۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای حمل و نقل در تایلند - قسمت اول

راهنمای حمل و نقل در تایلند - قسمت اول

راهنمای حمل و نقل در کشور تایلند و تور تایلند - قسمت اول

بسیار خوب است که در تور تایلند ، بدانید چه گزینه هایی برای حمل و نقل دارید. انواع وسایل نقلیه در تایلند موجود است و شما می توانید به قصد سفر یا تفریح از آن ها استفاده نمایید. در این سری سه قسمتی با انواع وسایل نقلیه از جمله  اتوبوس، دوچرخه، قطار، هواپیما، توک توک، مینی ون، فیل، قایق بررسی می کنیم و امیدواریم این مقاله های تایلند ، موجب لذت دو چندان سفر در تایلند بشود.

همراه زیما سفر پارس باشید تا از این مقاله تایلند لذت ببرید.

حمل و نقل در تایلند آسان، ارزان و هیجان انگیز است. طیف گسترده ای از گزینه های مختلف وجود دارند و هر کدام جذابیت های خود را دارند. برای سفرهای طولانی، پروازهای داخلی سریع هستند، در حالی که سفرهای قطار آهسته اما همراه با مناظر زیبا می باشند. گزینه سفرهای درون شهری شامل اتوبوس و دوچرخه ، توک توک و ترن هوایی است؛ برای بازدید از جنگل های تایلند ، خرابه ها و پارک های ملی، می توانید با دوچرخه، فیل یا پیاده روی سفر کنید.

برای کمک به یافتن بهترین راه برای حمل و نقل در تایلند، زیما سفر پار این راهنمای مناسب را پیشنهاد می کند.

پروازهای داخلی

پرواز های داخلی سریع ترین راه برای پوشش دادن مسافت های طولانی در تایلند است - در موارد خاص، یک سفر که ممکن است دو روز با اتوبوس طول بکشد، یک ساعت با هواپیما به طول خواهد انجامید. پروازهای مستقیم میان شهرهای مختلفی انجام می شود و برخی از مسیرها در بانکوک یا چیانگ مای برای تعیین مسیر توقف می کنند.

هواپیماها از بزرگ به کوچک دسته بندی می شوند. هواپیماهای کوچکتر بیشتر در مناطق دور افتاده استفاده می شوند - در سال گذشته من بین استان نان و چیانگ مای با یک هواپیما 9 نفره پرواز کردم. من پشت سر خلبان نشسته بودم، و کارت ایمنی من به عقب صندلی او چسبیده بود!

 راهنمای حمل و نقل در تایلند ، زیما سفر

اتوبوس در تایلند

شبکه گسترده اتوبوس در تایلند برای رسیدن به نقاط مختلف شهر، بین شهرها یا برای سفر در طول و عرض کشور عالی یک گزینه است. طیف گسترده ای از قیمت ها موجود می باشد، از اتوبوس های دولتی ارزان قیمت گرفته تا اتوبوس های لوکس با تهویه مطبوع، توالت و صندلی های استراحت وجود دارند. اتوبوس یکی از بهترین راه های حمل و نقل در تور تایلند است.

مسیرهای کوتاه

اتوبوس های عمومی کلاس دوم در سراسر تایلند بسیار رایج هستند. موارد علامت گذاری شده با شماره 2، ارزان هستند و توقف های بسیاری دارند. برای سوارشدن به یکی از آن ها، به ایستگاه اتوبوس بروید و در آنجا منتظر بمانید. کرایه ها پس از نشستن، و یا زمانی که می خواهید پیاده شوید، گرفته می شوند.

مسیرهای طولانی

برای اتوبوس های مسیرهای طولانی و شبانه، راحت ترین گزینه ها اتوبوس های کلاس اول، VIP و سوپر VIP هستند. این ها همه باید از قبل با توجه به جدول زمانی و اطلاعات موجود در پایانه های اتوبوس رزرو شوند. 

 اتوبوس در تایلند ، زیما سفر

قطارها

قطارهای تایلند نسبت به اتوبوس ها راحت تر هستند. اگر چه سریع نیستند، بسیاری از سفرها دارای مناظر فوق العاده است- بهترین سفر قطاری که ما در سال گذشته در تایلند تجربه کردیم، در مسیر بازسازی شده راه آهن تایلند به بورما بود.

چهار خط اصلی منطقه شهری تایلند را پوشش می دهند با شاخه های کوچکتری که وارد مناطق روستایی و حومه می شوند. مناطق دور افتاده، مانند استان نان، هیچ ایستگاه قطاری ندارند، بلکه با ایستگاه های قطار در استان های مجاور از طریق اتوبوس ها ارتباط دارد.

قیمت ها بستگی به سرعت قطار و کلاس شما را در سفر دارند - کندترین قطار هزینه کمتری از سفر در همان فاصله مشابه نسبت به اتوبوس دارد. قطارهای ویژه Express سریعترین هستند و صندلی های کلاس دوم راحت تر از کلاس سوم می باشد که به جای کف پوش از چوب در کف آن ها استفاده شده است.

اگر یک رختخواب برای سفر شبانه خود نیاز دارید، یک Berth رزرو کنید. Berth های کلاس دوم تخت های بازشو دارند و انواع کلاس اول آنها دارای تهویه مطبوع و یک سرویس بهداشتی می باشند. اکثر قطارها چرخ دستی های ناهارخوری دارند.

با تشکر از همراهی شما عزیزان در مقاله اول راهنمای حمل و نقل در تایلند.

به صفحه  تور تایلند  زیما سفر پارس بیایید و از آفر ها ، تخفیف های  تور لحظه آخری تایلند  و  تور ارزان تایلند  مطلع شوید.

قطارها در تایلند ، زیما سفر

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷