۰۲۱۷۴۶۳۴
چگونه باید از بانکوک به پاتایا برویم؟

چگونه باید از بانکوک به پاتایا برویم؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

پاتایا در فاصله 147 کیلومتری بانکوک واقع شده است. با این حساب، می توانیم بگوییم که هر کسی که در تور بانکوک شرکت کند و یا به هر نوعی به بانکوک سفر کند، می تواند به راحتی پاتایا را هم ببیند. این دو شهر به خوبی با اتوبان 3 و اتوبان 7 به هم متصل شده اند و در طول روز، هر نیم ساعت یک بار اتوبوس ها از بانکوک به سمت پاتایا حرکت می کنند و از این گذشته، یک سری قطارها، ون ها و تاکسی ها نیز در طول روز مسیر  بانکوک-پاتایا  را طی می کنند. با زیما سفر همراه باشید تا به شکل جامع تر و کامل تری به شما توضیح دهیم که دقیقا چگونه می توانید از بانکوک به پاتایا بروید؟!

 

 

چگونه باید با اتوبوس از بانکوک به پاتایا برویم؟

 

بیشتر کسانی که می خواهند از بانکوک به پاتایا بروند، از اتوبوس های بانکوک-پاتایا استفاده می کنند. اکثر این افراد برای این منظور به ترمینال اتوبوسرانی شرقی پاتایا در نزدیکی ایستگاه قطارهای درون شهری اکامی می روند. این ترمینال اتوبوسرانی بانکوک دقیقا در خیابان سوخومویت بانکوک واقع شده است و دسترسی به آن بسیار ساده است. اتوبوس های بانکوک به پاتایا دارای کولر هستند و از ساعت 5:20 صبح تا 11:20 شب، هر نیم ساعت یک بار به سمت پاتایا حرکت می کنند. قیمت بلیط های اتوبوس های بانکوک-پاتایا 117 بات تایلند است. البته یک ترمینال دیگر هم به نام ترمینال اتوبوسرانی شمال در بانکوک وجود دارد که آن هم بین ساعت های 5:30 صبح تا 8 شب به سمت پاتایا سرویس دارد و هزینه بلیط هایش هم دقیقا مشابه هزینه بلیط های اتوبوس های ترمینال شرق است. از طرفی یک ترمینال هم در جنوب پاتایا وجود دارد که فقط در ساعت های 5:30 صبح، 8:30 صبح، 10 صبح، 12 ظهر، 2 ظهر، 4 بعد از ظهر و 6:30 بعد از ظهر به سمت پاتایا سرویس دارد. خوبی این ترمینال این است که دسترسی به آن از خیابان خائو سان که یکی از مشهورترین خیابان های بانکوک است، بسیار راحت است. برای دسترسی به این ترمینال کافی است که از خیابان خائو سان سوار اتوبوس های شماره 511 شوید و در آخر خط از اتوبوس پیاده شوید. یک نکته دیگر اینکه جدای از این اتوبوس هایی که در موردشان صحبت کردیم، یک سری اتوبوس های کلاس 2 نیز در بانکوک وجود دارد که با آن ها می توانید ارزان تر از بانکوک به پاتایا سفر کنید. در واقع قیمت بلیط اتوبوس های کلاس 2 بانکوک به پاتایا 20 بات است و طرفداران خاص خودش را دارد. نکته مهمی که در مورد اتوبوس های کلاس 2 بانکوک به پاتایا وجود دارد، این است که مسیر این اتوبوس ها با اتوبوس های کلاس 1 فرق می کند و کسانی که می خواهند در پاتایا به حوالی ساحل جومتین بروند، بهتر است که سوار اتوبوس های کلاس 2 بشوند. در واقع اتوبوس های کلاس 2 بانکوک به پاتایا به ترمینال اتوبوسرانی جنوب پاتایا می روند و شما اگر هتلتان در مرکز شهر پاتایا باشد، باید بعد از پیاده شدن از اتوبوس های کلاس 2، سوار تاکسی شوید و اینگونه به هتل خود در مرکز شهر پاتایا دسترسی پیدا کنید.

 

 

چگونه با ون از بانکوک به پاتایا برویم؟

 

آژانس های مسافرتی بانکوک و همین طور هتل های بانکوک نیز یک سری سرویس های ون دارند که به طور مرتب از بانکوک به پاتایا حرکت دارند. هزینه بلیط ون های بانکوک-پاتایا حدود 400 بات تایلند است و مزیت آن نسبت به سفر به پاتایا با اتوبوس این است که ون ها درست درب هتل شما را سوار می کنند و با این روش، دیگر نیازی نیست که شما خودتان را به یکی از ترمینال های اتوبوسرانی بانکوک برسانید.

 

 

چگونه با تاکسی از بانکوک به پاتایا برویم؟

 

یکی از روش های سفر از بانکوک به پاتایا این است که شما در بانکوک برای خودتان یک تاکسی بگیرید و به راحتی هر چه تمام تر از بانکوک به پاتایا دسترسی پیدا کنید. کرایه تاکسی های بانکوک-پاتایا حدود 1500 بات تایلند به علاوه هزینه عوارض اتوبان است.

 

چگونه با قطار از بانکوک به پاتایا برویم؟

 

شما می توانید مسیر بانکوک تا پاتایا را با قطار طی کنید. برای این کار باید به ایستگاه قطار هوالام فونگ بروید و آنجا سوار قطار بانکوک-پاتایا شوید. قطار این ایستگاه هر روز ساعت 6:50 صبح به مقصد پاتایا حرکت می کند و قیمت بلیط آن بسیار ناچیز است. شما می توانید با پرداخت 31 بات تایلند یک بلیط قطار بانکوک-پاتایا خریداری کنید و ظرف مدت 3 ساعت از بانکوک به پاتایا دسترسی پیدا کنید.

 

 

فاصله بانکوک با پاتایا چقدر است؟

 

همان طور که گفته شد، پاتایا 147 کیلومتر از بانکوک فاصله دارد وشما می توانید این مسیر را ظرف مدت 2 ساعت طی کنید. البته این زمان گفته شده به ترافیک اتوبان ها نیز بستگی دارد و ممکن است که کمتر یا زیادتر شود.

 

 

چگونه می توانید از فرودگاه بین المللی بانکوک به پاتایا برویم؟

 

اگر خواستید به محض ورود به فرودگاه بانکوک، از بانکوک خارج شوید و یک راست به پاتایا بروید، می توانید از ون ها یا تاکسی های فرودگاه بانکوک بهره ببرید. کرایه تاکسی های فرودگاه بانکوک به پاتایا 1،050 بات تایلند به اضافه 60 بات به عنوان هزینه عوارض اتوبان بانکوک-پاتایا است. گذشته از این تاکسی ها، یک سری ون ها و یک سری اتوبوس ها نیز از فرودگاه بانکوک به پاتایا سرویس دارند. اتوبوس های فرودگاه بانکوک-پاتایا هر دو ساعت یکبار حرکت می کنند و قیمت بلیط های آن ها 106 بات است. این اتوبوس ها مسیر فرودگاه بانکوک به پاتایا را ظرف مدت 1 ساعت و نیم طی می کنند. این اتوبوس های سیستم کولر نیز دارند و ایستگاه نهایی شان ایستگاه اتوبوس جاده شمالی پاتایا است. نکته مهم درباره اتوبوس های فرودگاه بانکوک به پاتایا این است که شما بعد از پیاده شدن از این اتوبوس ها نیاز به این پیدا می کنید که یک تاکسی اضافه بگیرید تا بتوانید خودتان را به هتل مورد نظرتان در پاتایا برسانید.

 

۲۷ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران