۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان بازدید از تاج محل در سفر به آگرا

بهترین زمان بازدید از تاج محل در سفر به آگرا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

تاج محل یکی از جذاب ترین اماکن دیدنی دنیا است. این بنا که در شهر زیبای آگرا در مثلث طلایی هند قرار گرفته است، به قدری زیبا و دیدنی است که هر کسی در لحظه اول دیدن آن، در جا میخکوب می شود! این بنا به عنوان سمبل عشق جهان شناخته می شود و خیلی از توریستان و عشاق سراسر جهان در طول سال، برای بازدید از آن راهی آگرا می شوند و در تور مثلث طلایی هند شرکت می کنند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید و برنامه سفر به آگرا و بازدید از تاج محل را پیش رو دارید، این مطلب دقیقا برای شما نوشته شده است! زیما سفر در ادامه به شما می گوید که بهترین زمان سفر به آگرا برای بازدید از تاج محل چه زمانی است و تاج محل در چه ساعتی از شبانه روز از همیشه زیباتر می شود.

 

 

بهترین زمان سفر به آگرا و بهترین زمان بازدید از تاج محل

 

تاج محل یک بنای دیدنی است که زیبایی آن در هر زمانی از سال و در هر فصلی از سال حفظ می شود. با این حساب، مشخص است که سرتاسر سال زمان مناسبی برای بازدید از تاج محل است. تاج محل در هر فصلی از سال زیبایی خاص خودش را دارد. مثلا در فصل زمستان و وقتی که آسمان آگرا را مه فرا می گیرد، تاج محل به نوعی دیدنی می شود و در زمان تابش آفتاب در فصل تابستان هم به نوعی جذاب می شود. زمان هایی هم که باران در آگرا می بارد، حال و هوای تاج محل عاشقانه تر از همیشه می شود و می توان گفت که بازدید از تاج محل در روزهای بارانی هم جذابیت خاص خودش را دارد.اما اگر بخواهیم از منظر خوب بودن آب و هوا در مورد بهترین زمان سفر به آگرا با تور هند صحبت کنیم، باید بگوییم که بهترین زمان سفر به آگرا و بازدید از تاج محل، ماه های اکتبر تا مارس (اواسط مهر تا اواسط فروردین) است. در این ماه ها، آب و هوای آگرا بهتر از همیشه می شود و گشت و گذار در آگرا و بازدید از تاج محل برای توریستان از همیشه ساده تر و دلنشین تر می شود.

 

 

بهترین ساعات روز برای بازدید از تاج محل

 

بنای زیبا و مرمرین تاج محل در هر زمانی از شبانه روز، جلوه متفاوتی پیدا می کند.  این بنا در زمان طلوع آفتاب، غروب آفتاب و همین طور در زیر نور ماه، از همیشه زیباتر می شود و خیلی از توریستان در این زمان ها از تاج محل بازدید می کنند. در ادامه بیشتر درباره بازدید از تاج محل در هر یک از زمان های گفته شده، صحبت می کنیم.

 

بازدید از تاج محل در زمان طلوع آفتاب

 

وقتی که اولین اشعه های خورشید به بنای تاج محل برخورد می کند، رنگ سنگ های مرمر تاج محل زیباتر و درخشان تر از همیشه می شود. در این ساعت از روز و در زیر اشعه های طلایی خورشید می توانید به بهترین شکل ممکن، حس و حال جادویی عشق جاودانه شاه جهان به همسرش ممتاز محل را درک کنید. از این گذشته، خوبی دیگری که بازدید از تاج محل در زمان طلوع آفتاب دارد، این است که این بنا در این زمان، خلوت تر از همیشه می شود و شما راحت تر می توانید از قسمت های مختلف آن بازدید داشته باشید و از آرامش فضای آن می توانید بهره بیشتری ببرید. با این حساب، باید بگوییم که زمان طلوع آفتاب یکی از بهترین زمان های بازدید از تاج محل است.

 

 

بازدید از تاج محل در زمان غروب آفتاب

 

همین که نزدیک به غروب آفتاب می شود، توریستان از سراسر شهر آگرا به تاج محل هجوم می آورند تا برای ساعتی ناملایمت های زندگی و روزگار را به دست فراموشی بسپارند، در لحظه زندگی کنند و از آرامش بی انتهای تاج محل در زمان غروب آفتاب استفاده کنند. در زمان غروب آفتاب، آسمان آگرا به رنگ زرد آتشین و نارنجی روشن تغییر پیدا می کند و چشم انداز تاج محل زیباتر از همیشه می شود. در این زمان، حال و هوای عاشقانه تاج محل دوچندان می شود و حال و هوای عکس های یادگاری هم در کنار تاج محل از همیشه بهتر می شود. به شما توصیه می کنیم که برای یک بار هم که شده، در طول سفرتان به آگرا، در زمان غروب آفتاب از بنای تاج محل دیدن کنید و مطمئن باشید که غروب آفتاب بهترین زمان بازدید از تاج محل است.

 

 

بازدید از تاج محل در زیر نور مهتاب

 

اگر به افسانه هایی که درباره تاج محل وجود دارد، اعتقاد دارید و به داستان عشق ابدی آن باور دارید، به شما توصیه می کنیم که از تاج محل در زیر نور مهتاب دیدن کنید. وقتی که نور مهتاب به بنای زیبای تاج محل می خورد، این بنا حال و هوای شاعرانه ای پیدا می کند. در این زمان، توریستان زیادی در تاج محل دور هم جمع می شوند و فضای تاج محل را به کل تغییر می دهند. 

 

۱۶ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران