۰۲۱۷۴۶۳۴
معابد شگفت انگیز بالی که افسانه ها در آن ها به حقیقت می پیوندند!

معابد شگفت انگیز بالی که افسانه ها در آن ها به حقیقت می پیوندند!

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

معابد شگفت انگیز بالی که افسانه ها در آن ها به حقیقت می پیوندند!

 

معابد شگفت انگیز بالی که برای خدایان دریا ساخته شده اند!

 

اگر تا به حال شنیده باشید که بالی، سرزمین 1000 معبد است، باید به شما بگوییم که این گفته حقیقت ندارد! چراکه بالی سرزمین 1000 معبد نیست، بلکه سرزمین 6000 معبد است! شاید باورش برایتان سخت باشد، اما واقعا در جزیره بالی بیش از 6000 معبد وجود دارد که این نشان از فرهنگ غنی و پیچیده مردم بالی دارد. گذشته از معابد عادی که روی صخره ها و یا در کنار خیابان های بالی ساخته شده اند، یک سری معابد جذاب نیز در بالی وجود دارند که با نام معابد دریایی شناخته می شوند. بعضی از این معابد در سواحل بالی واقع شده اند و بعضی هایشان درست روی آب دریا قرار گرفته اند. نکته جالب درباره این معابد این است که همه آن ها در قرن 16 میلادی و توسط یک راهب هندو به نام نیرارتا ساخته شده اند تا مردم بتوانند در آن ها به پرستش خدایان دریا بپردازند! با ما همراه باشید تا این معابد خاص و شگفت انگیز در بالی را به شما معرفی کنیم. نکته جالبی که درباره این معابد وجود دارد این است که می گویند هر کدام از این معابد به صورت زنجیره وار به معبد بعدی دید دارند و در واقع این معابد مثل یک زنجیره در سواحل بالی ساخته شده اند! با این حساب، بهتر است که خودتان از این معابد بالی در  تور بالی  دیدن کنید و ببینید که این گفته حقیقت دارد یا خیر!

 

 

معبد گدا پرانساک در بالی

 

معبد پورا گدا پرانساک یکی از جالب ترین و دیدنی ترین معابد بالی است. این معبد دروازه های سنگی بسیار جالبی دارد و در همان بدو ورود، توریستان را محو خودش می کند. می گویند که این معبد اولین معبدی بود که توسط نیرارتا در بالی ساخته شده است. این معبد به رودخانه پرانساکبالی چشم انداز دارد و در نزدیکی یک روستا با همین نام واقع شده است.

 

 

معبد رامبوت سیوی در بالی

 

معبد رامبوت سیوی یک تاریخچه عجیب و غریب دارد و داستان های بسیار جالبی در موردش گفته می شود. می گویند وقتی نیرارتا از این منطقه در قرن 16 میلادی دیدن کرد و اعلام کرد که این منطقه مقدس است، یک دسته مو از مردم روستا را در خاک این نقطه از بالی قرار داد و آنجا را ترک کرد! بعد از چند وقت، مردم روستا در این نقطه از بالی، یک معبد ساختند و نام آن را پورا رامبوت سیوی (به معنای معبدی برای پرستش مو) گذاشتند! از این داستان عجیب و غریب که بگذریم، این معبد یکی از بزرگترین معابد هندو در بالی است و لوکیشن بسیار جالب و جذابی هم دارد. این معبد روی یک صخره با چشم انداز به اقیانوس هند ساخته شده است و اصولا هر توریستی که از آن بازدید می کند، از دیدن این چشم انداز شگفت زده می شود.

 

 

معبد پالوانگ در بالی

 

می توانیم به جدیت این را به شما بگوییم که امکان ندارد تا به حال جایی شبیه به معبد پورا پالوانگ بالی دیده باشید. چراکه این معبد اصلا یک معبد معمولی نیست! در واقع معبد پورا پالوانگ بالی معبد ماشین ها است و در آن دو ماشین تعبیه شده است که مردم آن ها را عبادت می کنند! سوالی که درباره این معبد پیش می آید، این است که در حالی که در قرن 16 هیچ ماشینی وجود نداشته است، چرا این معبد چنین ظاهری دارد؟! برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که احتمالا این معبد در گذشته شکل و شمایل دیگری داشته است و بعدها مردم بالی آن را به این شکل تغییر داده اند و دو ماشین را برای پرستش به آن اضافه کرده اند! هرچند خود مردم بالی اعتقاد عجیبی به این مساله دارند که نیرارتا این معبد را از اول به این شکل ساخته است و قبل از اینکه هیچ ماشینی در دنیا وجود داشته باشد، نیرارتا این معبد را به شکلی ماشینی ساخته است! با اینکه چنین باوری اصلا توجیه علمی و منطقی ندارد، اما به هر حال باور مردم بالی است و خودشان به این مساله معتقد هستند! از این مساله که بگذریم، می بینیم که معبد پورا پالوانگ بالی نیز یکی از جالب ترین معابد دریایی بالی است و درست 200 متر بالای دریا واقع شده است.

 

 

معبد تانالوت در بالی

 

پورا تانالوت که در زبان مردم بالی به معنای (سرزمین در دریا) است، محبوب ترین و مشهورترین معبد ساحلی بالی است. این معبد درست مثل تصاویر کارت پستالی زیبا است و غروب های آفتاب بی نظیری دارد. نکته جالب دیگر اینکه در اطراف این معبد، مارهای دریایی سمی زیادی وجود دارد و به همین دلیل مردم بالی اعتقاد دارند که این مارها، ارواح شیطانی را از این معبد در بالی دور نگه می دارند!

 

 

معبد لوهور اولوواتو در بالی

 

معبد لاهور اولوواتو یا همان معبد اولوواتو، یک معبد ساحلی دیگر در بالی است که هم اهالی بالی و هم توریستان به بازدید از آن علاقه زیادی نشان می دهند. این معبد در لبه یک صخره در کنار اقیانوس ساخته شده است و چشم انداز بی نظیری به اقیانوس هند دارد. شب ها در این معبد، یک مراسم جالب رقص با آتش برگزار می شود که شکوه و جذابیت معبد اولوواتو را دوچندان می کند.

 

 

معبد ماس سوکا در بالی

 

این معبد یکی از ناشناخته ترین معابد بالی بین توریستان است. این معبد در لبه یک صخره مرتفع واقع شده است و چشم انداز بی نظیری به اقیانوس هند دارد. این معبد یکی از آرامش بخش ترین معابد بالی است و توصیه ما به شما این است که حتما برنامه بازدید از آن را در سفر خود به بالی با تور ارزان بالی قرار دهید.

 

 

معبد ساکنان در بالی

 

این معبد در یک جزیره کوچک به نام جزیره سرانگان در بالی قرار گرفته است. این معبد بیشتر بین اهالی بالی طرفدار دارد و کمتر توریستی از جذابیت آن باخبر است. این معبد درست کنار ساحل قرار گرفته است و معماری بسیار سنتی و جالبی دارد. به شما توصیه می کنیم که اگر یک وقت در زمان برگزاری فستیوال کونیانگان به بالی سفر کردید، حتما از این معبد بازدید داشته باشید. چراکه زمان برگزاری این فستیوال با زمان سالگرد تاسیس این معبد یکی است و به همین دلیل هم برنامه های جالبی در آن برگزار می شود.

 

 

معبد پولاکی در بالی

 

معبد پولاکی یک معبد بسیار زیبا است که افسانه های جالبی در مورد آن وجود دارد. گفته می شود که وقتی نیرارتا از محل این معبد در قرن 16 بازدید می کرده است، توسط میمون های جنگل راهنمایی می شده است. به همین دلیل هم در این منطقه یک معبد ساخته است و یک سری مجسمه میمون نگهبان نیز در کنار آن قرار داده است. نکته عجیب دیگر اینکه هنوز که هنوزه میمون های زیادی در اطراف این معبد پرسه می زنند و همین مساله باعث جذاب تر شدن قصه ساخت این معبد می شود. این معبد درست 25 متر بالاتر از سطح دریا ساخته شده است و یکی از جالب ترین و دیدنی ترین معابد ساحلی بالی محسوب می شود.

 

۲۱ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران