۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره کلیسای بوم ژیجوس در تور گوا

همه چیز درباره کلیسای بوم ژیجوس در تور گوا

همه چیز درباره کلیسای بوم ژیجوس در تور گوا

 

حقایق عجیب درباره کلیسای بوم ژیجوس گوا، کلیسایی که در آن یک مومیایی نگهداری می شود!

 

هند بعضی از جذاب ترین و قدیمی ترین اماکن مذهبی دنیا را در خود جای داده است که بعضی از آن ها مربوط به آیین هندو، بعضی دیگر مربوط به آیین بودا و بعضی دیگر مربوط به اسلام، مسیحیت و ادیان دیگر است. یکی از دیدنی ترین اماکن مذهبی هند، کلیسایی است که در گوا واقع شده است و با عنوان  کلیسای بوم ژیجوس گوا  شناخته می شود. این کلیسا یکی از قدیمی ترین کلیساهای جهان است و به این خاطر به عنوان یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری گوا شناخته می شود که در آن یک مومیایی نگهداری می شود. با ما همراه باشید تا شما را ببشتر با کلیسای بوم ژیجوس در  تور گوا  آشنا کنیم و چند حقیقت جالب و عجیب درباره کلیسای بوم ژیجوس گوا به شما بگوییم.

 

 

درباره کلیسای بوم ژیجوس در تور گوا

 

کلیسای بوم ژیجوس در بخش قدیمی گوا واقع شده است و یکی از منحصر به فردترین کلیساهای هند به حساب می آید. چراکه کلیسای بوم ژیجوس کلیسایی است که نقش مهمی در تاریخچه مسیحیت در هند دارد و یکی از ارزشمندترین کلیساهای تاریخی جهان محسوب می شود. در ادامه شما را بیشتر با کلیسای بوم ژیجوس در تور گوا آشنا می کنیم.

 

کلیسای بوم ژیجوس گوا، کلیسایی به قدمت 400 سال

 

کلیسای بوم ژیجوس گوا 400 سال قدمت دارد و عمرش به 400 سال می رسد! ساخت این کلیسا در تور گوا در سال 1605 تکمیل شده است و همین قدمت هم هست که باعث شده کلیسای بوم ژیجوس گوا به یکی از مطرح ترین کلیساهای دنیا تبدیل شود.

 

کلیسای بوم ژیجوس گوا، یک میراث جهانی ارزشمند

 

کلیسای بوم ژیجوس گوا در لیست آثار میراث جهانی یونسکو جای گرفته است و به بهترین شکل ممکن از آن محافظت می شود. این کلیسا ارزش جهانی دارد و به جرئت می توان گفت که یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری گوا به حساب می آید.

 

 

کلیسای بوم ژیجوس گوا، کلیسایی مملوء از تزئینات تجملاتی

 

معماری کلیسام بوم ژیجوس در تور ارزان گوا بر اساس سبک معماری باروک که محبوب ترین سبک معماری قرن 16 میلادی بوده، انجام شده است. این کلیسا جزئیات بسیار جذابی دارد و در همه قسمت های آن تزئینات پیچیده و جالبی به چشم می خورد. این کلیسا مثل یک شاهکار معماری است و کف آن تماما با مرمر پوشانده شده است. از این گذشته در بخش داخلی کلیسای بوم ژیجوس گوا برای تزئین از سنگ های قیمتی استفاده شده است و انواع و اقسام کارهای هنری برای زیباتر شدن هرچه بیشتر این کلیسا در گوا انجام شده است.

 

کلیسای بوم ژیجوس گوا، یکی از تاریخی ترین کلیساهای جهان

 

همان طور که گفته شد، قدمت کلیسای بوم ژیجوس گوا به 400 سال پیش می رسد. این بدین معنا است که نه تنها کلیسای بوم ژیجوس گوا یکی از قدیمی ترین کلیساهای گوا است، بلکه یکی از تاریخی ترین کلیساهای جهان نیز به حساب می آید و نکته جالب در موردش این است که خیلی خوب از این کلیسا محافظت شده است و زیبایی بصری آن به خوبی حفظ شده است.

 

 

کلیسای بوم ژیجوس گوا، کلیسایی به همراه یک مومیایی

 

داخل کلیسای بوم ژیجوس گوا یک مقبره وجود دارد که به سنت فرانسیس زاویر که به زاویر مقدس مشهور است، تعلق دارد. داستان این مقبره از این قرار است که بدن بی جان سنت فرانسیس بعد از دو سال از چین به هند فرستاده می شود. سنت فرانسیس زاویر اولین کسی بوده که دین مسیحیت را در گوا تبلیغ می کرده است و بعد از زندگی در گوا، به کشورهای دیگر سفر کرده تا مردم کشورهای دیگر را نیز با دین مسحیت آشنا کند. تا اینکه در یکی از سفرهایش به کشور چین بیمار می شود و جان خود را در راه تبلیغ دین مسیحیت از دست می دهد و قبل از مرگش وصیت می کند که جسدش به گوا فرستاده شود. وقتی که بعد از دو سال، بالاخره جسد این مبلغ مذهبی اسپانیایی به هند فرستاده می شود، در کمال تعجب می بینند که جسد او دقیقا شبیه وقتی است که تازه به خاک سپرده شده بوده و بدنش اصلا تجزیه نشده است! حتی هنوز هم جسد مومیایی این فرد مقدس در کلیسای بوم ژیجوس گوا نگهداری می شود و همین مساله باعث شده که کلیسای بوم ژیجوس گوا به یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری گوا تبدیل شود. مومیایی این جسد هر 10 سال یک بار به معرض نمایش عمومی گذاشته می شود و به این مناسبت یک رویداد جذاب در کلیسای بوم ژیجوس گوا برپا می شود. در طول این رویداد همگان برای دیدن این مومیایی از فاصله نزدیک در کلیسای بوم ژیجوس گوا دور هم جمع می شوند و مراسم جالبی برای بزرگداشت سنت فرانسیس زاویر به جا آورده می شود.

 

۰۵ اسفند ۱۳۹۸