۰۲۱۷۴۶۳۴
شرایط جدید ویزای روسیه

شرایط جدید ویزای روسیه

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

روسیه به عنوان پهناورترین کشور دنیا و کشوری که شهرهای زیبایی مثل مسکو و سنت پترزبورگ را در خود جای داده است، کشوری است که توریستان سراسر جهان از بازدید آن استقبال زیادی می کنند. روسیه کشوری است که هم تاریخ باشکوهی دارد و هم جاذبه های گردشگری متنوعی را در خود جای داده است و به همین دلیل هم هست که افراد زیادی در طول سال اقدام به اخذ ویزای روسیه می کنند. البته ویزای روسیه انواع دیگری هم به جز ویزای توریستی روسیه دارد که اخذ هر کدامشان مراحل خاص خودش را دارد. با ما همراه باشید تا زیر و بم مراحل اخذ ویزای روسیه را به شما نشان دهیم و با همدیگر  شرایط جدید ویزای روسیه  را نیز بررسی کنیم.

 

 

انواع ویزا روسیه

ویزای روسیه در انواع مختلفی مثل ویزای توریستی روسیه، ویزای کار روسیه، ویزای تحصیلی روسیه، ویزای ترانزیت روسیه و ویزای خصوصی روسیه صادر می شود. در واقع همان طور که از نام ویزای توریستی روسیه بر می آید، این ویزا برای توریستان و به منظور گردش و تفریح در روسیه صادر می شود. ویزای کار روسیه نیز مخصوص کسانی است که قصد کار در روسیه را دارند و می خواهند برای یک مدت مشخص برای اهداف تجاری و کاری در خاک کشور روسیه اقامت داشته باشند. ویزای تحصیلی روسیه نیز مخصوص کسانی است که می خواهند در یکی از دانشگاه های روسیه در مقاطع تحصیلی مختلف تحصیل کنند. از طرفی ویزای ترانزیت روسیه نیز به کار کسانی می آید که می خواهند با پرواز به کشور روسیه وارد شوند و از آنجا به یک مقصد دیگر سوار هواپیما شوند. در نهایت ویزای خصوصی روسیه نیز مخصوص کسانی است که از یکی از دوستان و آشنایانشان در روسیه دعوتنامه دارند و می خواهند برای دیدار با آن شخص به روسیه سفر کنند.

 

 

مدارک ویزا توریستی روسیه

شما برای اخذ ویزای توریستی روسیه نیاز به مدارک زیر دارید:

پاسپورت با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار

اصل شناسنامه

اصل کارت ملی

عکس 4*3 با زمینه سفید

فرم درخواست ویزای روسیه (تکمیل فرم به زبان انگلیسی)

رزرو بلیط رفت و برگشت

واچر هتل در روسیه

بیمه مسافرتی

فرم تعهد بازگشت به کشور مبدا (شرایط جدید ویزای روسیه)

 

شرایط جدید ویزای روسیه

همان طور که در لیست مدارک اخذ ویزا توریستی روسیه ملاحظه می فرمایید، شما برای دریافت ویزا روسیه نیاز به تکمیل فرمی دارید که در آن تعهد می دهید که بعد از تمام شدن اعتبار ویزا روسیه به خاک کشورتان بازخواهید گشت. در واقع باید بگوییم که وقتی صحبت از شرایط جدید ویزای روسیه می شود، منظور تکمیل همین فرمی است که در گذشته، برای اخذ ویزای روسیه نیازی به تکمیل آن نبوده است.

 

 

مدت اعتبار ویزای روسیه

همان طور که گفته شد، شما برای اخذ ویزای توریستی روسیه نیاز به داشتن واچر هتل دارید. در واقع در این واچر نشان داده می شود که شما هتلتان در روسیه را برای چند روز رزرو کرده اید و در واقع قصد چند روز اقامت در روسیه را دارید و سفارت روسیه در تهران هم با توجه به همین مدرک واچر هتل، میزان اعتبار ویزای توریستی روسیه برای شما را تعیین می کند. لازم به ذکر است که امکان  اخذ ویزای توریستی روسیه  با حداکثر 1 ماه اعتبار وجود دارد و این بستگی به همان واچر هتل (تاییدیه هتل) دارد.

 

نکات مهم درباره اخذ ویزای روسیه

اگر شما بخواهید به صورت شخصی نسبت به اخذ ویزای توریستی روسیه اقدام کنید، باید از یک شخص یا یک ارگان و شرکت معتبر از روسیه دعوتنامه داشته باشید. اما اگر مراحل اخذ ویزای روسیه را به آژانس مسافرتی زیما سفر بسپارید، می توانید به راحت ترین و سریع ترین شیوه ممکن، ویزای توریستی روسیه را دریافت کنید و با رزرو  تور ارزان روسیه  راهی این کشور زیبا و شگفت انگیز شوید. شما برای اخذ ویزای روسیه نیاز به 3 تا 7 روز کاری دارید. ذکر این نکته الزامی است که روزهای جمعه و شنبه جزء روزهای کاری سفارت روسیه نیستند. در واقع سفارت روسیه در تهران در روزهای بین یکشنبه تا پنج شنبه باز است. ویزای روسیه از نوع برچسبی است و در واقع به یکی از صفحات پاسپورت ایرانی شما الصاق می شود. مراحل اخذ ویزای توریستی روسیه در سفارت روسیه در ایران که در آدرس تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 39 واقع شده است، انجام می شود.

 

سوالات متداول شرایط جدید ویزای روسیه

شرایط جدید ویزای روسیه چیست؟

روسیه به عنوان پهناورترین کشور دنیا و کشوری که شهرهای زیبایی مثل مسکو و سنت پترزبورگ را در خود جای داده است، کشوری است که توریستان سراسر جهان از بازدید آن استقبال زیادی می کنند
۱۰ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران