند و به همین دلیل کم کم هزینه های سفر به هند بیشتر می شود و شلوغی شهرهای هند نیز به اوج می رسد. با این حساب، به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید از آب و هوای مطبوع تور هند بهره ببرید و در عین حال، دوست ندارید که با شلوغی هند مواجه شوید، ماه نوامبر (اواسط آبان تا اواسط آذر) را برای سفر به هند انتخاب کنید.

 

 

۰۶ بهمن ۱۳۹۸