۰۲۱۷۴۶۳۴
دیدنی های گردشگری سنت پترزبورگ

دیدنی های گردشگری سنت پترزبورگ

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

دیدنی های گردشگری سنت پترزبورگ

 

اگر شما هم می خواهید که به  روسیه و شهر زیبای سنت پترزبورگ سفر کنید و دوست دارید که بدانید مهمترین و جذاب ترین دیدنی های گردشگری سنت پترزبورگ کدام ها هستند، به شما توصیه می کنیم که این مطلب را بخوانید و حتما در تور ارزان سنت پترزبورگ از این چندتا مکان دیدنی که به نوعی گلچین  جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ  هستند، دیدن کنید.

 

کاخ زمستانی سنت پترزبورگ

 

احتمالا شما هم تا به حال نام موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ را شنیده باشید. همان موزه ای که بزرگترین کلکسیون هنری روسیه را در خود جای داده است و یکی از مشهورترین موزه های جهان در روسیه است. این موزه در بنایی به نام کاخ زمستانی واقع شده است که قدمت آن به بیش از 250 سال پیش بر می گردد. در واقع کاخ زمستانی یک کاخ خیلی بزرگ است که خودش به تنهایی مثل یک شهر می ماند و شما نمی توانید در طی یک بازدید از همه قسمت های آن دیدن کنید. چراکه این کاخ 300 اتاق دارد و سه میلیون اثر نمایشی در آن برای دیدن وجود دارد. برای مقایسه خدمتتان عرض می کنیم که موزه ای مثل لوور فقط 350،000 اثر نمایشی در کلکسیونش دارد و همین اعداد ساده نشان می دهند که کاخ زمستانی سنت پترزبورگ یا همان موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ تا چه اندازه بنای بزرگی است. البته این را هم بگوییم که همه این آثار در موزه ارمیتاژ نگهداری نمی شوند و بعضی از آن ها در بخش های دیگر کاخ زمستانی سنت پترزبورگ هستند. به هر حال به شما توصیه می کنیم که حتما در تور ترکیبی مسکو سنت پترزبورگ از کاخ زمستانی سنت پترزبورگ و موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ دیدن کنید و به هیچ عنوان از کنار آن ها ساده نگذرید!

 

 

خیابان نوسکی

 

چشم انداز نوسکی ، نام خیابانی است که مشهورترین خیابان سنت پترزبورگ محسوب می شود. این خیابان در قرن 18 ساخته شده است و حال و هوای تاریخی جالبی دارد. به شما توصیه می کنیم که در  تور روسیه  زمان کافی را به گشت و گذار در خیابان نوسکی  اختصاص دهید و یک به یک از ساختمان های قدیمی آن دیدن کنید.

 

 

کاخ پترهوف سنت پترزبورگ

 

پترهوف زمانی اقامتگاه تابستانی تزارهای روسیه بوده است و حدودا 47 کیلومتر با سنت پترزبورگ فاصله دارد. پترهوف با فواره ها و آب نماهای طلایی و کاخ ها و باغ های زیبایی که دارد، هر بازدیدکننده ای را شیفته خودش می کند و به همین خاطر هم هست که ما می گوییم کاخ پترهوف یکی از جذاب ترین دیدنی های گردشگری سنت پترزبورگ است.

 

 

کلیسای سنت اسحاق سنت پترزبورگ

 

کلیسای سنت اسحاق سنت پترزبورگ زیباترین چشم انداز ممکن را به شهر سنت پترزبورگ دارد. برای دیدن این چشم انداز زیبا کافی است که به بالاترین نقطه کلیسای سنت اسحاق سنت پترزبورگ بروید و بعد منتظر لحظه ای بمانید که چشمانتان به چشم انداز بی نظیر شهر سنت پترزبورگ روشن شود! البته نکته ای که درباره دیدن این چشم انداز وجود دارد، این است که این کلیسا در سال 1858 میلادی ساخته شده است و هیچ آسانسوری ندارد. شما باید همه 262 پله این کلیسا را بالا بروید تا به قسمت بالایی آن برسید و تازه بتوانید شهر سنت پترزبورگ را در زیر پاهایتان تماشا کنید. نکته دیگر هم این است که برای بالا رفتن از این پله ها باید یک بلیط مجزا خریداری کنید و در حقیقت بلیط ورودی کلیسا برای بالا رفتن از کلیسا کافی نیست.

 

 

تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ

 

تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ است. این تئاتر در گذشته فقط مخصوص استفاده اشراف زاده ها، اعضای خانواده سلطنتی و قشر ثروتمند روسیه بوده است و فقط افراد مشهور و ثروتمند حق داشتند که وارد این تئاتر شوند. اما امروزه دیگر از این قانون ها خبری نیست و هر کسی می تواند وارد این تئاتر فاخر شود و یک اجرای زیبا را در آن تماشا کند. با این حساب به شما توصیه می کنیم که اگر اهل تئاتر دیدن هستید و یا از بازدید از اماکن دیدنی خاص و متفاوت خوشتان می آید، حتما در تور سنت پترزبورگ از تئاتر مارینسکی سنت پترزبورگ دیدن کنید. نکته ای که درباره بازدید از تئاتر مارینسکی وجود دارد، این است که شما باید برای ورود به آن لباس رسمی به تن داشته باشید و البته بلیط تئاتر خود را از قبل تهیه کنید.

 

۰۷ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران