۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره پارک کروکودیل قشم

همه چیز درباره پارک کروکودیل قشم

همه چیز درباره پارک کروکودیل قشم

 

پارک کروکودیل نوپک در قشم یک پارک جذاب و متفاوت در قشم است که اتفاقا به خاطر همین خاص بودن و متفاوت بودنش هم هست که به یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری قشم تبدیل شده است.  پارک کروکودیل قشم  تنها پارک کروکودیل خاورمیانه است و مثالش در هیچ کشور دیگری در خاورمیانه پیدا نمی شود. در پارک کروکودیل قشم، کروکودیل های عظیم الجسه پرورش پیدا می کنند و شما می توانید با بیش از 100 کروکودیل بچه و بالغ عکس بگیرید. از این گذشته، کهنسال ترین کروکودیل ایران نیز در پارک کروکودیل قشم زندگی می کند و علاوه بر آن ها، نژادهای مختلف پرندگان و پستانداران نیز در پارک کروکودیل قشم نگهداری می شوند. ما در ادامه شما را بیشتر با پارک کروکودیل قشم (پارک کروکودیل نوپک قشم) آشنا می کنیم.

 

 

درباره پارک کروکودیل قشم

 

جزیره قشم جایی است که شما می توانید تجربه های جدید و جالبی را در آن کسب کنید و روزهایی را در آن سپری کنید که با تمام روزهای زندگیتان متفاوت هستند. در جزیره قشم جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی زیادی وجود دارد که یکی از یکی جذاب تر و دیدنی تر هستند. اما از میان همه جاذبه های گردشگری قشم، پارکی که با نام پارک کروکودیل نوپک قشم شناخته می شود، از بقیه عجیب تر، خاص تر و جذاب تر است. در این پارک می توانید از ترسناک ترین خزندگان یعنی کروکودیل ها و همین طور پرندگان و پستانداران کوچک دیدن کنید. نکته جالبی که درباره پارک کروکودیل قشم وجود دارد، این است که این پارک قدم بزرگی در نگهداری از گونه های نادر حیوانات و گیاهان برداشته است و یکی از پارک های ارزشمند جهان تلقی می شود.

 

 

تاریخچه پارک کروکودیل قشم

 

ایده پرورش کروکودیل برای اولین بار در سال 2004 به ذهن فردی به نام مژگان روستایی رسید. یک سال بعد، او به همراه همسرش آقای سالاروند به جزیره قشم مهاجرت کردند و اداره ای در قشم ثبت کردند و مراحل اخذ مجوز برای ساخت پارکی برای پرورش کروکودیل را طی کردند. بعد از اینکه مجوز آن ها صادر شد، 8 کروکودیل از جنوب شرقی آسیا به جزیره قشم وارد شد و آن ها توانستند که کار خود را در جهت پرورش کروکودیل آغاز کنند. با این اوصاف، می توان گفت که خانم روستایی به عنوان اولین پرورش دهنده کروکودیل خاورمیانه شناخته می شود.

 

 

درباره پرورش کروکودیل ها در پارک کروکودیل نوپک قشم

 

کروکودیل ها موجوداتی تخم گذار هستند و بچه کروکودیل ها بعد از گذشت 3 ماه، از تخم بیرون می آیند. در پارک کروکودیل نوپک قشم همه شرایط محیطی لازم برای تولید مثل کروکودیل ها رعایت شده است و به مواردی مثل دما و رطوبت مناسب و کیفیت آب استخر و همین طور عادت های غذایی کروکودیل ها توجه ویژه ای شده است.

 

ایده هایی برای تفریح در پارک کروکودیل قشم

 

با  تور قشم  در پارک کروکودیل نوپک قشم می توانید عکاسی کنید و همراه با کروکودیل ها عکس بگیرید. خوشبختانه باید بگوییم که عکاسی در پارک کروکودیل نوپک قشم مجاز است و شما می توانید خاطرات بازدیدتان از پارک کروکودیل قشم را ثبت کنید. همچنین می توانید در کنار کروکودیل ها قدم بزنید و اصلا نگران خطرات کروکودیل ها هم نباشید. به خاطر اینکه به طور مرتب به این کروکودیل ها غذا داده می شود و آن ها خطری برای انسان ندارند. در این پارک مراکزی مثل کافه و فروشگاه هدیه و سوغاتی نیز ساخته شده است و شما می توانید در صورت تمایل از این امکانات تفریحی و رفاهی هم در پارک کروکودیل قشم بهره ببرید. همچنین می توانید در پارک کروکودیل قشم ماهیگیری کنید و ماهی که خودتان گرفته اید را در رستوران نزدیک به محل ماهیگیری میل کنید. کودکانتان هم می توانند در محل های مخصوص بازی کودکان همراه با هم سن و سال هایشان بازی کنند و بدین شکل یک روز خاطره انگیز را در جزیره زیبای قشم تجربه کنند.

 

 

رستوران های نزدیک به پارک کروکودیل قشم

 

در صورت تمایل می توانید بعد از بازدید از پارک کروکودیل قشم برای غذا خوردن و استراحت به یکی از رستوران های نزدیک به پارک کروکودیل نوپک قشم مثل رستوران بادیل، رستوران خان بوم، رستوران شب های طلایی، رستوران نعیم، رستوران دو دلفین، رستوران دریا، رستوران گلدن فود (غذای طلایی)، فست فود سی استار (ستاره دریا) و یا رستوران غذاهای خانگی سنگو بروید.

 

 

هتل های نزدیک به پارک کروکودیل قشم

 

در نزدیکی پارک کروکودیل قشم هتل های متعددی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به هتل لوکسی مثل هتل بوتیک ایرمان قشم و هتل های ارزان قیمت تری مثل هتل ارم قشم، هتل ساحلی خلیج فارس قشم، هتل آسماری قشم، هتل مارینا 1 قشم و هتل مارینا 2 قشم اشاره کرد.

راه های دسترسی به پارک کروکودیل قشم

اگر با ماشین شخصی به جزیره قشم سفر کنید، برای دسترسی به پارک کروکودیل قشم، باید به میدان علم و صنعت بروید و از آنجا وارد اتوبان خلیج فارس شوید و چند دقیقه ای رانندگی کنید تا به پارک کروکودیل قشم برسید.

اگر هم ماشین شخصی نداشته باشید، می توانید یک تاکسی دربستی به مقصد پارک کروکودیل قشم بگیرید و یا در تورهای گشت شهری هتل های قشم شرکت کنید و بدین شکل از پارک کروکودیل نوپک قشم بازدید داشته باشید.

 

۱۶ بهمن ۱۳۹۸