۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای سفر به مالزی - قسمت ششم

راهنمای سفر به مالزی - قسمت ششم

با قسمت ششم از راهنمای سفر در تور مالزی در خدمت شما عزیز هستیم. این اطلاعات شامل کوالالامپور ، کامرون ، غذا های خیابانی غار ها ، برج ها و ... می باشند و می تواند شما را در سفر به مالزی یاری دهد. این اطلاعات را مسافر عزیزمان خانم یلدا فتوحی نوشته اند که ما هم خاطرات و نوشته های ایشان را برای شما در اینجا جمع آوری کردیم. این اطلاعات تجربه شما رو را در سفر دو برابر میکند. 

ارتفاعات کامرون

منطقه کوهنوردی Cameron بسیار جذاب است و هنگام مسافرت و تور به مالزی نباید آن را از دست بدهید. با حرکت به بیرون از شهرها و ورود به جاده های خاکی، شما می توانید برخی از مناظر کوهستانی زرق و برق دار، مزارع چای و جنگل های ابری مرموز را مشاهده کنید. یک ماشین (یا یک راننده با یک ماشین) را اجاره کنید و پا به جاده های خاکی بگذارید که شما را به مزارع باورنکرنی چای می رساند. در مورد روند تولید چای مواردی را یاد بگیرید - که واقعا بسیار جالب تر از آن چیزی بود که من فکرش را می کردم - نمونه برگ های چای را ببینید، در مزارع چای قدم بزنید و حتی با کارگران جمع آوری برگ چای که تلاش می کنند به شما نحوه چیدن برگ چای مناسب با سرعت کافی را یاد بدهند، دوست شوید. این کار سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد! من یک راهنمای محلی را استخدام کردم و با هم به جنگل های ابری رفتیم، جایی که ما در جستجوی یک گونه نادر و زیبا از Rafflesia (یکی از بزرگترین گل های جهان) بودیم. این گل به نوعی مشابه یک قارچ غول پیکر برعکس شده می باشد، اما رنگ آن قرمز بوده و همانطور که راهنمای من گفت، در زمان های خاصی از سال بویی مشابه فیل مرده می دهد- که خوشبختانه زمانی که ما آن را مشاهده کردیم اینگونه نبود. عبور از جنگل های ابری باورنکردنی بود، مسیرهای پیاده روی سنگفرش نشده اند، اما چشم اندازهای باورنکردنی دارند و دانش مردم محلی در مورد گیاهان و حفاظت از منطقه فوق العاده بالا است. اگر به دنبال یک ماجراجویی واقعی در زمان اقامت در مالزی هستید، این بهترین پیشنهاد برای شما است.

 

ارتفاعات کامرون ، زیما سفر

کوالالامپور

پایتخت مالزی و احتمالا غربی ترین نقطه که هنگام اقامت در مالزی از آن بازدید خواهید کرد. این اغلب جایی است که بیشتر گردشگران سفر خود در مالزی را شروع می کنند، زیرا مرکز اصلی پروازهای بین المللی در مالزی است. من تنها مدت کوتاهی در کوالالامپور گذراندم، چون خیلی گران تر از مناطق دیگری بود که بازدید می کردم. در هتل Mayview Glory اقامت کنید که یک هتل بسیار ساده اما در یک نقطه کاملا مناسب برای گشت و گذار می باشد. یک کار را که حتما باید در کوالالامپور انجام دهید، بازدید از غار Batu می باشد.

 

کوالالامپور ، زیما سفر

غارهای Batu

غارهای Batu یک مسیر کوتاه و ارزان از طریق مترو با مرکز کوالالامپور فاصله دارند و یک روز خوبی را برای شما رقم خواهند زد. معبد و آرامگاه هندو به طرزی باورنکردنی هر دو دسته از افراد مذهبی و بازدید کنندگان معمولی را به خود جذب می کند. این محل یک مسیر بسیار دشوار دارد - مگر اینکه شما بخواهید در پایین پله ها ایستاده و آن را تماشا کنید - برای رفتن به داخل معبد، تعداد پله های زیادی را باید طی کنید و رطوبت هوا باعث خواهد شد به یک فرد با تناسب اندام کامل تبدیل شوید. در بالای این پله ها شما قادر خواهید بود داخل غار را کشف کنید و با موجودات محلی (میمون ها) آشنا شوید - در سال 2016 بازسازی های زیادی در داخل غار انجام شد، اما هنوز هم ارزش بازدید دارد. به هنگام بازگشت از غارهای Batu در غار Bat توقف کنید و از تور 45 دقیقه ای در اطراف آن لذت ببرید – قیمت آن حدود 35 رینگیت مالزی است - در تاریکی کامل قدم بزنید و با حیواناتی که در این مکان زندگی می کنند آشنا شوید. شما ممکن است عنکبوت، خفاش ، مار، عقرب و بسیاری از حشرات دیگر موجود در غار را ببینید. راهنماها بسیار آگاه و هوشیار هستند و تجربه ای است که بسیاری از مسافرین به هنگام بازدید از این مکان آن را از دست می دهند!

 برج KUL

اگر قبل از خروج از کوالالامپور همه پول خود را خرج نکرده اید، از برج KUL نیز دیدن کنید. این بازدید در حدود 105 رینگیت از هر دو عرشه هزینه بر خواهد بود. در اینجا شما یک دید بسیار عالی از شهر، حتی بهتر در شب، خواهید اشت! اطمینان حاصل کنید که یک عکس فوق العاده و شاد با برج های دوقلوی پتروناس بگیرید.

گشت و گذار در ملکا

این مکان سه ساعت با اتوبوس از کوالالامپور فاصله دارد. یک شهر کوچک زیبا دارای وسواس فوق العاده عجیب و غریب برای کودکان می باشد و بسیار مشابه یک شهر کوچک در اروپا است. این مکان قبل از توسعه کوالالامپور یکی از مکان هایی بود که باید به هنگام سفر به مالزی باید از آن بازدید می کردید اما در حال حاضر به یک شهر کسل کننده تبدیل شده است و گردشگران ترجیح می دهند در دیگر شهرهای در حال توسعه در مالزی وقت بگذرانند. ملکا یک مکان ارزان برای گردش است و یک توقف گاه کامل برای استراحت مسافران کلاسیک در مالزی است. یونسکو از این مکان محافظت می کند، ملکا دارای یک تاریخ باورنکردنی با بسیاری از ساختمان های قدیمی استعماری می باشد که امروزه هنوز به طور باورنکردنی استفاده می شوند. در ملکا به راحتی می توانید با دوچرخه یا پیاده تردد کنید، در خیابان ها قدم بزنید و از رنگ های روشن، ساختمان های استعماری و بازتاب آب درکانال های آب لذت ببرید. در انتهای خیابان Jonker ، میراث شهر با برخی از موزه های دیوانه کننده، یک بازار عالی و برخی از مواد غذایی حماسی یافت می شود. این مکان کمی عجیب و غریب است و جای خوبی برای پیدا کردن چیزهایی است که شما هرگز نیازی به آن ندارید اما به هر حال آنها را می خواهید. مکانی مناسب برای توقف هنگامیکه شما مالزی را ترک می کنید و  تور مالزی  را تمام می کنید نباید از دست برود.

 

گشت و گذار در ملکا ، زیما سفر

مواردی که باید هنگام سفر به مالزی حتما آنها را تجربه کنید

غذای خیابانی

آیا سفر به آسیا بدون لذت بردن از غذاها و سنت های محلی ممکن است؟ غذاهای معتبر را امتحان کنید، که به نظر من به اندازه غذاهای تایلندی تند نیستند و در واقع چاشنی های بیشتری دارند. شما یک حجم قابل قبول از غذا را برای چنین قیمت اندکی دریافت خواهید کرد!

دوچرخه اجاره کنید

این بهترین راه برای کشف خیابانهای پیچیده کوچک، پنهان و زیبا است. رانندگان اتومبیل در جاده ها در اینجا رانندگانی نسبتا خوب و عاقل هستند، بنابراین شما مشکلی نخواهید داشت. در  تور مالزی  حتما از دوچرخه هم استفاده کنید.

اقامت در کنار افراد محلی

با یکی از دوستان محلی جدید خود برای یک شب وقت بگذرانید. شما می توانید از دانش محلی عالی او استفاده کنید، با نگرش او در خصوص زندگی آشنا شوید و احتمالا مقدار زیادی از مواد غذایی را نیز دریافت خواهید کرد. دوستان محلی بهترین دوستان هستند، درست است؟

چانه زدن برای خرید کالا

این یک امر فوق العاده شایع در  مالزی  است و به یک سرگرمی تبدیل شده است. تنها راه برای رسیدن به یک قیمت خوب، شما باید قادر به گرفتن حداقل 20٪ تخفیف باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای چانه زدن ما مراجعه کنید.  تور مالزی  با این کارها جذاب تر می شود.

مهمان نوازی در مالزی

مالزیایی ها افرادی بسیار دوست داشتنی هستند، آنها در یکی از متنوع ترین فضاهای فرهنگی رشد کرده اند. آنها به شدت علاقه مند به زندگی شما هستند و اغلب از شما سوالات زیادی خواهند پرسید. آنها دوست دارند عکسهایی را با افرادی که ملاقات می کنند، بگیرند، این را حتی در گذرگاه مرزی نیز تجربه کردم. اگر شما نمی خواهید عکس بگیرید می توانید کاملا مودبانه درخواست آنها را رد کنید. دعوت از شما برای صرف چای یا شام امری معمول در مالزی است. اما این به شما بستگی دارد که این پیشنهاد را بپذیرید، چرا که نه؟ من هنوز یک مالزیایی غیر دوستانه را تا به حال ندیده ام و همه آنها معمولا بسیار محترم هستند. شما هنگام گشت و گذار در مالزی تنها نخواهید بود.

 

مواردی که باید هنگام سفر به مالزی حتما آنها را تجربه کنید ، زیما سفر

هزینه های گشت و گذار در مالزی چقدر است؟

شما می توانید با 15 دلار در روز در  تور مالزی  گردش کنید. گاهی اوقات این مبلغ می تواند بیشتر شود مثلا اگر بخواهید یک کوکتل فانتزی را به جای یک آبجو معمولی امتحان کنید. اگر در مهمان سراهای ارزان اقامت کنید و از غذاهای خیابانی و اتوبوس به جای قطار و هواپیما استفاده کنید، قطعا بیش از 15 دلار در روز هزینه نخواهید کرد.

میانگین قیمت اتاق: 5 دلار - 15 دلار در هر شب

میانگین هزینه غذا: $ 1 - $ 5

راهنما در یک مسیر طولانی: $ 3 - $ 10

با تشکر از حمایت های همیشگی شما عزیزان. به امید همسفری و خدمت رسانی به شما عزیزان در  تور مالزی  .

 

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷