۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در تور آنتالیا

راهنمای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در تور آنتالیا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

راهنمای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در تور آنتالیا

 

راهنمای تردد در آنتالیا

 

یکی از مشکلاتی که اکثر توریستان در سفر به آنتالیا با آن مواجه می شوند، این است که نمی دانند چگونه باید از وسایل حمل و نقل عمومی در آنتالیا استفاده کنند. اکثر توریستان برای خروج از هتل و بازدید از جاذبه های گردشگری آنتالیا به مشکل می خورند و دقیقا نمی دانند که از چه روش هایی می توانند برای  تردد در آنتالیا  بهره ببرند. ما امروز می خواهیم این مشکل را برای شما حل کنیم و به شما بگوییم که چه آپشن هایی برای تردد در آنتالیا دارید و از چه وسایل حمل و نقل عمومی در  تور آنتالیا نوروز 99  می توانید بهره ببرید.

 

اجاره ماشین در آنتالیا

 

اجاره ماشین در آنتالیا مزایا و معایب خاص خودش را دارد و شاید بتوان گفت گزینه مناسبی برای همه افراد نباشد. هزینه اجاره ماشین در آنتالیا به نسبت بالا است و شاید برای همه توریستان مقرون به صرفه نباشد. البته اجاره ماشین مزایایی هم دارد که از جمله آن ها می توان به تردد راحت در آنتالیا اشاره کرد. شما با اجاره ماشین در آنتالیا می توانید به راحتی مسیرهای بین جاذبه های گردشگری آنتالیا و اماکن تفریحی آنتالیا را به صورت شخصی طی کنید و برنامه گشت و گذار خودتان را در آنتالیا داشته باشید.

 

 

تردد در آنتالیا با اتوبوس

 

اتوبوس های آنتالیا ارزان، کاربردی و راحت هستند. تقریبا می توان گفت که خطوط اتوبوسرانی آنتالیا، تمامی نواحی آنتالیا را پوشش داده اند و شما به راحتی می توانید در سراسر شهر آنتالیا با اتوبوس گشت و گذار کنید. از این گذشته، با استفاده از اتوبوس های آنتالیا می توانید بیشتر با مردم بومی آنتالیا در تماس باشید و آشنایی بهتری با فرهنگ مردم آنتالیا پیدا کنید.

 

 

تردد در آنتالیا با دلموش

 

دلموش ها نوعی مینی بوس یا ون هستند که در یک سری مسیرهای از پیش تعیین شده تردد می کنند و زمان بندی مشخصی هم برای حرکت هایشان دارند. خوبی استفاده از دلموش ها این است که شما در هر جایی از شهر می توانید ایستگاه آن ها را پیدا کنید. چراکه در کنار همه ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی در آنتالیا، یک ایستگاه دلموش نیز وجود دارد و به همین دلیل هم پیدا کردن دلموش در آنتالیا کار سختی نیست. از مزایای دیگر استفاده از دلموش برای تردد در آنتالیا می توان به سریع بودن و راحت بودن دلموش ها و همین طور مناسب بودن کرایه دلموش ها اشاره کرد.

 

 

تردد در آنتالیا با تاکسی

 

شاید بتوان گفت که تاکسی ها راحت ترین وسیله تردد در آنتالیا هستند. اما به هر حال استفاده از تاکسی در آنتالیا یک سری معایب هم دارد که از جمله آن ها می توان به بالا بودن کرایه تاکسی های آنتالیا اشاره کرد. نکته ای که درباره استفاده از تاکسی ها برای تردد در آنتالیا وجود دارد، این است که کرایه تاکسی های آنتالیا در ساعات مختلف شبانه روز تغییر می کند. بهتر است که از این حقیقت مطلع باشید که کرایه تاکسی های آنتالیا بعد از نیمه شب دو برابر می شود. نکته دیگری که درباره استفاده از تاکسی های آنتالیا وجود دارد، این است که کرایه بعضی از تاکسی های آنتالیا به یک سری از مقاصد خاص در آنتالیا به یورو محاسبه می شود و عملا استفاده از آن ها به صرفه نیست.

 

 

تردد در آنتالیا با تراموا

 

هر 60 دقیقه یا هر 30 دقیقه یک بار، یک تراموا از ساحل کنیالتی و موزه آنتالیا شروع به حرکت می کند. این ترامواها از کنار هتل شراتون وویاگر آنتالیا و هتل فالز آنتالیا عبور می کنند و به بلوار اصلی شرقی آنتالیا نزدیک می شوند. در نهایت هم تراموا آنتالیا به مرکز تاریخی شهر آنتالیا می رسد و شما با استفاده از آن می توانید به یک سری از اماکن تاریخی آنتالیا مثل دروازه هادریان، منطقه کاله کاپیسی آنتالیا و پارک کارا علی اوغلو دسترسی پیدا کنید.

 

 

تردد در آنتالیا با دوچرخه

 

حقیقت این است که آنتالیا شهر خیلی مناسبی برای دوچرخه سواری نیست! چراکه خیابان های آنتالیا شلوغ هستند و شاید دوچرخه سواری در آن ها برای هر کسی راحت نباشد. با این حساب، به شما توصیه می کنیم که فقط در صورتی از دوچرخه برای تردد در آنتالیا استفاده کنید که واقعا در دوچرخه سواری حرفه ای باشید. چراکه در غیر این صورت ممکن است که برای خودتان خطر و دردسر درست کنید! البته ذکر این نکته هم لازم است که در اطراف خط ساحلی آنتالیا، یک سری مسیر دوچرخه سواری تعبیه شده است که دوچرخه سواری در آن ها هم راحت و هم لذتبخش است و هر کسی می تواند با کرایه یک دوچرخه ساده در آن ها تردد کند و بدین شکل لذت دوچرخه سواری در آنتالیا را امتحان کند.

 

۱۴ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران