۰۲۱۷۴۶۳۴
جاده گولیانگ در تور چین خطرناک ترین جاده جهان

جاده گولیانگ در تور چین خطرناک ترین جاده جهان

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

جاده گولیانگ در تور چین خطرناک ترین جاده جهان

 

جاده گولیانگ که در آن اولین اشتباه رانندگی،آخرین اشتباه است!

 

جاده گولیانگ که نام آن همیشه در لیست خطرناک ترین جاده های جهان می آید، جاده ای است که در کوه تایهانگ چین ساخته شده است. در واقع این جاده برای این ساخته شده است تا مردم بتوانند به یک روستای کوچک به نام گولیانگ که در ارتفاعات چین واقع شده است، برسند. این جاده ای که از آن صحبت می کنیم، ترسناک ترین جاده جهان نام گرفته است و مسیر دسترسی به روستایی را فراهم کرده است که تا قبل از ساخت این جاده، یک روستای ایزوله شده بود و از باقی جهان جدا افتاده بود. در ادامه بیشتر درباره  جاده گولیانگ ، خطرناک ترین جاده جهان صحبت می کنیم و با هم نگاهی به تصاویر عجیب و ترسناک آن می اندازیم. پس با زیماسفر همراه باشید.

 

 

تاریخچه ساخت جاده گولیانگ، خطرناک ترین جاده جهان

 

جاده گولیانگ جاده ای است که به عنوان تنها راه برای دسترسی به روستای گولیانگ در استان هنان چین شناخته می شود. این روستا که در ارتفاعات کوه تایهانگ چین ساخته شده است، کم کم داشت به یک روستای ارواح تبدیل می شد و هیچ کسی نمی توانست به آن رفت و آمد کند. تا اینکه بالاخره یک جاده به نام جاده گولیانگ ساخته شد که دسترسی به این روستای عجیب و دورافتاده را ممکن کرد. البته این جاده، یک جاده معمولی نیست و هر کسی جرئت و توانایی عبور از آن را ندارد! نکته جالب درباره این جاده ترسناک در چین این است که به دست مردم روستا ساخته شده است و در ساخت آن از چکش استفاده شده است! در واقع در سال 1972 بوده که یک گروه از جوانان روستا تصمیم گیرند که یک جاده در لبه کوه بسازند تا بالاخره بتوانند ارتباطی با دنیای بیرون از روستایشان داشته باشند. در جریان این تصمیم، 13 تا از جوانان روستای گولیانگ پروژه ساخت خطرناک ترین جاده جهان را آغاز می کنند و خیلی هایشان هم در طول ساخت و ساز جاده و تونل آن جانشان را از دست می دهند. در واقع داستان از این قرار بوده که 350 نفری که در روستای گولیانگ زندگی می کرده اند، از دولت درخواست کرده اند که یک جاده برایشان بسازد تا این 350 نفر نیز بتوانند با جهان خارج از روستایشان در ارتباط باشند! اما دولت به آن ها کمکی نمی کند و آن ها تصمیم می گیرند که بیل و کلنگشان را دست بگیرند و خودشان دست به کار بشوند که البته در این راه، جان هایشان را هم فدا کردند! اما بالاخره تلاش های آن ها پاسخ داد و بی فرجام نماند و آن ها توانستند که پروژه ساخت جاده گولیانگ را به اتمام برسانند و از آن هم بهتر اینکه یک جاذبه گردشگری جدید برای کشور چین ساختند که حتی باعث جذب توریستان هم شد! در واقع توریستان زیادی که اهل ماجراجویی هستند، به بازدید از جاده گولیانگ به عنوان خطرناک ترین جاده جهان علاقه نشان می دهند و این روزها این جاده به یک هدف توریستی نیز تبدیل شده است.

 

 

 

درباره جاده گولیانگ، خطرناک ترین جاده جهان

 

جاده گولیانگ در تور چین یک جاده کوهستانی است که پهنایش برای عبور یک ماشین کافی است و اصلا جاده صاف و همواری نیست. این جاده نقاط کور بسیار زیادی دارد و وقتی کسی در آن رانندگی می کند، نمی تواند پیشبینی کند که دقیقا در پیچ بعدی و یا در چند قدم جلوترش، چه چیزی در انتظارش است! این روزها تونلی که در جاده گولیانگ ساخته شده است، به یک جاذبه توریستی تبدیل شده است و حتی یک سری هتل ها و یک سری مسیرهای کوهنوردی نیز در امتداد آن ساخته شده است تا توریستان ماجراجو بتوانند از این جاده خطرناک در چین نهایت استفاده را ببرند!

 

۰۳ اسفند ۱۳۹۸

نظرات کاربران